2015 Yılının Trend Alyans Modelleri

Yeni evlenecek çiftler için en önemli konulardan biri alyans seçimi. Alyans, sadece bir yüzük olmanın ötesinde manevi değeri olan, bağlılığın sembolü ve şüphesiz öyle hemen seçilmiyor. Günlerce araştırılıyor, ortak zevkler düşünülüyor, sonunda bütçe göz önüne alınarak seçim yapılıyor. Elbette geçmiş yıllara oranla bu seçim biraz daha zor oluyor çünkü değişen moda akımları ile birlikte alyans modelleri de değişiyor. 2015 yıllında trend olan alyans modellerinde öne çıkan tasarımlara kısaca bir bakalım.

Ele alacağımız ilk model çiftlere özel modeller. “İkimizin de yüzüğü aynı olmalı” diyenlerin öncelikli tercihi olacak bu alyans tasarımında kadın ve erkeğin alyansı hemen hemen aynı oluyor ve isteğe bağlı olmak üzere isim yazdırılıyor. Alyans tasarımından, kullanılan altın ve gümüşe kadar her çizgisinin aynı olduğu bu modellerde kadın için tasarlanan yüzük genelde taşlarla süslü oluyor. Bu tür modellerde kullanılan renklerde ise hiçbir sınırlama yok. Beyaz, sarı, bronz ve pembe gibi birçok farklı rengin yanı sıra siyah çizgilerin geçtiği çarpıcı modellerde söz konusu.

alyans-eros-pirlanta-26

2015 yıllında alyans modellerinde en dikkat çekici nokta alyanslarda kullanılan desenler oluyor. Bu alyans modelleri genellikle gösterişli tasarımları sevenlerin ilgisini çekiyor. Düz ya da taşlarla süslü modellerden ziyade özel tasarıma sahip, farklı çizgilerin ve desenlerin bir arada bulunduğu modeller özellikle tercih ediliyor. Kullanılan desenlere hakim olan tarz ise ağırlıklı olarak Osmanlı esintileri, kilim ve dantel desenleri oluyor. Kadın alyanslarında ise kullanılan desenler aynı fakat kullanılan taşlar ile yüzük daha gösterişli oluyor. Bu modellerde kullanılan renkler ise diğer modellere oranla hem daha parlak hem de eskitme tarzı ile mistik bir havaya sahip.

alyans-eros-pirlanta-28

Desenli modellerden söz açılmışken modern desenlerin kullanıldığı alyans modellerine de değinelim. Osmanlı esintilerini ağır bulanlara hitap eden bu modellerde geometrik desenler ve çiçek desenleri kullanılıyor. Osmanlı desenlerine oranla daha modern bir hava taşıyan bu alyanslar oldukça popüler. Bu alyans modelleri ise renk açısından daha sade ve zarif bir duruşa sahip.

Bu yılın en ilginç tasarımlarından biri köşeli alyans modelleri. Rodyum kaplama veya beyaz altın olan alyans modeli, sade tasarımı ile güzel bir yüzük arayanların tercih oluyor. Dikdörtgen köşeleri ile mütevazı görünüme sahip modellerde kadın ve erkek yüzüğü arasında bir fark olmuyor. Renk olarak ise parlak ve gösterişli renklere oranla gümüş ve beyaz tercih ediliyor.

alyans-eros-pirlanta-29

Son olarak klasik yuvarlak dışında bir model arayanların tercihi ise dalga hatlara sahip alyans modelleri oluyor. Altın veya beyaz altın olan bu modellerde yaprak veya sarmaşık desenleri alyansa hem farklı hem de genç bir hava katıyor.

Gördüğünüz gibi yeni alyans modelleri geçmişe oranla oldukça şık ve alıcı. Bu ve benzeri alyans modelleri arasında zevkinize uygun bir model mutlaka bulacaksınız.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!