50’li Yılların İzinde: Retro Gelinlik Modelleri

Siz de ananelerinizin siyah-beyaz düğün fotoğraflarına bakıp iç geçiriyor musunuz? Ya da 50’li yılların Hollywood filmlerinde görmeye alıştığımız zarif bir o kadar da güzel gelinleri kıskanıyor musunuz? Eğer öyleyse doğru yerdesiniz. 50’li yılların ruhunu bugünlere taşıyan retro gelinlik modelleri içinden en nefis parçalar bu yazıda çünkü!

Retro Gelinlik Modelleri – 1

Retro gelinlik modelleri denildiğinde aklımıza gelen ilk detay midi boylar oluyor. Ancak o yıllara ait değişmeyen bir çizgi daha var ki aslında retro gelinlik modellerine bu kadar ilgi gösterilmesinin en büyük sebebi. Tabii ki kabarık gelin eteklerinden bahsediyoruz. Yalnız modern gelinliklerin aksine o kabarık formların sebebi tarlatanlar değil, kat kat tüllerle desteklenmiş astarlar. Eğer o yıllardan bir rüzgarı düğününüze taşımak istiyorsanız zarif dantel yakalara sahip kabarık, midi boylu bir retro gelinliğin içinde muhteşem görünerek düğünün havasını değiştirebilirsiniz.

Retro Gelinlik Modelleri – 2

Retro gelinlik modellerinde gördüğümüz bir diğer detay da kat kat dantelli etekler. Özellikle romantik gelinlerin bu modellere bayılacağını düşünüyoruz. Gelinliğin havasına hava katan dantel eldivenleri de unutmamak gerek! Hatta 50’li yılların pek çok gelininin eldivenlerini sakladığına eminiz. Eğer retro bir gelinlik düşlüyorsanız ailenin büyüklerine mutlaka danışın. İçlerinden birinin gelin eldivenleri mutlaka duruyordur. Eğer öyleyse çok şanslısınız! Retro gelinliğinizi tamamlayacak en önemli parçaya sahipsiniz çünkü.

Retro Gelinlik Modelleri – 3

Sıra bizim en sevdiğimiz retro gelinliklerden bahsetmeye geldi! 50’li yılların Holywood filmlerinde sıkça gördüğümüz o muhteşem gelinliklerden bahsediyoruz.  Onlar son yıllarda ünlü tasarımcıların ellerinde yeniden hayat buldu ve ortaya nefis modeller çıktı. O modeller arasında en güzellerinin kesinlikle satenler ve tafta kumaşlardan tasarlanan gelinlikler olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sade ama asil retro bir gelinliğin hayalini kuruyorsanız saten gelinlik modellerine mutlaka göz atın deriz.

Retro Gelinlik Modelleri – 4

Peki, yarım kollu retro gelinliklere ne dersiniz? Sade bir törenle evlenmeyi planlıyorsanız çok şık bir seçenek olabilir mesela… Üstelik bu kez mini gelinlik modelleri de oyuna dahil oluyor. Sade bir nikah törenine mini bir retro gelinlik modelinin çok yakışacağına eminiz. Ya da kısa gelinlik modelleri size göre değilse yine kısa kollu midi boy harika bir gelinlikle damadın başını döndürebilirsiniz. 50’li yılların olmazsa olmazı gelin aksesuarlarını da unutmayın! Örneğin dantel bir gelin çorabı ya da tüllü bir şapka en şık aksesuar seçeneği olarak gün boyu size eşlik edebilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!