Aşkınızın Efendisi Yakut Küpeler

Eski zamanlarda Orta Asya’da Türkler, kılıç ve silahlarının süslemelerinde yakut taşlarını kullanırken, Osmanlı Devletinde padişah eşleri ve hanımlar zariflik yarışlarında yakut taşlarını küpelerinde, tokalarında, gerdanlıklarında, yüzük ve bilekliklerinde, geleneksel kıyafetlerin kemerlerinde tercih ederek değerlendiriyorlardı. Zarifliği ve şıklığıyla günümüze kadar etkisini korumuş olan, yaşlanmayan, modasıyla gözlerin üzerinden alınmadığı yakut taşları günümüzde de takılarda etkisini göstermekte.

yakut-kupe-eros-pirlanta-2

Muhteşem enerjisi, güzelliği ve darbelere karşı dayanıklı olma özelliği kazandıran sertliğiyle Hindistan’da ”Değerli Taşların Efendisi” olarak namını salan yakut taşları sadece ülkemizdeki değil tüm dünyadaki kadınların ilgisini çekiyor. Kırmızı tonlarının geniş yelpazesine sahip olan yakut taşları özel günlerde ve özellikle kına gecelerinde gelinlerin bindallısı üzerine takılardaki zarafetiyle kadınların güzelliğiyle bütünleşiyor.

Genellikle pırlanta ve altın üzerine işlenen yakut küpeler bayanların kulaklarına aşkınızın ışıltısını fısıldıyor. Yakut küpeler üzerinde bulundurduğu yakut taşının özellikleriyle kadınlara kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyor. Yakut taşlarının özelliklerinden olan kan dolaşımının hızlandırılması ve bu sayede bağışıklık sisteminin güçlenmesi kadınlara kendilerini sağlıklı hissetme imkanını sunarken, kişiyi sınırlamalardan kurtararak kadınların aşkını sınırsız yaşamasını sağlıyor. Cesaretin, asaletin ve mutluluğun taşı olan yakut taşları, yakut küpeler olarak hayatınızın canlanmasında etkin rol oynuyor.

yakut-kupe-eros-pirlanta-3

Yakut küpeler, yakutun elmastan sonra en sert taşı olmasıyla dayanıklı taşlar arasında başı çekerken, yakut küpe alımında yakut taşının mümkünse hiç işlem görmemiş olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Yakut küpeleri bayanlar asaleti ve zarafeti yansıttığı için kullanırken temizliğine ve kullanım yerine çok dikkat etmelidirler. Temizliğinde köpüklü su ve ince fırça kullanılan yakut küpelerinizin saflığını daima koruduğunu fark edeceksiniz. Kullanım yeri olarak da yakut taşlı küpelerinizi özel davetlerde ve özel günlerinizde, kına gecenizde kırmızının ve aşkınızın muhteşem uyumunu yansıttığı siyah, koyu gri, bordo ve bej renklerinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

yakut-kupe-eros-pirlanta-4

Her ne kadar yakut taşı küpeleriniz bu renk kıyafetlerinizle uyumu yakalasa da kıyafetlerinizin düz ve omuzdan dekolteye sahip olduğu modelleri tercih etmeniz yakut küpelerinizin muhteşem ışıltısının ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Astrolojide de adını sıklıkla duyduğumuz taşlardan olan yakut taşları, özellikle koç, yengeç, aslan, akrep, yay ve oğlak burçlarının güçlerine güç katacak olup bu kişiler, yakut küpelerin verdiği şıklıkla bulundukları ortamdaki tüm gözleri üzerlerine toplayacaklardır.

yakut-kupe-eros-pirlanta-5

Beden ve ruh sağlığınızı benliğinizde ön plana çıkaran yakut taşları; pırlanta, altın, gümüş ve swarovski maddelerle birleşerek çok şık yakut küpeler haline gelir. Bu yakut küpeler,  kadınların şıklığını ve asaletini ön plana çıkarırken muhteşem kırmızısıyla aşkınızın her daim kulaklarınızda yankılanmasına sebep oluyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!