5 Adımda Romantik Gelin Olmanın Yolları

Peri masallarıyla büyüyen genç kızların düğün günlerinde romantik görünmek istemesine şaşırmamak gerek! Zarif gelinlikler, kusursuz bir makyaj ve ışıltılı aksesuarlar… Tüm bu hazırlıkların onlar için tek bir anlamı var. Hayatlarının en özel günlerinde hem gösterişli hem de romantik görünmek! Eğer siz de o gelinlerden biriyseniz 5 adımda romantik bir geline dönüştürecek ipuçlarımıza göz atmayı unutmayın.

kapak

1- Romantik Gelinlik Modelleri

Romantik bir gelin olmak istiyorsanız işe doğru gelinlik modellerinden başlamak gerektiğini unutmayın. Hazırlıklar boyunca onlarca hatta yüzlerce gelinlik modeli çıkacak karşınıza ama içlerinden çok azı aradığınız model aslında. Bu yüzden katalogları karıştırırken olabildiğince zarif modellere göz gezdirmeye çalışın. Mesela ilk bakışta kalp yakasıyla dikkat çeken dantelli omuz detayıyla şık bir denizkızı modeli size ilham verebilir. Ya da kusursuz kesimiyle ön plana çıkan tüllerle sarmalanmış kabarık bir model, romantik bir gelin olmanıza yardımcı olabilir.

2- Romantik Gelin Saçı Modelleri

Romantik bir gelin olmanın yolu biraz da doğru gelin saçını tercih etmekten geçiyor. Örneğin romantik bir gelin olmak isteyen gelinlerin kesinlikle evde toplanmış hissi veren saçlardan uzak durması gerektiğini biliyor musunuz? Halbuki pek çok gelin adayı abartıdan uzak durmak istedikleri için doğal modelleri seçiyor. Tabii ki yine doğal olabilirsiniz.  Örneğin bu konuda su dalgalarından destek alabilirsiniz. İster toplu ister özgür bıraktığınız saçlarınızda geniş dalgalarıyla romantik bir hava yaratabilirsiniz.

3- Romantik Gelin Makyajı

Romantik bir gelin olmak için 3. adım olarak makyaj tekniklerini seçtik. Üzülerek belirtmeliyiz ki bu konuda size çok fazla seçenek bırakmıyoruz. Çünkü romantik bir gelin olmak istiyorsanız kusursuz bir şıklığın düğün boyu sizinle olması gerekiyor. Geçmişin ruhunu yaşatan Marlyn Monroe tarzı bir makyaj romantik rüzgarlar estirebilir mesela. ‘Renkli makyajlar bana göre değil’ diyorsanız şeftali tonlarında doğal bir makyajı da deneyebilirsiniz.

4- Romantik Gelin Aksesuarları

Gelin makyajı ve saçı derken aksesuarları ihmal etmeyin. Bir gelinin en güçlü silahlarından biri olan aksesuar kullanımında ise romantik detayların ön planda tutmanız önemli. Bahsettiğimiz şey kesinlikle kıymetli küpeler ve kolyeler değil. Onlar yerine daha zarif seçeneklerle muhteşem görünebilirsiniz. Örneğin çiçek formu kazandırılmış taşlı bir taç gelinliğinizle uyum sağlayabilir. Ya da gelinliğinizin sırt dekoltesini biraz hareketlendirmek için inci kolyelerden destek alabilirsiniz.

5- Romantik Duvak Modelleri

Ve 5. adımda taze gelinleri en değer verdikleri aksesuar olan duvaklarıyla buluşturuyoruz. Duvağınız nasıl olursa olsun romantik bir anlam taşıdığı bir gerçek. Ancak yine de bütünü tamamlamak adına küçük önerilerimiz olacak. Romantik bir gelinin duvak boyu ya kısa ya da uzun olmalı gibi… Evet, ara boylardaki duvakların hareketli bir yapısı olduğundan romantik gelinlikler için çok uygun bir alternatif olmadığını söylüyoruz. Bu yüzden ister uzun dantelli bir model seçin isterseniz kısa kafes bir duvak. Her iki seçeneğinde romantik bir seçenek olacağına emin olabilirsiniz.

 

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!