5 Maddede Düğün Davetiyeleri

Beklediğiniz güne çok az kaldı. Siz düğününüze hazırsınız. Peki, düğün davetiyeleriniz bu büyük gün için hazır mı?

Evlenmeye karar verdiğinizden beri düğün gününü bekliyordunuz. Gelinlik ve damatlık modelleri, düğün yapılacak mekan derken, düğün davetiyeleri işini bir kenara mı bıraktınız? Eğer öyleyse yanlış yaptınız, ama heyecanlanmayın, adım adım vereceğimiz fikirlerle 5 maddede düğün davetiyesi meselesini de halletmiş olacaksınız.

1) Davetiye amacınız nedir?

nerdy-wedding

Sadece insanları davet etmek için bir düğün davetiyesi hazırlatmayı düşünüyorsanız, klasik ve sade bir davetiye sizin için yeterli olacaktır. Ama sevdiklerinizin evinde bir ömür kalacak, değişik tasarımlarda düğün davetiyeleri istiyorsanız ona göre bir seçim yapmalısınız. Eşinizle ortak olarak sevdiğiniz bir şey varsa bunu düğün davetiyesinde tema olarak kullanabilirsiniz.

2) Düğün davetiyesi için ayırdığınız bütçe!

‘Her şeyim dört dörtlük olsun istiyorum’ diyenlerdenseniz bütçenizi gözden geçirmenizde fayda var. Davetli listesi ne kadar kabarık olursa fiyatın da bir o kadar artacağını unutmayalım. Tabii ki bütçe ve kalitenin doğru orantılı oluşu düğün davetiyeleri için de geçerli.

3) Düğününüz hangi mevsimde olacak?

starfish-beach

Bu çok önemli bir konu çünkü davetiyeniz tamamen düğününüzü yansıtacağından, düğünün olacağı mevsim de davetiyede önemli rol oynayacaktır. Eğer bir ilkbahar-yaz düğünü yapacaksınız çok daha açık renklerde düğün davetiyeleri tercih etmenizde fayda var. Hatta düğün davetiyenizde güneş ve deniz teması da kullanabilirsiniz. Kış aylarında evlenecekseniz, gri veya toprak tonları kullanmanız daha uygun olur. Davetiyenizde yine bir mevsim belirtisi olan kar yağışını kullanabilir, farklı motifler uygulayabilirsiniz.

4) Düğün nerede olacak?

lace-wedding

Yapacağınız düğünün mekanına göre bir davetiye seçmenizde fayda var. Bir kır düğünü düşünüyorsanız çiçek temalı, pastel tonlarda düğün davetiyelerikullanabilirsiniz. ‘Yok ben otel düğünü istiyorum’ diyorsanız, daha çok çerçeveli belki de altın ya da gümüş varak görünümlü, kutu formlu düğün davetiyeleri tercih edebilirsiniz. Bu arada düğününüzün mekan dekorasyonunda kullanacağınız renkleri davetiyelerinizde kullanırsanız çok hoş bir uyum yakalamış olursunuz, bizden söylemesi.

5) Davetiyeye yazılacaklar.

Davetiyenize yazılacaklar da en az davetiyenizin şekli kadar önemlidir. Dilerseniz eşinizle sevdiğiniz bir şarkı sözünü ya da sizin için önemli olan bir sözü davetiyeye yazabilir, dilerseniz de sadece ‘mutlu günümüze bekliyoruz’ gibi bir yazı yazabilirsiniz. Ama unutmamanız gereken iki şey var; bunlardan biri aileleriniz. Aile bireylerinizin bu düğünü en az sizin kadar heyecanla beklediğinizi biliyorsunuz, bu yüzden onların isimlerini de düğün davetiyeleri üzerine yazmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca davetiyenin kaç kişilik olduğunu da belirtmenizde fayda var.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!