Arkadaşlık Siteleri Sayesinde Gerçekleşen Evlilikler Uzun Ömürlü Mü?

İnsanlar birbirleri ile tanışıp, hayatlarını birleştirmek için değişik yöntemlere başvuruyor. Arkadaşlık siteleri kullananlar ve niyetleri ciddi olanlar ise bu sitelerden tanışıp, evlilikle son bulunun ilişkilerin ne kadar uzun ömürlü olduğunu düşünmeden edemiyor.

ib_api_p_1100885

Yapılan araştırmalara göre, arkadaşlık siteleri sayesinde tanışıp evlenen ve mutlu olan çift sayısı, anlaşamayan çift sayısına göre daha fazla olarak belirlenmiştir. Bu da gösteriyor ki geleneksel yöntemlerden vazgeçip sanal aleme geçiş yapan ve evlilik niyetinde olan kişilerin, başarılı bir evlilik şansları oldukça yüksek.

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber, insanlar iletişimlerini sanal ortamlarda daha çok gerçekleştirmeye başladılar. Siber ortamda gerçekleştirilen tanışmalar, ardından samimi ilişkilerin yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Peki gerçekten de internet ortamında tanıştığınız biri ile birlikte bir ömür kurabilir misiniz? Ya da bu ilişkinin ömrü en fazla ne kadar sürer? Bütün bu sorular aklınızı karıştırıyor olmalı. Evlilik kararı, zaten zor verilen bir karar olduğu için, sanal alemden tanışan kişilerin birbirine güvenme de zorluk yaşamaları gayet normal. Yazımızın devamını okuyarak, merak ettiğiniz konular hakkında bilgi sahibi olabilir ve evlilik siteleri hakkındaki düşüncelerinizi şekillendirebilirsiniz.

Genel Özellikleri ile Arkadaşlık Siteleri Nasıl İşliyor?

Yoğun iş temponuz ve hayat şartlarınız yüzünden sosyal konulara ayırdığınız zaman kısıtlı olabilir. Monotonlaşmaya zorlanmış yaşamınızın değişik insanları tanımanıza fırsat vermediğini düşünebilirsiniz. Tam olarak aradığınız kişiyi bulmak imkansız gibi gözükebilir. İşte tam burada birçok kişinin imdadına arkadaşlık siteleri yetişiyor. Her yaş grubundan ve düşünce yapısından insanları buluşturan arkadaşlık siteleri ücretsiz veya ücretli olarak hizmet vermektedir. Çok çeşitli amaçlara ve değişik kesimlere hitap eden tarzlarıyla günümüz internet kullanımda oldukça yaygın olarak yer almaktadırlar.

Uzun ömürlü ve sağlıklı bir ilişki amaçlıyorsanız, seçimlerinizi bu sürecin her aşamasında çok iyi yapmanız gerekiyor. Daha partnerinizi seçme aşamasına gelmeden önce hangi siteleri kullanacağınızı seçmeniz ilk adım olarak karşınıza çıkıyor. Daha sonra tekrar değineceğimiz bu adımı, doğru bir şekilde kararlaştırdıktan sonra işiniz çok kolaylaşıyor diyebiliriz. Çünkü kaliteli ve en iyi arkadaşlık siteleri, bir numaralı kuruluş amaçları olan, zevkleri ve istekleri ortak kişileri birbirleriyle eşleştirmede oldukça başarılılar. Normal bir ilişkide uzun zaman alan birbirini tanıma aşaması, internet ortamında oldukça hızlı ilerliyor. Karşınızdakinin hobilerini, sevdiği kişilik özelliklerini, favori rengini ve hatta en sevdiği yemekleri dahi kolayca görüp, kendinize uyup uymadığına karar verebilirsiniz. Fakat bu kadar kolay öğrenilen bilgilerin yeni başlayacak olan ilişkinize zarar vermemesine dikkat edip, karşınızdaki ile konuşarak ve bire bir sohbet ederek onu kendisinden de dinlemeyi ihmal etmemeye özen gösterin. Çünkü uzun yıllar hayatınızı paylaşacağınız müstakbel eşinizi ancak vakit geçerek ve konuşarak özel bir seviye de tanıyabilirsiniz.

ib_api_p_949058

Öncelikle arkadaşlık siteleri aracılığı ile tanıştığınız kişiler ile konuşmanız ve onlarla paylaşım yapmanız, yüz yüze yapılan paylaşımlardan her zaman daha samimi olmaktadır. Bilgisayarın karşısında birçok insan çekinmeden kendi duygu ve düşüncelerini açıkça ifade edebilmektedir. Hal böyle iken internet ortamında tanıştığınız insanlar size bir an içinde en yakın insanlar olabilmektedirler. Bu her ne kadar çok çekici gözükse de dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. İnternet ortamında aşırı rahat davranan birisinin gerçek hayattaki kişiliğini anlamanın tek yolu onu daha yakından tanımaktır. Ciddi kararlar vermeden önce, karşınızdakinin gerçek yüzünü göremeye çalışıp, kişiliğini çözmeniz sağlam adım atmanıza neden olacaktır. Ayrıca arkadaşlık sitelerine üye olan birinin, bir üyelik amacı olmalıdır. Bu üyelik amacı doğrultusunda kendisine uygun kişiler ile iletişim kurarak, bir eleme gerçekleştirebilmektedir. Normal hayatta bu işlemi yapmak oldukça vakit alabilecekken, internet ortamında daha az vakit ayırarak doğru kişiyi bulup bulmadığınızı analiz edebilmektesinizdir. Ayrıca görüşleri, düşünceleri size uyan kişiler ile anlaşarak, bir buluşma ayarlayabilir birbirinizi daha yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İnternette Yaptığınız Her İşlem Gibi Bu Konularda da Dikkatli Olmalısınız!

ib_api_p_1246897

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, sayıları her geçen gün artan arkadaşlık evlilik siteleri hakkında uzun uzun düşünülüp, araştırma yapılıp ondan sonra bir seçim yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde günümüz haberlerinde izlediğimiz “evlilik dolandırıcıları” ile karşılaşmanız an meselesi. Burada devreye sizin insan ilişkileriniz giriyor, çünkü bir kişiye güvenip güvenemeyeceğinizi ancak kendiniz karar verebilirsiniz. Aceleci davranmayın ve karşınızdakini tanımaya çalışın. Onun da sizi tanımasına izin verin ve birbirinizi anlayana kadar arkadaşlığınızı sürdürün. Mutlaka yüz yüze görüşün ve hayatlarınızı birleştirecek kararı vermeden önce, bunun doğru karar olduğundan emin olun.

Uzun ömürlü bir evlilik, karşılıklı sevgi, saygı ve anlayıştan gelir. Arkadaşlık siteleri de bu konuların gelişmesine mutlaka yardım ediyor fakat eğer sizden ücret istiyorlarsa mutlaka tekrar düşünün. Tabi ki her ücret talep eden site dolandırıcı değil fakat internet alemin de dolandırılmanız ve hakkınızı bile arayamadan paranızı kaybetmeniz hiç işten bile değil. Bu yüzden araştırmalarınızı sıkı tutun ve güvenilir sitelere kaydınızı yapın. Bir diğer mevzu da kayıt aşamasıdır. Her siteye bilgilerinizi vermek istemeyebilirsiniz. Bu doğru bir karar ama, uzun süreli bir evlilik için karşı tarafın size güvenmesini istiyorsanız gerekli olan ve sizi anlatan bilgilerinizi paylaşmanız da gereklidir. Boş bir profil kimsenin ilgisini çekmez ve ilgi alanlarına göre biri ile karşılaşma şansınızı sıfıra indirir. Bu da sanal ortamda arkadaşlık arayışınızın amacı ile çakışır. Hem siteye hem de kişilere güvenmek ve kendinize güvenilmesini sağlamak ilk düşünceniz olmalı. Yavaş ve emin adımlarla ilerlemeyi tercih ederseniz, sağlıklı ve sağlam temelli bir ilişkiye yelken açmanız an meselesi!

Uzun Yılları Birlikte Geçireceğiniz Hayat Arkadaşınız Gerçekten Bir Arkadaşlık Sitesinde Bekliyor Olabilir mi?

ib_api_p_20674

Asıl konumuza dönecek olursak; arkadaşlık siteleri sayesinde gerçekleşen evlilikler uzun ömürlü mü? Bu tamamen kişiler ile alakalıdır. Sonuçta normal hayatınızda tanıştığınız kişiler ile de bir iletişim kurmaktasınız. Etkili bir iletişim kurabildiğiniz takdirde, iletişim kurduğunuz kişi ile nerede nasıl hangi şartlarda tanıştığınızın pek bir önemi olmamaktadır. Yapılan araştırmalara göre arkadaşlık siteleri sayesinde tanışıp evlenen ve mutlu olan çift sayısı, anlaşamayan çift sayısına göre daha fazla olarak belirlenmiştir. Bu yüzden arkadaşlık sitelerinde bilgiler kısmını doğru doldurursanız, size uygun insanlar ile aynı ağ etrafında birleşmiş olacaksınız. İnsanlar yüzyıllar boyunca kendilerine uygun bir eş arama derdine düşmüşlerdir. Bir insanın size uygun olması demek, sizinle birebir aynı özelliklere sahip olması demek değildir. Sizin ile etkili iletişim kuran bir eş ile ömür boyu mutlu olabilirsiniz.

İnternetten tanışıp da evliliğini sürdüremeyen birçok kişi vardır tabi ki ama bu boşanmaların nedeni normal evliliklerden pek farklı değil. Evlilik sitelerinin normal evliliklere göre olumlu tarafı ise, buraları kullanan kişilerin belli bir amacı olması. Günümüzde yapılan evlilikler, şiddetli geçimsizlik, partnerlerin birbirini anlayamaması veya birlikte yaşamaya hazır olmama gibi nedenlerden olmaktadır. Arkadaşlık siteleri ise temelinde saygı ve anlayışla, bir amacı olan insanların buluşma yeri olduğu için, bu tür problemler daha az yaşanıyor diyebiliriz. Sonuç olarak, “Arkadaşlık siteleri sayesinde gerçekleşen evlilikler uzun ömürlü mü? sorusuna “Doğru kişiyi bulduğuna inanıyorsan nereden olduğu hiç önemli değil!” şeklinde cevap verebiliriz.

Arkadaşlık siteleri çok tartışmalı bir konu. Kendi nedenlerine göre karşı olanlar ve destekleyen birçok insan var. Peki siz nasıl bakıyorsunuz bu konuya? Kullanmayı düşünür müsünüz, yoksa “Asla gerçek hayattan tanışmadığım bir kişiyle evlenemem” mi diyorsunuz? Eğer bu tür sitelerle ilgili tecrübeniz varsa bunu kesinlikle yorumlarda paylaşmalısınız. Uzun ömürlü, sağlıklı ve mutlu aileler kurmaları yolunda sizde birilerine yol gösterici olabilirsiniz!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!