5 Maddede Gelin Makyajı

En önemli gününüz olan düğününüzde nasıl bir gelin makyajı yapacağınız konusunda kararsızsanız mutlaka yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Herkesin size bakacağı, günün kahramanı olacağınız düğün gününüzde yapacağınız makyaj hem güzelliğinizi taçlandırmalı hem de gündelik hayatınızdan farklı olmalı. 5 maddede topladığımız gelin makyajı önerilerini gelin birlikte inceleyelim.

1- Kaşlar

Kaşlar, yüzün bütününe bakıldığında büyük önem taşır. Kaşınızı, saçlarınızın mutlaka bir ton koyusuna boyatın. Böylelikle hem şekli ortaya çıkacaktır hem de terlediğinizde kaşınıza sürdüğünüz kalemin akma riski ortadan kalkacaktır.

2- Fondöten – Pudra

Cildinizin pürüzsüz gözükmesi gelin makyajındaki en önemli detaydır. Öncelikle cilt renginize uygun bir fondöten belirlemelisiniz. Işıklı bir ortamda fondöteni denerseniz daha sağlıklı sonuçlar alırsınız. Gelin makyajı yapılırken en önemli konu fondötenin ne kadar sürüleceğidir. Kalıcı olsun diye koca bir fondöteni yüzünüze yedirirseniz mumya gibi ortalıkta dolaşırsınız. Fondöten alttan yukarı doğru olacak şekilde, çok ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Kuru bir cildiniz varsa fondöteni mutlaka nemlendiricinizin üzerine sürün. Fondöten işlemini tamamladıktan sonra yüzünüzü pudra ile desteklemelisiniz. Mat bir pudrayla yüzünüze yapacağınız hafif dokunuşlar sonrasında, kusurlarınız tamamen kapanmış olacak. Ayrıca elmacık kemiğim de belli olsun diyenlerdenseniz, elmacık kemiğinizin sivri olan yerine koyu allık sürün.

3- Gözler

Düğün boyunca tüm davetlilerle göz göze geleceğinizi düşünürsek, göz makyajınız çok güzel olmalı. Göz rengine göre yapacağınız gelin makyajı, çok daha etkili olacaktır. Eğer kahverengi gözlüyseniz buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz. Bronz kahve ya da gri tonlarında uygulayacağınız göz makyajınız gelinliğinizden bile çok dikkat çekebilir. Mavi ya da yeşil gözlerde asıl amaç göz rengini ortaya çıkarmak olmalıdır. Bunun için mürdüm renklerini kullanabilirsiniz. Eğer göz kalemi kullanacaksanız en önemli nokta gözünüzün boyutudur. Eğer iri gözleriniz varsa göz kalemini gözün içine çekmelisiniz. Gözleriniz küçükse kalemi gözün dışına çekmek gözlerinizi daha büyük gösterecektir.

4- Eyeliner – Rimel

İşte makyajın en can alıcı noktası bu. Eyeliner ve rimel kullanımı. Gelin makyajı yapılırken elbette ki günlük hayatımızdan çok daha detaylı ve gösterişli makyaj isteriz. Eyeliner kullanımı o kadar önemlidir ki, bizi porselen bebeğe de dönüştürebilir bir maymuna da. Gözün dış tarafından içe doğru düzgün bir şekilde uygularsanız gözleriniz çok daha canlı gözükecektir. Kullanacağınız rimel kaliteli olmalı. Gelin makyajında maskarayı özellikle kirpiklerin üstünden yana doğru uygulamalısınız.

5- Ruj

Ruj, makyajı tamamlayan en önemli unsurlardan biri. Yaptığınız makyaja göre ruj sürmelisiniz. Gelin makyajı sırasında eğer gözlere dikkat çektiyseniz ruj rengini daha iddiasız seçmelisiniz. Doğal bir göz makyajı kullandıysanız koyu renk bir rujla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!