90’ların En Güzel Dans Müzikleri

90’lı yılları yaşamış olan ve özlemeyen var mı acaba? O dönemin çocukları da büyükleri de o yılları sık sık anar. Her şeyiyle aklımızda kalan ve hatırladığımız her detayıyla bizi gülümseten 90’lar, o dönemin müzikleriyle de daha bir anlam kazanıyor sanki.

90’ların her şeyi gibi şarkıları da unutulmuyor. İnsanlar hala zaman zaman o dönemin şarkılarını dinlemek istiyor. Çeşitli özel günler, konsept partiler ve kutlamalarda severek çalınan şarkılar bu dönemin şarkıları oluyor çoğunlukla. Siz de düğün gününüzde nostaljik esintiler arayışındaysanız 90’lı yıllar size en güzel dans müziklerini sunabilir. Şimdi biz önerilerimize başlamadan siz çocukları pistten alınız!

Kenan Doğulu / Kandırdım

Kenan Doğulu’nun ilk gençlik yıllarını yaşadığı ve şarkılarıyla bazen hüzünlendirip bazen neşelendirdiği yıllar… Uzun saçlarıyla ve güneş kolyesiyle de pek çok genç kızın kalbini fetheden Doğulu, “Kandırdım” şarkısıyla bir erkeğin hayatının aşkını bulma hikayesini anlatıyor. Bu şarkı düğününüzde seçebileceğiniz eğlenceli seçenekler arasında yer alıyor.

M.F.Ö. / Güllerin İçinden

Mazhar – Fuat – Özkan, onlar efsanevi müzik grubu M.F.Ö. üyeleri. Yıllardır naif şarkıları severek dinleniyor. Özellikle kır düğünü yapmayı düşünenler için yeşiller arasında dans eden çiftlere “Güllerin içinden koşarak koşarak gel bana” diye seslenen M.F.Ö.’nün bu şarkısı 90’ların en güzel dans müzikleri başında geliyor.

Oya – Bora / Seni Bana Yazmışlar

90’ların efsane gruplarından biri de Oya – Bora idi. “Hiç anlamaz mısın yar seni bana yazmışlar” diyen ikili, o döneme bu şarkısı ile damga vurmuştu. Hafif müziği ile dans için de uygun olan şarkı, en güzel dans müziklerinden biri olma özelliğini günümüzde de koruyor.

Tarkan / Asla Vazgeçemem

90’lı yıllarda yıldızı parlayan, şarkıları dillerden düşmeyen megastar Tarkan’ın duygusal şarkılarından biri olan Asla Vazgeçemem, 90’lı yılların düğünlerinde sık sık duyduğumuz bir şarkıydı. Eski yeni her şarkısıyla efsane olmayı başarabilen Tarkan’ın, günümüzde bile bu özelliğini koruyan Asla Vazgeçemem şarkısı, daha uzun yıllar en güzel dans müzikleri arasında yerini koruyacak gibi duruyor.

Yonca Evcimik / Abone

90’ların en güzel dans müzikleri deyince Yonca Evcimik’ten bahsetmemek olmaz. O dönem her şarkısı dans edilebilen şarkılar arasında yer alıyordu. Her yaş grubuna aynı ürünle hitap etmek zordur; Yonca Evcimik bunu başarabilen sanatçılardan. Yonca Evcimik şarkıları, sadece düğünlerde yetişkinlerin dans ettiği şarkılar değil, okul müsamerelerinde çocukların da dans edebildiği ender şarkılardandı. Bu şarkısıyla da “Aboneyim abone biletleri cebimde” diyen Yonca Evcimik o dönem büyük, küçük herkesi dansa teşvik ediyordu.

Sinan Erkoç / Havam Yerinde

Yıllardır çizgisini korumayı başaran Sinan Erkoç birçok şarkısı ile 90’lı yıllara damgasını vurmuştur. Havam Yerinde büyük, küçük herkesin kendini dans ederken bulduğu şarkılardan biriydi. Dans etme konusunda kararsızlık yaşayanlara “bu akşam benimlesin hayatta bırakmam” gibi sözleriyle kaçış fırsatı tanımıyor.

Harun Kolçak / Gir Kanıma

Kıvırcık uzun saçları ve deri ceketiyle 90’ların müstesna örneklerinden bir diğeri Harun Kolçak. Gir Kanıma şarkısı dönemin dillere pelesenk olmuş şarkılarından biri. Sözleri itibarıyla düğün gününüzün anlam ve önemine de işaret eden şarkının yüksek temposunda dans ederken kendinizden geçmeniz mümkün.

Burak Kut / Benimle Oynama

90’lı yıllardan bahsedildiğinde Burak Kut’a değinmeden geçmek imkansız. “Benimle Oynama” şarkısında kalbini kıran güzel kıza sitem eden Burak Kut, aynı zamanda bu şarkıyla o dönem pek çok genç kızın kalbini kazanmayı da başarmıştı. Bir de motorsikletli klibi var ama siz onu düğününüzde çalmasanız iyi edersiniz.

Gülşen / Be Adam

Tarlabaşı sokaklarında köşe kapmaca oynayan bir çiftin öyküsünün konu edildiği klibiyle hafızalarda yer eden şarkı, aynı zamanda yoğun mahalle baskısına rağmen bir türlü açılamayan adamın trajedisine değiniyor. Açılsaydın ne olurdu diyerek izlediğimiz adam belki de klibin sonunda bir sürpriz yapabilir. Klibi bir yana şarkı da bir o kadar keyifli ve dans için elverişli bir şarkı olarak nostaljik düğün şarkıları listenizde rahatlıkla yer alabilir.

Seden Gürel / Çalkala

Seden Gürel’in çalkalayıp çalkalattığı bu şarkısı da 90’lı yıllar tatlı sert dilinden nasibini almış.

Aşkın Nur Yengi / Ay İnanmıyorum

Aşkın Nur Yengi’nin bir fasıl ekibi ve dansöz kızlar eşliğinde söylediği bu şarkı da 90’ların en ritmik şarkıları arasında üst sıralarda yer alıyor. Şarkıyı dinlerken “bu kadar inanılmayacak ne var Allah aşkına” diye düşünseniz de birkaç saniye içinde müziğin ritmine kapılıp dans etmeye başlıyorsunuz.

Levent Yüksel / Bi’ Daha

90’lı yılların unutulmaz sanatçılarından bir diğeri de kuşkusuz Levent Yüksel. Zalim sevdiğine yakarışlarıyla hayatımıza giren Levent Yüksel, ritmi kurtlarınızı dökmeye daha elverişli olan bu şarkıda yaptığı hovardalıkların pişmanlığını yaşayan birini anlatıyor. Ama unutmayın; huylu huyundan vazgeçmezmiş…

Metin Arolat / Dert Değil

Ne yaparsa yapsın sevdiğinin peşinden koşan Arolat, 90’lı yılların en sevilen dans müzikleri arasına Dert Değil şarkısıyla giriyor. Kıvrak melodisi ve eğlenceli sözleriyle o dönem dinlemekten keyif aldığımız şarkı, aynı zamanda döneminin ötesindeki başarılı klibiyle de akıllarda yer etmeye devam ediyor.

Kerim Tekin / Cici Baba

90’lı yıllarda tanıdığımız, yine o yıllarda çok erken yaşta kaybettiğimiz ama hayatımızdaki yeri bambaşka olan bir sanatçıydı Kerim Tekin. Öyle ki “Kar Beyazdır Ölüm” şarkısını duyduğunda gözleri dolmayan, Kerim Tekin’i bir an olsun anmayan yoktur. 90’ların en güzel dans müzikleri arasında yerini alan Cici Baba şarkısında ise Kerim Tekin sevdiği kızı kendisine vermeyen gaddar babaya isyanını dile getiriyor.

Serdar Ortaç / Karabiberim

Sürreal klibiyle, özellikle de göbekten zeytin yeme sahnesiyle hafızamızda yer eden şarkı, döneme damga vuran parçalardan bir tanesi. Günümüzde kendi kategorisinde iddialı şarkılara sahip Serdar Ortaç, 90’lı yıllarda da en etkili dans parçalarından birine imza atmış gibi görünüyor.

Biz sizin için 90’lı yıllarda dinlediğimiz ve bugün bir kuplesini duyduğumuzda bile bizi heyecanlandıran dans müziklerini sizler için sıraladık. 90’lı yılların en çok tercih edilen dans müzikleri ile siz de düğün gününüze nostaljik, herkesi gülümsetecek bir detay katabilirsiniz. Eğer bizim de gözümüzden kaçan şarkılar varsa yorum yaparak bizle ve diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz, liste hazırlamak isteyenlere yardımcı olabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!