60’lı Yılların Gelin Saçı Tarzından İlham Alın

Saçınızda yapacağınız nostaljik dokunuşlarla 60’lı yılların ihtişamlı gelinlerinin havasını taşımak ister misiniz? O halde sizin için seçtiğimiz modellerden ilham alın!

1028652_c1c6f51b1f17e169d1e71bcb0158e5d2_600x600

60’lı Yılların Yarım Toplanmış Krepeli Saçları

Cambridge Düşesi Kate Middleton gösterişli gelinliği ile yıllardır gelin olacak genç kızlara ilham oluyor. Peki, ya günlük hayattaki stiliyle de modaya yön vermiyor mu sizce de? Mesela yarım toplanmış krepeli saçlarıyla 60’lı yıllara dönmek isteyen gelinlere yol gösteriyor diyebiliriz. Saç aksesuarı olarak kullandığı kafes tüllü şapkası ise duvak olarak kullanılabilecek kadar harika. Eğer saç aksesuarı kullanmak istemiyorum diyorsanız havalı dalgalarla da 60’lı yılların havasını yakalayabilirsiniz.

a9ece1a472095668625aca3e0b36049e

Saçlarda Bohem Rüzgarlar Esiyor

60’lı yıllara damgasını vuran bohem trendiyle hem rahat hem özgün üstelik çekici görünmek istemez misiniz? Tabii ki istersiniz! O halde hemen kuaförünüzle bu fikri paylaşın ve 60’lı yılların ruhunu yaşatan aksesuarlarla beraber muhteşem bir gelin saçıyla misafirlerinizi şaşırtın. Örneğin taze kır çiçeklerinden yapılmış bir tacı dağınık örgülerin süslediği saçınıza iliştirebilirsiniz. Ya da hareketli formdaki özgür saçlarınızı tül üzerine işlenmiş taşlı bir bantla sarabilirsiniz. Mat bir gelin makyajı ve koyu renkteki göz oyunlarını da tamamlarsanız ortaya muhteşem bir gelin çıkacağına eminiz.

p19d5vbh421pvc16iv1l8d12jr18v44

Uzun Kahküller mi, Havalı Perçemler mi?

Fark etmez, her ikisi de 60’lı yılların gelin saçlarından görmeye alışkın olduğumuz modeller arasında! Yeter ki siz yüz tipinize hangisi uygun ona karar verin. 60’lı yılların olmazsa olmazı krepeli saç modelleri gelinlerin tercihine de yansımış olacak ki filmlerden ve fotoğraflardan gördüğümüz pek çok kadının gelin saçlarında krepelere rastlıyoruz. O halde o yıllara geri dönmek için perçemlerle veya kahküllerle birleşen krepelere ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Üstelik bütün dikkati onlar topladığından topuzunuzun iddialı olmasına gerek yok. Yüzünüze düşen saçlarınız havalı olsun yeter!

60’lı Yılların Gelin Saçı Modellerinde Taşlı Bantlar Başrolde

60’lı yıllara geri dönüp baktığımızda gelin saçı modellerinde gördüğümüz bir diğer detay da taşlı saç bantları. Krepe ile havalandırılmış at kuyruklarından yüksek topuzlara kadar pek çok modele yakıştığı da bir gerçek. Eğer hem nostaljik hem de gösterişli bir gelin olmak istiyorsanız siz de saç modelinizde taşlı bantları kullanabilirsiniz. Özellikler dönemin en belirgin renklerinden olan sarı saçlarla da kusursuz bir uyum yakaladığını da söyleyebiliriz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!