2016 En Güzel Duvak Modelleri

Sezonun en trend duvak modellerini, seçeceğiniz düğün konseptine, mekana ve gelinliğinize uyumlu olarak, yazımızda bulabilirsiniz

Yuvanızı kuracaksınız; o büyük günü planladınız, her detayı ile ilgilendiniz ve sıra geldi gelinliğe. Gelinlik seçerken nelere dikkat ediyorsanız; gelinlik ayakkabınızdan, makyajınıza, saçınıza ve hatta süreceğiniz oje rengine kadar. Gelinliğinizi tamamlayacak tek detay olan duvağınız da en az bu detaylar kadar önemli ve can alıcı. Duvak modelleri arasından gelinliğinize ve düğün konseptinize en uygun modeli seçmek aslında o kadar da zor değil. Nasıl mı? Sezonun trendlerini takip ederek ve gelinliğinizin her detayını göz önünde bulundurarak.

Duvak modellerine bakarken en önem vermeniz gereken; tabii ki gelinliğinizin kumaşı. 2015/2016 sezonunun en trend olan modelleri; gelin topuzu altından değil, gelin topuzunu kapayacak kadar tepeden takılan ve içinde gelinliğinizin her bir detayını saklayan bir modeller. Eskiye nazaran, kısa duvaklar yerine artık fazlasıyla uzun modeller tercih ediliyor.

V-2707

Eğer dantel detaylı ve hafif kabarık bir gelinlik modeli seçtiyseniz, duvak modeliniz mutlaka detaysız, düz bir tülden olmalı. Sadece duvak kenarlarında şerit halinde dantel detayı olsa, yeter bile. Yine sezon trendlerinden 1-2 metreye kadar uzanan modelleri tercih edebilirsiniz.

V-2811

Eğer gelinliğiniz balık modeli ya da kabarık modellere göre daha sade ise; hafif kısa duvak modellerini veya alışılmadık modelleri tercih edebilirsiniz. sadece duvak uçlarında detayı olan bir model, hem gelinliğinizin detaylarını örtmeyecek, hem de balık modeli ile yürürken zorlansanız bile, duvağınız sizi fazla zorlamayacaktır. 

V-2821

Duvağınızı nikah sırasında kapatmak istiyorsanız, mutlaka kısa bir parçası olmalı ve dans sırasında uzun olan parça çıkarılıp takılabilir olmalı ki, rahat dans edebilesiniz. Sıra dışı bir duvak modeli hayal ediyorsanız; şapka modelleri ile harmanlanmış duvakları tercih edebilirsiniz.

Artık renk uyumuna fazla önem verilmediğinden; kar beyaz bir gelinliğe, hafif kırık beyaz bir duvak seçebilirsiniz. Ya da tam tersini uygulayıp hafif kontrast bir etki yaratabilirsiniz. Aklınızda bulunsun; duvak modeli seçerken, her detayı duvağınıza yaptırmaya çalışmayın ki, sadeliğiniz bozulmasın. Uzun bir duvağın sadece kenarlarına işlenmiş dantel detaylar, ya da kısa bir duvağın uçlarına dikilmiş ışıltılı şerit detaylar. Nasılsa siz gelinsiniz, duvağınız olsa da olmasa da bütün gözler o gece sizde olacak.

2014-Gelin-Duvak-Modelleri-2

Duvağınızı seçerken, iki farklı alternatif yaptırmayı unutmayın; bir kısa ve bir uzun modeli düğün gecenizde daha rahat etmek için kullanabilirsiniz. Bu sayede hem duvağınız zarar görmez, hem de bütün gece dilediğinizce dans edebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!