Aslında Damatlar Gelinleri Nasıl Görmek İstiyor?

Her kadın düğününde prenses gibi olmak istemektedir. Prenses olmaktan kastımız, gelinin kusursuz bir bütünlük içinde olmasıdır. Bütünlüğü sağlamak oldukça zor ve zahmetli bir iş olsa da sonuçları sizi tatmin edeceği için, bunun için uğraşmaktan zevk alacağınızı biliyoruz. Peki aslında damatlar gelinleri nasıl görmek istiyor, merak ediyor musunuz?

ib_api_p_1874654

Erkek ve kadın arasında hayata bakıştan tutun da günlük alışkanlıklara kadar pek çok konuda çeşitli farklılıklar olduğunu biliyoruz. Genel bir gözlemden yola çıkarsak eğer; kadınların dış görünüşe ve bakıma daha fazla düşkün olduğunu söyleyebiliriz. Erkeklerde bu özellik daha iş bitirici ve pratik yollara dönüşebiliyor. Bu insanoğlunun farklı karakterlere ve yapılara sahip olmasıyla açıklanmaktadır. Her ne olursa olsun, tam tersi durumlar da mümkün tabi ki. Gel gelelim her birey, karşı tarafa hoş gözükmek istemektedir. Özellikle kadınlar, az önce de söylediğimiz gibi, bu konuda daha baskın ve isteklidir. İşte bu yüzden, kadınlar her zaman dış görünüşleri hakkında oldukça ince eleyip sık dokurlar. Bu durum her zaman geçerli olsa da, söz konusu evlilik olduğu zaman, kadınların dış görünüşleri ile ilgili düşünceleri hat safhaya çıkar. Kafalarda pek çok soru canlanır ve bir bakmışsınız dorular ve düşünceler içerisinde kaybolmuş gitmişsiniz. Aslında damatlar gelinleri nasıl görmek istiyor? Damadın kafasında güzel gelin tanımlaması nasıldır? gelin nasıl bir tarz benimsemelidir? ve buna benzer pek çok sorunun kafanızın içinde dönüp durduğunu biliyoruz. Erkekler, düğün hazırlıkları süresince bu konularla hiç ilgilenmiyormuş hissi yaratsalar da aslında damat adayları da gelinlerin düğün günü kusursuz görünmesini ister. Peki gelinliğinizle, saç modeliniz ve makyajınızla neden ilgilenmediklerini düşünüyor ve çizdikleri cool imajın sebebini merak ediyorsanız cevabı çok basit. Tabii ki gelinlerine fazlasıyla güvenmelerinden! Ancak yine de işi şansa bırakmamak lazım. İşte bu yüzden, sizin için erkeklerin aslında gelinleri nasıl hayal ettiklerini sorduk, soruşturduk ve hepsini sizin için bu yazıda derledik. Şimdiden uyaralım, okuduklarınıza çok şaşıracaksınız!

ib_api_p_1355473

Onlar Da Prenses Olduğunuzu Biliyor!

Her kadın düğününde prenses gibi olmak istemektedir. Peki aslında damatlar gelinleri nasıl görmek istiyor? Bize göre, onlar da sizi prensesler gibi görmek istiyor. Prenses olmaktan kastımız, gelinin kusursuz bir bütünlük içinde olmasıdır. Bütünlüğü sağlamak oldukça zor ve zahmetli bir iş olsa da sonuçları sizi tatmin edeceği için, bunun için uğraşmaktan zevk alacağınızı biliyoruz. Kadının pek çok yönü vardır; masum, gizemli, asil, seksi, cana yakın ve benzer çokça özelliği sıralayabiliriz. Burada önemli olan, bir bütün içerisinde bu özellikleri karşı tarafa yansıtabilmektir. İşte o zaman, prensesleri aratmayacağınız kesin. Bu bütünlüğü sağlayabilmek adına giydiğiniz  gelinlik modelinden tutun da kullandığınız aksesuarlar, saç modeliniz, ayakkabılarınız ve tabi ki hal ve hareketlerinizden geçmektedir. Her genç adamın gelinleri çarpıcı görmek istediği gibi bir düşünce olsa da; aslında damat adayları gelinleri düğün günlerinde biraz da masum taraflarıyla karşılamak istiyor. Hatta öyle ki müstakbel damadınızın aklını başından almak istiyorsanız hemen şimdi prenses gelinlik modellerine göz atmanızda fayda var. Çünkü birçok damat adayı, kabarık eteklerin ve dantelli gelinlik modellerinin yarattığı masum ve asil havaya bayılıyor. Tabii ki bir parça seksi olmak da onlar için önemli. Ancak sınırları iyi çizmeniz gerek. Ne çok sıradan ne de fazlasıyla çekici… İkisinin ortasında hem zarif hem de masum görünmeniz gerekiyor. Kabarık gelinlik modellerinin yanında; düz, asil bir gelinlik modeli ile de müstakbel eşinizi etkileyebilirsiniz. Bu hem kararında bir seksi hava kazandıracak hem de oldukça doğal bir görüntü oluşturacaktır.

Fazla Gösteriş Mi? Hemen Oradan Uzaklaşın!

 Aslında damatlar gelinleri nasıl görmek istiyor sorusunun cevabı basit: damat adaylarının gelinleri ihtişamlı görmek istedikleri bir gerçek! Ancak onlar sandığınızın aksine ağır taşlı takılar, şaşaalı makyajlar ve derin dekoltelerden hoşlanmıyorlar. Onların derdi sizi hep olduğunuz gibi görmek! Tabii ki bu düğün gününüz ve bir daha tekrarı olmayacak. Bu yüzden gelin olmanın keyfini doyasıya çıkarmak istiyorsunuz. Ama aslında zarif detaylarla da büyüleyici görünebilirsiniz. Mesela incilerin damat adaylarının gelinlerinde en çok beğendiği aksesuarlar arasında olduğunu biliyor muydunuz? Doğal makyaj ve buğulu gözler ise onlara göre geline çekicilik katmak için yetiyor. Saçınıza doğal bir model ile gelinliğinizi tamamlamanız da, oldukça iş bitirici bir eylem olacaktır. Özellikle saçta kullanabileceğiniz küçük canlı çiçekler sizi hem doğal, hem masum hem de oldukça şık gösterecektir. Genel olarak kabul görülen; bol ve ağır makyajların, her tarafından farklı bir işlemenin fışkırdığı gelinlik modellerinin ve göz alan taşlarla süslenmiş takıların aynı anda kullanıldığı düğünleri mutlaka görmüşsünüzdür. Şık olmakla dikkat çekmek arasında fark vardır, unutmayın. Eğer amacımız şık olarak dikkat çekmek ise bütün hareketleri bir arada kullanmak işimize yaramayacaktır. Önemli olan doğru parçaları uygun bir şekilde kombine etmektir. Nasıl mı? Gelin birlikte birkaç fikir üretelim.

ib_api_p_1486004

Prenses modeli olarak da bilinen kabarık gelinlik modeli düşünüyorsanız, işlemelerin ve dantel detayının gelinliğin her yerinde fazlaca kullanılmasından kaçınmalısınız. Çünkü kabarık gelinlikler zaten duruş ve model itibarı ile oldukça gösterişlidir. Siz, bu kabarık modeli olabildiğince sade tutmaya çalışmalısınız. Tabi bunu yaparken de dümdüz bir görüntü de elde etmemek gerekir. Saçınızı toplu bir şekilde tutabilirsiniz. Seçtiğiniz zarif duvak da, tamamlayıcınız olacaktır. Eğer saçınızda canlı çiçek kullandıysanız, gelin buketinizin de canlı çiçeklerden oluşması uyumunuzu ortaya çıkaracaktır.

Kabarık olmayan düz bir gelinlik modeli seçtiyseniz eğer, sırt dekoltesi sizi oldukça asil bir görüntüye kavuşturacaktır. Eldiven veya benzer bir aksesuar da, gelinliğinizi hareketlendirecektir. Düz gelinliklerde saçlarınızı açık da kullanabilirsiniz. Kullanacağınız takılar da, gelinliğinizle uyumlu olmalıdır.

Farkınızı Ortaya Koyun!

İşte damat adaylarının en çok takıldıkları şey! Yıllardır pek çok düğüne gittiler ve neredeyse hepsinde birbirine çok benzeyen gelinler gördüler. İşte taze damatların en çok takıldıkları şey klasik bir gelin olmanız. Çok şey beklemiyorlar. Sizi diğer gelinlerden ayıran bir şıklığın içerisinde görmek tek istekleri… O halde hemen harekete geçin ve sizi diğer gelinlerden ayıracak detayların peşine düşün. Mesela işe ilginç gelin aksesuarları ve alışılmışın dışına çıkan bir gelin saçı modeli araştırmakla başlayabilirsiniz. Ya da seçtiğiniz ayakkabı modeli ile de bunu başarabilirsiniz. İlginç aksesuarlar için çeşitli şapkalardan ilham alabilirsiniz. Tüylü, tüllü şık fransız şapka modelleri tercihleriniz arasına girebilir. Eldivenler, hatta gözlük modelleri bile aksesuar tercihleriniz arasında olabilir. Saç modelinizle ilgili bir farklılık yapmak istiyorsanız eğer, saç renginizde yapacağınız ufak dokunuşları düşünebilirsiniz. Bunun dışında alışıla gelmişin dışında bir topuz modeli de işinizi görecektir. Konuyla alakalı kuaförünüzden yardım alabilirsiniz. Saçınıza da değişik aksesuarlar takabilirsiniz. Canlı çiçekler hatta deniz kabukları bunun en güzel örneği olabilir. Ayakkabı tercihinizi tasarım modellerden düşünebilirsiniz. Özellikle tasarım bez düz ayakkabılar, farklı tarzınızı yansıtacak en güzel örnek olacaktır.

Daha önce de değindiğimiz gibi nasıl bir model düşünürseniz düşünün,  aslında damatların gelinleri nasıl görmek istediğini tahmin edebiliyoruz. Müstakbel eşiniz sizi her haliyle beğenecek de olsa, dengeli ve uyumlu bir gelin olmanız, karşı tarafı büyüleyecektir. En önemlisi de, ne kadar zor olduğunu bilsek de, düğün sırasında yorgunluğunuzu ve stresinizi bir tarafa bırakıp, dünyanın en tatlı insanı olmalısınız. Güler yüzlü, rahat, nazik, kendinden emin ve tabi ki aşık tavırlarınız, eşinizi büyülemeye yetecek de artacaktır bile. Sizler de kendi deneyimlerinizi yorumlar kısmında paylaşarak, gelin adaylarımıza bu konuda yardımcı olabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!