2016 Gece Düğünü Gelin Makyajı

Konumuz Gelin Makyajı. Döneme ve ortama uygun makyajda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? En çok yapılan hatalar ve alınması gereken önlemleri biliyor musunuz? İşte kafanıza takılan tüm soruların cevapları bu yazıda.

Düğün sezonu klişesini geride bıraktık. Yeni trendimiz “düğün ayı” ve beraberinde gelin makyajı. Peki bu makyaj nasıl yapılmalı, nasıl olmalı? Gelin konseyinin uyku krizlerine sebep olan bu sorunun cevabı işte burada. Haydi alın kahvelerinizi, çözüm seansını başlatıyoruz!

Ana temamız, 2016’i de etkisi altına almış ‘doğal şıklık’. Gece makyajı bile olsa eğer, aklınızda insanları “Gelin şu mu? Yok, ablasıdır” ikirciklerine sürükleyecek abartıda gelin makyajı modelleri varsa sakince, derin nefes alarak yere bırakın. Çünkü, gece düğünü makyajı demek ağır, rengarenk bir makyaj demek değil.

“Bir kadının en etkili silahı bakışlarıdır”. Seremonide seyirlik değil ömürlük olsun dileğinizin, gözlerine bakacaksınız. Tüm benliğinizi gözlerinize katarak, her şeyi ile yanınızda olmak isteyen birine “evet!” diyeceksiniz. Kahveleri bırakalım. Dayanışma cümlemiz gelsin. “Eh! Olacak o kadar”. Olacak da, nasıl olacak?

Düğününüz sizden izler taşısın. Profesyonel makyaj ekibi eşliğinde kendi makyajınızı kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için yüzünüzü iyi tanımanız gerekir. Yüz yapınıza gidebilecek makyajlarla ilgili tavsiyeler alıp öncesinde mutlaka provalar yapın. Modada taç etiketini almış dumanlı makyaj modelini tercih edecek kadınlara tavsiyemiz, bu modelleri beğeninize göre değil göz yapınızı analiz ederek, makyöz desteği ile uygulamanız. Tonlamalarda renk çeşitliği yerine ten rengi ve skalasıyla hareket edilmesi, doğallığınızı korumaya yardımcı olur.

Fondöteninizi ten renginize yakın seçmeye özen gösterin. Son dönemde moda olan geyşa makyajı, tende renk farklılıklarına neden olarak fotoğraflarınızı mahvedebilir. Tabi yaz mevsiminin getirisi güneş yanıklarını da göz artı etmeyelim. Özel kapatıcı spreylerle bu sorunu çözebiliriz.

Kirpikleriniz çok seyrek değilse takma kirpik kullanmaktan kaçının. Bakışları yapaylaştıran temel etkenlerden biri de fazla düzgün, plastik görünümlü kirpikler. Kullanmak isteyenlere tavsiyemiz lokal işlenen ipek kirpikler.

En çok yapılan hatalardan biri de göz altına sürülen kapatıcılar. Tanrı düğün fotoğraflarımızı, flaşın hain saldırıları ve kapatıcıların komplolarıyla bir holigan selfie’sine dönüşmesinden korusun!

Sırada can alıcı dokunuşunuz ruj geliyor. Gelin makyajınızda biraz kaçamak yapmak sizin de hakkınız. Kullanacağınız ruj rengi ne olursa olsun koyu ton olmasına özen gösterin. Ancak dudaklarınız dolgunsa parlak ve ıslak görünümlü rujlardan kaçının. Dudaklarınızdaki ruju da homojen dağıttığınız göre… Mükemmel doğallık!

Sırada ne mi var? Damat halayı 🙂

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!