40’lı Yılların Gelini Olmaya Ne Dersiniz?

Siyah-beyaz filmlerde izlediğimiz kadınların ihtişamlı havalarına tüm kadınların hayran olduğunu biliyoruz. Peki, düğün töreninizde 40’lı yılların ruhunu yansıtan o kadınlar kadar muhteşem görünmek ister misiniz? İşte o yılların ruhunu yansıtan bir gelin olmak isteyen gelinlerin işini kolaylaştıracak ipuçları…

Gelinlikler – 40’lı Yılların Gelini Olmaya Ne Dersiniz?

1940 yıllarının modasından bir parça olan kayık yaka modelleri o dönemin gelinliklerinde de sıklıkla görüyoruz. Hatta dantelli olanlardan saten gelinliklere kadar pek çok modelde kayık yakanın kattığı zarif havanın izleri var. Kat kat tüllerle yaratılan uçuş uçuş etek formları da yine nostaljik gelinliklerin olmazsa olmazlarından. Kısa etek boyları ise bizim en sevdiğimiz detaylar. Eğer sınırların ötesine geçmek isteyen gelin adaylarındansanız üst kısmında satenin ön planda tutulduğu kısa bir gelinliğin size de çok yakışacağına eminiz.

Aksesuarlar – 40’lı Yılların Gelini Olmaya Ne Dersiniz?

O yılların gelinlikleri de aksesuarları da oldukça iddialı etkilere sahip. Mesela gelin çiçeği konusunda gösterişten hiç çekinmeyen 40’lı yılların gelinleri, romantiklikleriyle de ünlü olduğuna göre gelin buketlerinde güllerin sıkça kullanılmasına hiç şaşırmadık. Gelinliklerin üzerinde gördüğümüz madalyon kolyeler ise yine o döneme damgasını vuran aksesuarlardan. Gelin duvakları da tahmin ettiğiniz gibi olabildiğince kısa. Hatta en çok kafes duvakların yarattığı nostaljik görüntüye rastladık. Eğer o dönemin şıklığı sizi de etkisi altına alıyorsa gelin aksesuarları konusunda olabildiğince gösterişli davranmanız gerektiğini unutmayın.

Makyaj – 40’lı Yılların Gelini Olmaya Ne Dersiniz?

Sıra 1940’lı yıllarda kadınların vazgeçemediği makyaj modellerine geldi! Tabii ki o göz alıcı makyajlardan bahsediyoruz. Günlük hayatlarında bile kırmızı rujlardan ve keskin eyeliner etkilerinden vazgeçemeyen kadınların o kusursuz makyajlarının gelinliğinizle birleştiğinde ortaya çıkacak nefis görüntüyü bir düşünsenize! Çarpıcı kirpikler ise yine dönemin en ilgi çeken makyaj stillerinden. Eğer 1940’lı yılların fotoğraf karelerinden çıkmışçasına görünen bir gelin olmak istiyorsanız makyaj konusunda da o yıllardan ilham alabilirsiniz.

Saç – 40’lı Yılların Gelini Olmaya Ne Dersiniz?

İşte 40’lı yılların hem gösterişli hem de romantik saç modelleri! O yılların bugün bile etkilerinden kurtulamadığımız ikonik saç modelleri gelin saçı olmak için en harika alternatiflerden diyebiliriz. Hazır, o yılların ruhunu yansıtan bir gelin olmaya karar vermişken Pin Up stili bir saç modelini neden denemiyorsunuz mesela! Ya da yine o romantik kadınların en çarpıcı silahı olan nostaljik saç modeli iri dalgalı, yandan ayrılmış saçlar da gelin saçı olmak için hoş bir seçenek olabilir. Başarılı bir makyaj da uygulandığında aynadaki görüntünüze bayılacağınıza eminiz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!