3 Adımda “Artık Evlendik Hala mı Sevgililer Günü” Sorunsalını Mutluluğa Çevirin

Uzun süredir beklediğiniz günler geldi, artık onunla evlendiniz ve aynı evi, ortak bir yaşamı paylaşmaya başladınız. Her sabah gözlerinizi ilk açtığınızda onu görüyor. Gece uykuya dalmadan önce en son onunla konuşuyorsunuz. Her şey çok güzel gidiyor; fakat şu özel gün kutlamaları da bir bitmiyor. Evlilik yıl dönümü, tanışma günü, doğum günü, yılbaşı derken şimdi de Sevgililer Günü yaklaşıyor. “Evlenmedik mi biz, hala mı Sevgililer Günü?” diye yakınmanızın bir faydası yok. Evlendikten sonra Sevgililer Günü gibi kutlamaların artık kutlanmayacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Aksine evlenmeden önceki heyecanınızı sürdürebilmek için daha iyi kutlama organizasyonları, sürprizler planlamalısınız.

Özel Bir Mekan Belirleyin

Evlendiğinizde sevgililik payeniz elinizden alınmıyor, tersine bir ömür boyu sürmesi temenni edilen evlilik kurumu içinde sevgililik unvanınız da ebedi hale geliyor. Dolayısıyla nikah masasında imzalar atıldıktan sonra tam zamanlı bir sevgili olarak yükünüz de ağırlaşıyor, daha çok çalışmanız ve daha büyük işlere imza atmanız gerekiyor. Bu nedenle evlendik, hala mı sevgililer günü? gibi soruların kapısını hiç çalmayın. Bu tür sorular sizi ve buna bağlı olarak da eşinizi üzüp strese sokmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Sonuç itibariyle evlenenler de hala sevgili. Sevgililik sadece evlilik kurumu sınırları dışında yaşanan bir kavram değil. Bunu unutmayınız ve ömrünüzü geçireceğiniz sevgili eşinize en romantik Sevgililer Günü sürprizini yapmak için hemen harekete geçiniz. Birlikte ortak evinizde geçireceğiniz belki de ilk Sevgililer Günü olacak bu. Cicim aylarınızın içindesiniz ve ne eşinize ne de onunla paylaştığınız yepyeni evinize henüz doyamadınız. Bu yüzden de sürpriz için eviniz en romantik mekan olabilir. Eğer öyleyse işiniz daha biraz daha kolay. Kendi evinizde, sıcak ve samimi bir atmosferde sevdiğiniz insan için gösterişli bir masa hazırlayabilir, birlikte en romantik akşamlarınızdan birine imzanızı atabilirsiniz. Üstelik mekan ev olunca yemekten sonra koltukta uzanıp birlikte film izleme, üzerinize daha rahat bir şeyler giyebilme gibi avantajlarınız da bulunuyor.

Öte yandan siz çift olarak dışarıda vakit geçirmeyi seviyor olabilirsiniz. Bu durumda birlikte gitmeyi sevdiğiniz bir mekanda yer ayırtabilir ya da sevgilinizin seveceğini düşündüğünüz sürpriz bir restoranda rezervasyon yaptırabilirsiniz. Etkileyici bir atmosferde, şık bir masa eşliğinde beraberce yemek yerken ortak geleceğinize dair hayallerinizi paylaşabilirsiniz. Bunun yanında eğer dans etmeyi seven bir çift iseniz, tüm gece dans edebileceğiniz bir mekanı da tercih edebilirsiniz. Kendinizi müziğin ritmine bırakıp karşınızdaki kadını / adamı ne kadar sevdiğinizi düşünerek romantizm dolu dakikalar geçirebilirsiniz.

Sürpriz Bir Tatil Planlayın

Peki, birlikte tatile çıkmayalı ne kadar oldu, hatırlıyor musunuz? Evliliğin kendine has sorumluluk alanlarıydı, kariyer koşuşturmacalarıydı, çocuktu derken günler, aylar ve yıllar son hız birbirini takip ediyor ve siz bu baş döndürücü yoğunluk arasında kafanızı kaldırıp soluklanacak bir fırsat bulamıyor olabilirsiniz. Hatta aynı evi paylaşıyor olmanıza rağmen bir türlü baş başa vakit geçiremediğiniz eşinizi özlemiş bile olabilirsiniz. Öyleyse bu Sevgililer Günü siz ve sevdiğiniz insan için kısa ve romantik bir mola zamanına dönüşebilir. Birbirinizi ve birbirinize karşı hissettiklerinizi yeniden hatırlayıp canlandırabileceğiniz, günlük yaşamın kaotik yapısından kısa bir süreliğine de olsa uzaklaşıp kendinize dönebileceğin, içinizdeki romantik tarafları bulup çıkartabileceğiniz özel anlara…

Sevgililer Günü’nün bu yıl cumartesiye gelmesinden istifade ederek yakın mesafede bir tatil beldesinde, romantik bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Tatil için eşinizin sevdiği deniz kenarı, yeşilliklerin içinde bir konaklama yeri ya da bir dağ evini tercih edebilirsiniz. Bu noktada bencillik etmeden eşiniz hangisinden hoşlanıyorsa ona göre bir tercih yapın. Sürprizi yaşarken onun yüzünde beliren gülümsemenin sizi ne kadar mutlu ettiğini hissedeceksiniz. Hayatta mutluluğun tarifi bazı anlarda sevdiğiniz insanları mutlu etmekten de geçiyor. Baş başa kalabileceğiniz bu sakin mekanların birinde eşinizle birlikte şık bir akşam yemeği yedikten sonra uzun zamandır yapamadığınız sohbetleri yapın, birlikte hayallere dalın. Yoğun koşturmacalarla geçen hayatınız sizi neyden mahrum bırakıyorsa bu bir kaç güne onu sığdırmaya çalışın. Tabi ki eşinizle birlikte vakit geçirirken yakaladığınız romantik bir anda, ona, Sevgililer Günü hediyesini de vermeyi unutmayın. Onu en çok nasıl bir hediyenin mutlu edeceğini en iyi siz bilirsiniz fakat naçizane bir hediye önerisi olarak son trendler arasında gösterilen pırlanta yaprak kolyeyi sevgilinizin beğeneceğiniz umuyoruz. Sevgiler Günü sürprizinin bir tatil olduğunu düşünen sevgiliniz, üzerine bir de bu göz kamaştırıcı kolyeyi gördüğünde gözlerine inanamayacak. Ona verdiğiniz değeri iliklerine kadar hissedecek. Güvenin bize; bu sayede evliliğinizin ömrü bile uzayacak!

Yaşadığınız Andan Zevk Alın

Eşinize yapacağınız sürpriz ne olursa olsun, ne tür bir organizasyon planlamış olursanız olun her şeyden önce Sevgililer Günü’nü omuzlarınıza binen bir yük olarak görmeyin. Eğer böyle görürseniz; olaya, bu kadar işin arasında nereden çıktı bu şimdi, tavrıyla yaklaşırsanız bu güzel günü kendinizin de, eşinizin de burnundan getirmiş olursunuz. Zira hissettiklerinizi gizleyemezsiniz, bir noktada mutlaka sözlerinize ya da hal ve hareketlerinize yansıyacaktır. Halbuki aksine, bu günü, evliliğin tekdüze günlerinden sıyrılarak birlikte vakit geçirebileceğiniz bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Hayatın bir takım görev ve sorumluluklardan ibaret olmadığını, duygusal ihtiyaçlarınızın da en az onlar kadar önem arz ettiğini kendinize hatırlatın. Bu küçük kaçamak aracılığıyla ne zamandır hakkıyla yaşayamadığınız duygularınızı özgür bırakın. Eşinize karşı hissettiğiniz sevgiyi ona da çekinmeden hissettirin. Yarattığınız romantik ortamda, saatlerce eşinizle birbirinizi dinleyin, onu yeniden hissedin. Belki de şimdiye kadar onda fark etmediğiniz yönlerini keşfedeceksiniz. Böyle anlarda, eşinizle aranızdaki bağın günden güne daha da güçlendiğini fark edersiniz.

Son olarak eşinizle birlikte geçireceğiniz bu özel saatlerde onunla diyalog kurmaktan çekinmeyin. Evlendikten sonra özellikle kadınların en çok şikayet ettikleri durumların başında eşlerinin onlarla az konuşması geliyor. Siz o eşlerden biri olmayın. Eşinizle konuşmaktan, dertleşmekten ve en önemlisi de kulağına sevgi sözcükleri fısıldamaktan geri durmayın. Yaratılan atmosfer ne kadar büyüleyici ve romantik olursa olsun tüm bir akşam iki satır konuşmadan, sus pus geçirildiğinde gecenin sonunda yalnızca resmi bir görevi ifa etmiş olmanın ötesine geçemezsiniz. Sevgililer Günü’nün içine zihninizden geçen sözcükleri ve hissettiğiniz duyguları da sonuna kadar dahil edin. Ancak bu şekilde gerçek anlamda samimi bir hava yaratmış olursunuz  ve hayata geçirmek için vakit harcadığınız tüm o organizasyonun bir anlamı olur.

Tüm bunların yanında Sevgililer Günü’nü eşsiz bir anıya çevirebileceğinizi de unutmayın. Bu özel günde yaptığınız sürprizler, yaşadığınız tüm o keyifli ve romantik dakikalar kendi hayatınıza ve evliliğinize dair biriktirebileceğiniz tarifsiz anları yaratır. İleride torunlarınıza anlatabileceğiniz nice güzel hikaye böyle özel anlarda ortaya çıkar. Yaşadıklarınızın silinip gitmeyeceğini, hayat defterinizin baş köşesine işleneceğini ve zamanın durduğu unutulmaz yaşanmışlıklara dönüşeceğini aklınızdan çıkarmayın. Mutlu bir hayat, uzun ömürlü ve keyifli bir birlikteli yaşamak için bu an ve anılardan en iyi şekilde yararlanın.

Eşinizle birlikte nice sevgi dolu Sevgililer Günleri paylaşmanızı dileriz. Ayıca paylaştığınız bu özel güne dair tecrübelerinizi ve tüm Sevgililer Günü önerilerinizi diğer çiftlere de bizim aracılığımızla aktarabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!