Alyans Yüzük İçine Neler Yazılır?

Hayatınızın geri kalanını beraber geçirmek istediğiniz insanı buldunuz. Çok mutlusunuz, evlilik planları yapıyorsunuz ve sıra alyans yüzük seçimine geldi. Bu aşamada çiftler oldukça zorluk çekebiliyor. Fikir ayrılıkları ve farklı zevklerin mevcut olması, yüzüklerin beğenilme aşamasında çiftler için sıkıntı yaratabiliyor. Tüm bunları aştınız, alyans yüzüklerinizi seçtiniz. Şimdi de sırada, bu yüzüklerin içine ne yazılacağı kısmı var. Bu konuda birçok fikir duymak mümkün. Ancak size tavsiyemiz, yüzüklerinizin iç yazısını, kendinize özgü bir kelime ya da size birbirinizi anımsatacak bir hitap sözcüğü kullanarak seçmeniz. Bu sayede alyansınız tam manasıyla sizi yansıtacak ve size özel olacaktır.

Alyans yüzük yazıları için başka alternatifler de mevcut tabii. Bunların arasından en çok tercih edileni şüphesiz çiftlerin isimlerinin yüzüğe işlenmesi. Bu alyanslarda erkeğin yüzüğüne kadının adı, kadının yüzüğüne erkeğin adının yazılıyor ya da çiftlerin isimlerinin sadece baş harfleri, araya kalp veya sonsuzluk işareti koyularak alyans yüzüğe kazınıyor. Buradaki sonsuzluk işareti, çiftlerin sonsuza dek birliktelik yemini ettiklerini simgeliyor. Alyans içine isim yazma, oldukça tercih edilen bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

alyans-eros-pirlanta-31

İsimlerin yazılmasının yanı sıra, en az onun kadar revaçta olan bir diğer seçenek de, alyans yüzüklerin içerisine tarih yazdırmak .

Çiftler ister nişan, ister nikah, isterseler de tanıştıkları tarihi yüzüklerinin içine yazdırmakta özgürler. Bu tamamen, çiftlerin en çok hangi tarihi önemsedikleriyle alakalı bir durum. Bazı çiftler, tanıştıkları ve birbirlerinin hayatlarına girdikleri o günü daha fazla önemserken, bazısı da bu birlikteliği resmiyete döktükleri günü daha fazla önemseyebiliyor. Bu tamamen çiftlerin bakış açıları ile ilgili.

Tercih sebebi olan bir diğer seçenek, yüzüklere önce nişan, daha sonra da evlilik tarihinin yazdırılması. Kimi çift nişandan sonra hemen düğün tarihini yüzüklere yazdırmak istese de, nikah günü belli olmadığından, önce nişan daha sonra da isteğe göre evlilik tarihi yüzüklere eklenebiliyor. Aslında alyanslara tarih yazdırılması, erkekler için avantajlı bir durum haline de gelebiliyor. Yıllar geçtikçe, tarihleri anımsamakta zorlanan beyler, alyans yüzükleri içinde yazan tarihler sayesinde, bu durumdan kolaylıkla kurtulabiliyor.

Ömrünüz boyunca parmağınızda taşıyacağınız bu alyans için orijinal fikirler de üretmeniz mümkün. Bu aşamada, acı tatlı bir hayatı beraber sırtlanacağınız eşiniz için, hayal gücünüzü zorlayıp, ortaya daha özel ve güzel fikirler çıkarmak tamamen size kalıyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!