5 Maddede Gelin Hamamı

Suya sabuna dokunmadan evlilik olmaz. O hamama illa ki girilecek! Peki tam olarak nasıl bir organizasyon bu gelin hamamı?

gelin-hamami

Osmanlıdan günümüze süregelen gelin hamamı en sevilen gelenekler arasında yer alıyor. Bu eskimeyen ritüel, son yıllarda büyük şehirlerde oldukça popülerleşmeye başladı.

Eskiden daha çok görücü usulü evlilikler yaygın olduğundan, kayın valideler gelin adayını incelemek için illa hamama gidilmesini şart koşarmış. Böylece, gelinin fiziksel bir özrü var mı, eli yüzü düzgün mü iyice bir gözden geçirilirmiş. Günümüzde daha modern bir yorum kazanan gelin hamamı, düğün öncesi stres atmak için düzenlenen bir organizasyon haline geldi. Her halükarda bu işin bazı incelikleri var. İşte hamam keyfini ikiye katlayan 5 önemli madde:

1. Kına gecesi ve bekarlığa veda partisi bir arada olacak şekilde, gelin hamamında kutlanabilir

Bu sayede hem iki işi aynı anda halletmiş olursunuz, hem de zaman ve paradan tasarruf edersiniz. Nasılsa her iki kutlamaya da çağırılacak kişiler aşağı yukarı aynı. Yakın arkadaşlarınız, anneniz, kayın valideniz vesaire.

hamam

2. Düğün öncesinde bakım şart!

Gelin hamamında, gelin için hazırlanmış özel bir bölümde, köpüklü masaj, kese ve düğün öncesi cilt bakımı yapılıyor. Bu da düğününüzü pırıl pırıl bir ciltle karşılamanızı sağlıyor. Onca düğün hazırlığı ve stresten sonra böyle bir terapi elbette gerekli. Gül suyu masajı ve Türk kahvesi peelingi de gelin hamamının olmazsa olmazlarından!

3. Hamam bahane, eğlence şahane!

İşte sizi havaya sokacak bir güzellik daha. Gelin hamamı organizasyonlarında illa ki müzik olur. Yakın arkadaşlarınızla doyasıya dans edip, gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Gönül ister ki eski filmlerdeki gibi küçük bir orkestra kurulsun, ancak olmasa da sorun değil. Müziğin sesini biraz daha fazla açarsınız olur biter.

Hammam

4. Gelin hamamı hediyelerle güzel

Gelin hamamınızın unutulmaz anılar arasında yer almasını istiyorsanız, davetlilere ilgi çekici sürprizler hazırlayabilirsiniz. Gelin hamamı seti muhtemelen size kayın valideniz tarafından hediye edilecektir. Siz de gelen misafirlere günün anısına özel; sabunlar, ojeler, kokulu keseler, takunyalar, duş jelleri armağan edebilirsiniz. Bunun için dizayn edilmiş hediyelikleri, gelinlere yönelik satış yapan mağazalardan ve alış veriş sitelerinden rahatlıkla satın alabilirsiniz.

5. Yiyecek ve içecek ikramlarıyla ağızlar tatlansın

Gelin hamamında es geçilmeyen bir diğer ayrıntı da, ikramlar. Şöyle ki gelin tarafı için özel olarak dekore edilmiş kısımda tatlı ve soğuk içecek ikramları bulunuyor. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak açık büfe seçeneği de mevcut. Hamama katılmak istemeyen gelinin yakınları ise başka bir bölümde müzik eşliğinde vakit geçirebiliyor. Size de bu güzel günün keyfini doyasıya çıkarmak kalıyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!