2016 Duvak Modelleri

2016 Duvak Modelleri  ; Duvak gelin için, düğünde gelinlik kadar önemli olan parçalardan biridir. Gelinliğin en önemli aksesuarlarından biri olan duvak, doğru bir seçim ile gelini harika bir görüntüye kavuşturur.

uzun-2016-Duvak-Modelleri

Duvak modelleri günümüzde açık ya da kapalı gelinlik giyecek gelinlere göre farklılık gösterse de, aslında yıllardır süre gelen kültürel bir mirastır. Geçmişten günümüze gelen en önemli düğün aksesuarlarından biri de gelin duvaklarıdır. Eskiden kırmızı bir tül olan gelin duvakları, şimdiler de ise beyaz, kısa ve uzun duvaklar olarak tercih ediliyor.
Duvak modelleri arasından seçim yaparken en önemli detay gelinliğin kumaşıdır. Gelinliğinizin kumaşı ile duvağınızın kumaşı uyumlu olmalıdır. Örneğin; tamamen saten kumaştan üretilmiş bir gelinliğe Fransız dantelli bir duvak tercih etmemelisiniz. Duvak modeliniz ile gelinliğiniz birbirini mutlaka tamamlamalıdır. Duvak seçimi yapılırken artık gelinlik firmaları yardımcı olsa da, gelin duvağını seçerken gelinlik ile birlikte denemeniz ve bu şekilde satın almanız ilerde yaşanacak pürüzleri ortadan kaldıracaktır.

2016 yılında da uzun duvak modelleri yerine kısa duvak modelleri tercih edilecek gibi görünüyor. Bunun sebebi ise kısa duvak modelleri ile gelinlerin daha rahat etmesi. Uzun duvaklar düğün esnasında gelinleri zora sokabiliyor ve gelinler düğünleri boyunca duvaklarını düzeltmek zorunda kalabiliyor. Duvak boyu belirlenirken gelinin boy ölçüsü de mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Kısa boylu gelin adayı iseniz uzun duvakları tercih etmekten kaçınmalısınız.

Sıra dışı bir duvak modeli kullanmak isterseniz, şapka şeklindeki duvak modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu durumda gelin saçı modelleri arasından da doğru seçimi yapmanız çok önemlidir. Abartılı bir saç ve şapka şeklindeki duvak modeli hoş durmayabilir. Ayrıca şapka ile harmanlanmış bir duvak modeli seçtiğinizde duvağınız, gelinliğiniz ile de uyum sağlamalıdır.
Nikah esnasında duvağınızı kapatmak istiyorsanız, duvağınızın önünde kısa bir parça da bulunmalıdır. Ayrıca rahat bir şekilde dans edebilmek için uzun parçayı takılıp çıkartılabilir şekilde diktirebilirsiniz. Böylece fotoğraf çekimlerin de ve düğün girişinde uzun olan duvağınızı istediğiniz zaman çıkartabilir, çok fazla kirlenmeden bir kenara bırakabilirsiniz.
2016-Rahibe-Duvak-Modelleri
Duvağınızı seçerken, düğün yapılacak ortama da uyum sağlamasına özen göstermelisiniz. Düğününüz bir otel de ya da balo salonunda olacak ise, kabarık duvak modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Ya da tarihi bir mekan da düğün yapmak gibi bir planınız var ise kısa duvaklar çok hoş durabilir. Kır düğünlerinde ise uzun duvaklar daha kolay kirlenebileceğinden tercih edilmemelidir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!