5 Adımda Hippi Gelin Olmak!

2013 yılı modasına damgasını vuran hippi tarzı 2014 yılında düğünlere bulaştı. Ortaya ise öyle renkli görüntüler çıktı ki pek çok özgür gelin adayının aklını çelmeye başardı. Bir döneme damgasını vuran çiçek çocukların izinden gidip havalı bir gelin olmak istiyorsanız 5 adımda hippi ruhunu nasıl yansıtabileceğinize gelin, birlikte bakalım.

Gelinlik Modellerinde Hippi Akımı

Hippi kızlarının rahat, cool ve sıra dışı elbiselerine tüm genç kızların bayıldığına eminiz. Peki, o sıra dışı elbiseleri gelinlik haline getirseniz nasıl olur? Şahane görüneceğinize eminiz! Cool görünüşlerinin yanı sıra büyüleyici bir hava da yaratan o muhteşem gelinliklere ulaşmak ise sandığınız kadar zor değil.  Belki de aile büyüklerinden birinin hala dolapta giyilmeyi bekleyen vintage bir gelinliği vardır. Eğer varsa ufak tefek değişikliklerle hippi tarzını yakalayan bir gelinlik yaratabilirsiniz. Eğer aile büyüklerinizde aradığınız gelinliği bulamazsanız da telaş yapmanıza gerek yok. İkinci el mağazalarından aradığınız hippi gelinlik modeline ulaşabilirsiniz.

Gelin Çiçeklerinde Hippi Esintileri

Hippi bir gelin olmaya karar verdiyseniz gelinlikten saç modeline kadar her detayda uyum yakalamanız gerekiyor. Gelin çiçekleri ise bu uyumda önemli bir yere sahip. Bu konuda ise kır çiçekleri size yardımcı olabilir. Örneğin kır çiçekleriyle toparlanmış bir aranjman hippi tarzı bir gelin çiçeğine ulaşmanızı sağlayabilir. Ya da sadece yeşilliklerden yapılmış bir gelin buketi harika bir alternatif olabilir.

Gelin Saçlarında Hippi Havası

Hippi bir gelin olmanın şartlarından biri de gelin saçlarında çiçek kokuları estirmek. Çiçek çocuklar yakıştırmasına layık olabilmek için taze çiçeklerden yapılmış bir taca ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Saçlarınızın ise hippi ruhunu yansıtması için olabildiğince özgür bırakın. Su dalgaları ya da dağınık toparlanmış bir topuz, istediğiniz modele ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Gelin Aksesuarlarında Hippi Modası

Her şeyin hippi akımına uygun olmasını istiyorsanız yuvarlak çerçeveli bir güneş gözlüğü edinmenizde fayda var. Çünkü hippi kızlarının vazgeçilmezi olan gözlükler, düğün boyu havanıza hava katmaya yetecek. Örülmüş saçlarınıza ise minik bir bant iliştirebilirsiniz. Rengarenk bilezikler de hippi modasının olmazsa olmazlarından. Üstelik gelinliğinize de çok yakışacağına eminiz.

Hippi Gelinler İçin Makyaj Seçenekleri

Düğün gününüzde hippi bir gelin olarak misafirlerinize hoş bir sürpriz yapmak istiyorsanız son adım olarak makyajınızda kesinlikle derin bakışlara yer vermelisiniz. Buğulu bakışlarla hem hippi bir gelin olmak hem de damadın başını döndürmek için göz kapaklarınızda koyu renk oyunları yaratabilirsiniz. Kirpiklerinize ise iki kat maskara uygulayarak bakışlarınızdaki derinliği ön plana çıkarabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!