Art Nouveau Düğün Konsepti İçin Öneriler

Müthiş bir gelişmeyle birlikte, ufukta evlilik hazırlıkları göründü. Rüyalarınızdaki ya da hayallerinizdeki gibi bir düğün için şimdiden kolları sıvamak istiyorsunuz ki her şey planlı ve kusursuz olsun. Sanatçı kişiliğiniz öyle sıradan kutlamalar olmasından yana değil. Sizin özel ve kendine has bir düğün kutlamanız olmalı. Konsepte karar verirken belki de sanat akımlarından yola çıkmak en iyisi. En çok etkilendiğiniz ve kendinize yakın gördüğünüz Art Nouveau, neden düğün konseptiniz olmasın!

Zarif ve hayranlık duyacağınız kıvrımlarla birlikte süslemelerin yer aldığı, mimaride ve dekoratif ürünlerde yeniliklerin olduğu bir sanat akımı olan Art Nouveau, düğününüz için harika bir konsept. Estetiğin ön planda olduğu ve daha çok doğadan etkilenen dolayısıyla bitkisel süslemelerin oldukça fazla yer aldığı Art Nouveau’da, düğün için kullanılacak birçok malzeme de çıkarmak mümkün. Sizler için seçtiğimiz görsellerimize ve önerilerimize göz atarak, kısa bir sürede düğün hazırlıklarınızı tamamlamanız mümkün olabilir.

kapak1

Gelinlik – Art Nouveau Düğün Konsepti İçin  Öneriler

İlhamını doğadan alan Art Nouveau dönemine yakışır bir gelinlik için, sizlere harika seçkilerde bulunduk. Daha romantik ve dönemin kadını olmak için; degaje yakalar, el işçiliğinin olduğu detaylar ve zarif süslemeler gelinliğinizde yer almalıdır. Dönemin elegan duruşu kıyafetlere de yansıdığından gelinlikler de oldukça göz alıcıdır. El işçiliğinin ön planda olduğu Art Nouveau’da sizlerin için seçtiğimiz gelinliklerden ilham alarak, kendiniz için kusursuz bir gelinlik yaratabilirsiniz.

Pasta – Art Nouveau Düğün Konsepti İçin  Öneriler

Art Nouveau’da yer alan zarif bitki süslemeleri, hayvan figürleri ve ağır el işçiliklerine pasta tasarımında da yer vermeniz gerekmetedir. En az sizin kadar pastanızında ön planda olacağını unutmamalı ve ona göre bir tasarıma gidilmelidir. Sizler için derlediğimiz pasta çeşitlerine bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Düğününüzün konseptine uygun pastanın da tasarımına karar verirken, düğün renklerini göz önünde tutun. Motiflerden renklere kadar her şey bir uyum içerisinde olmalı ki, pasta keserken uyumsuz görünebilecek herhangi bir kareye izin vermeyin.

pasta

Davetiye – Art Nouveau Düğün Konsepti İçin  Öneriler

Bolca bitkisel motiflerin ve çiçeklerin yer aldığı Art Nouveau tarzında davetiyeleriniz için karar verirken zorlanmayacaksınız. Oldukça yalın bir form sonrası kullanacağınız motifler ve fontlar ile bu akımı yakalamanız oldukça kolay olacak. Elegan dekoratif süslemelerin yer alacağı davetiyeniz dönemi yansıtırken, zarif ve kırılgan yapısı ile de oldukça beğenileceğinden emin olabilirsiniz. El işçiliğinin ağırlıkta olduğu döneme, handmade davetiyeler hazırlayarak da gönderme yapabilirsiniz.

Masa Süslemeleri – Art Nouveau Düğün Konsepti İçin  Öneriler

Art Nouveau düğün konsepti için  önerilerde, en keyifli bölümlerden birine geldi sıra. Masa süslemelerine karar verirken oldukça detaylı düşünmeli ve iyi karar vermelisiniz. Bu konuda size yardımcı olacak organizatörünüz ile birlikte hareket etmeniz önemli. Masa süslemelerinde dönemin aksesuarları olmazsa olmaz. Doğadan ilhamını alan akımın objeleri de bunu yansıtmalı, mesela; bir çift zarif kuş motifli vazo harika bir seçim olabilir. Şamdanlar, ufak gümüş fenerler ve mevsim çiçekleri ile davetlilere harika bir sunum hazırlayabilirsiniz.

Saç Aksesuarı – Art Nouveau Düğün Konsepti İçin  Öneriler

Farklı, yenilikçi, el işçiliğinin olduğu ve bolca doğadan etkilenen bir dönemden bahsediyorken saç aksesuarlarına yer vermemek olmaz. Art Nouveau düğün konsepti için  önerilerimizde saç aksesuarlarından seçtiğimiz örnekler ile sizlere harika seçkiler sunduk. Gelinliğiniz, gelin buketiniz ve düğünün renkleri ile uyumlu bir şekilde seçeceğiniz saç aksesuarınız ile dönemi yansıtacak bir bütünlüğe de imza atmış olacaksınız. Floral desenlerin yer aldığı ve topuzunuza iliştirilen bir saç tokası oldukça elegan görünürken, bitkisel formlardan oluşan bir taç da sizi dönemin kraliçesi gibi gösterebilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!