En Moda Gelinlik Modelleri

 

Bir kadının en güzel görünmek isteyeceği gün, düğün günüdür ve bunu sağlayacak seçim ise gelinlik modellerinden geçer. Aylarca organizasyonu yapılan ve büyülü bir şekilde geçmesi gereken güne yaklaşırken, gelinler de binlerce detayla uğraşmakta ve telaş yakalarını bırakmamaktadır. En önemli hazırlığı, en ince işi, en detaylı düşünceleri ise tek bir noktada toplanır, o da giyilecek gelinliktir. Dar, kabarık, kısa, uzun, saten, dantel, işlemeli, korseli, taşlı ve daha birçok çeşit barındıran gelinliklerin seçimi oldukça zorlayıcıdır. Olabildiğince çok fazla model bakmaya ve incelemeye hazırlıklı olmalısınız. Bulmanız gereken vücudunuza tam olarak uyacak bir model olmalıdır. Asla tek bir fikirle yola çıkmayın. Askıda kötü duran bir gelinlik, üzerinizde çok güzel görünebilir.

Gelinlik ağır bir kıyafettir ve kuaförde başlayıp, fotoğraf çekimi, evden alınma, nikâh ve gece boyunca sürecek olan eğlence ile dolu günde, üzerinizde çok ağır bir gelinlik modeli sizi yoracaktır. Bu nedenle son yıllarda gelinlerin en çok dikkat ettiği nokta gelinliğin ağırlığı oluyor. Gelinliği denerken veya provalar sırasında, yürümeyi, dans etmeyi de deneyin, eğer içinde rahat edemiyorsanız tüm gün acı çekeceksiniz demektir. Eğer gelinliğinizi diktirme taraftarıysanız, en az iki ay önceden bu işe başlamanız gerekiyor. “Sonra pişman olursun” ile başlayan önerilere kulak asmayıp her zaman iç sesinizi dinleyin çünkü gün sizin gününüz.

Modanın değişim hızının hepimiz farkındayız, bir tasarımcı çıkıp diğerlerini etkiliyor, bir başkası tamamen farklı bir yöne doğru yöneliyor. İki tarafı da takip eden bir marka, kombinasyonlar yaratıp yeni bir koleksiyon oluşturuyor. Bu koleksiyonların en can alıcıları ise gelinlik modelleri… Buna yetişmek imkânsız, 2014 için birçok marka koleksiyonlarını yayınlamaya başladı bile. 2013 yılında ses getiren gelinlik modelleri ve bulabileceğiniz örnekleri aşağıda sıraladık;

Moda Gelinlik Modelleri- Pronovias

Her çeşit vücut yapısına ait gelinliklere sahip Pronovias, randevu ile çalışıyor. 2013 yılına dantel askılı gelinlikleriyle damga vurdular ve şimdiden 2014 erken koleksiyonu yayınlamaya başladılar.

Moda Gelinlik Modelleri- Rosa Clara

İspanyol moda evi Rosa Clara, her zamanki gibi cüretkar modelleriyle 2013’te sadelikle göz doldurdu.

Moda Gelinlik Modelleri- Vera Wang 

Ünlülerin vazgeçilmez gelinlik tasarımcısı Vera Wang, 2013 yılında, beyaz harici giymek isteyen gelinlere çalıştı.

Vera Wang

Moda Gelinlik Modelleri- Figen Bağzıbağlı 

87’den beri başarısıyla moda ve tasarım dünyasına damga vuran Figen Bağzıbağlı, koleksiyonunu ihtişam ve gösterişle doldurup taşırdı.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!