Bahar Düğünleri İçin Damatlık Modelleri

Bahar düğünleri için damatlık modelleri arıyorsanız tam yerindesiniz. Hemen tıklayın ve birbirinden güzel damatlık modellerine bakın.

Yaz aylarının kavurucu sıcağında düğün yapmak istemeyen bazı çiftler için bahar düğünleri muhteşem bir seçenek olabilir. Bahar ayları aşkın, sevginin, ılık ve güzel havalar ile birlikte tadı doyasıya çıkarılan bir dönemdir. Bu dönemlerde düğün yapmak isteyen çiftler, bahar ayları başlarken çoktan araştırmalara başlamış olabilir. Gelinlik ve damatlık katalogları ince elenip sık dokunmuştur bile. Damat adayları bu noktada gelin adaylarına göre daha kararlı görünse de aslında damat adaylarının da hemen karar vermemesi gerekiyor. Zira bu sizin düğün gününüz. Sevdiğiniz insanla aile kurmak için attığınız ilk adımınız ve bu günde sizin yanınızda akraba ve arkadaşlarınız da bulunacak. Peki bahar aylarında damatlık modelleri nasıl olmalı? Hangi damatlık modelleri bahar düğünleri için idealdir? Damat için bahar düğününde ne giyilir ne giyilmez? Buyurun, okuyun.

Klişelerden Uzak Durun

Damatlık seçimi yapan damat adaylarının akıllarındaki ilk damatlık rengi siyah olacaktır. Öncelikle kafanızdan ‘damatlık siyah olur’ teorisini çıkarın. Çevre yeni yeni yeşillenirken bu ılık ve güzel havada asla siyah rengi tercih etmeyin. Bahara yakışacak olan açık renkler sizi çok şık gösterecektir. Damatlık modellerinde beyaz, kırık beyaz ya da gri tercihler yapabilirsiniz. Açık kahve damatlık modelleri de bu mevsim için çok uygun. Bu sayede hem farklı olacaksınız hem de gelinle olan uyumunuz sayesinde çevrenizden büyük beğeni kazanacaksınız.

Damatlığınızın Rengi ile Gelmiş Geçmiş Tüm Damatlara Meydan Okuyun

Damatlık seçimi yaparken klasikleşmiş, siyah ya da lacivert renkleri unutun. Bir damat düğün gününde bunları giymek zorunda değil. Biraz farklılıklar yapabilirsiniz. Örneğin 2016 – 2017 sezonunda damatlık modellerinde pastel renkler de çok moda. Yeşiller, morlar, lilalar, lacivertler… Bahar düğünü için çok uygun olan bu renkler aynı zamanda farklı bir damat olmanız için de biçilmiş kaftan. Bahar sezonunda nasıl ki renkli ve iç açıcı kıyafetler giymeyi seviyorsak bu renkleri niye düğün gününüzde de kullanmayasınız ki? Ünlü erkek giyim markalarının damatlık kataloglarında size en uygun damatlık rengini seçebilirsiniz. Damatlık elbette ki tek başına ceket, gömlek ve pantolondan ibaret değildir. Damatlığınızda kullanacağınız aksesuarlar da çok önemlidir. Aksesuar kullanımı ile renk renk damatlık modelleri modellerini çok daha şık bir hale getirebilirsiniz. Renkli kol düğmeleri damatlığınızda çok eğlenceli duracaktır. Ayrıca içinize yelek giyerseniz, sıcakladığınızda ceketinizi çıkarabilirsiniz. Damatlığınıza uygun renk ve modeldeki yelekler sayesinde şıklığınız da bozulmamış olur.

Düğün Mekanını Göz Ardı Etmeyin

Sevdiğiniz kadınla hayatınızı birleştirmek için attığınız bu ilk adımda giyeceğiniz damatlık için yukarıda birkaç hayat kurtarıcı tüyo verdik. Fakat bu tüyoları uygularken göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir nokta daha var; düğün mekanı. Giyeceğiniz damatlık her mekana ve konsepte uyumlu olmayabilir. Nasıl ki işe giderken giydiğiniz kıyafeti pikniğe giderken giymiyorsanız, damatlık seçiminiz de her konsepte ve mekana uygun olmayabilir. Damatlık tercihiniz için düğün mekanını değiştirme şansınız pek olmayabilir. İşte bu yüzden ilk etapta hangi konseptte düğün yapacağınızı aklınıza getirin ve ona göre damatlık alışverişinize çıkın. Eğer klasik ve geleneksel bir düğün mekanınız olacaksa damatlık seçeneklerinde de fazla sıra dışı olmayan koyu renklerde, üzerinizde ağır ve oturaklı duracak, klasik tarzlarda damatlık modellerini tercih edebilirsiniz. Ama sizin düğününüz bir kır düğünü ya da kumsal düğünü olacaksa biraz daha rahat tarzda, açık renklerde olan damatlık modelleri arasından tercih yapmanız uygun olacaktır.

Smokinden Vazgeçmem Diyenlere

Rüya gibi olacak bahar düğününüz için kendi tarzından ödün vermek istemeyen damat adayları olabilir. Düğününde smokin giymek isteyen damatlar için bahar düğünlerine de uyum sağlayacak modeller ünlü erkek giyim markaları tarafından satışa çıkarıldı. Smokin damatlıkların oldukça şık ve zarif görünümü bahar düğünleri için de tercih edilebilir. Düğününüzün mekanına uygun renkte daha ferah tonlarda bir smokin damatlık modelleri tercihi sizi sevdiğiniz kadının yanında oldukça karizmatik ve yakışıklı gösterecektir.

Sadelikten Yana Tercih Yapacaklar İçin

Düğününüzü bahar aylarının ılık günlerinde yapacağınızı düşünürsek, bazı damatlar kalın ceketlerden ve yeleklerden uzak durmak isteyebilir. Belki de damatlık modellerinde ceket ya da yelekler size çok klişe geliyor olabilir. Damatlık tercihinizi sade ve şıklıktan yana kullanmak istiyorsanız, gömlek, pantolon, askı ve bir papyon size yeterli olacaktır. Bu damatlık kombinini süsleyecek olan papyonu ise eşinizin seçtiği gelin çiçeği ile aynı renkte tercih edebilirsiniz. Özellikle bahar düğünlerinin açık havada yapıldığını düşünürsek renkli tasarımlarda pantolonlar da giyebilirsiniz. Böylece damatlık kombininize daha hareketli ve modern bir hava katmış olabilirsiniz.

Küçük Detayları Asla Unutmayın

Damatlık seçiminizi yaptıktan sonra ufak ama çok önemli detayları sakın aklınızdan çıkarmayın. Ceketinizin bir yerine mutlaka ufak bir mevsim çiçeği yerleştirin. Çiçeğin rengini damatlığınızın rengine göre seçebilirsiniz. Örneğin beyaz bir damatlık giyiyorsanız mor bir çiçek tam olarak kombine uygun olacaktır. Gri damatlik modelleri için açık yeşil ya da sarı bir çiçek tercih edebilirsiniz. Kırık beyaz renkte bir damatlık tercihi yapmışsanız siyah bir yapay çiçekle bu kombini tamamlayabilirsiniz. Damatlık kombininizde mutlaka mendil kullanın. Kravatınız ya da papyonunuzla aynı renk ve modelde olan mendiliniz harika gözükecektir. Bunun için de yine mevsime uygun renkleri seçebilirsiniz. Unutmayın, bugün sizin gününüz ve tekrarı yok. Dilediğiniz kadar çılgınlık yapabilirsiniz. Sarıyı çok seviyorsunuz ama erkek adama yakışmaz mı diyorsunuz? İşte size sarı renkle gelinle damat uyumu! Muhteşem değil mi?

Kemer ve Ayakkabı Tercihinde Renk Uyumu Olmalı

Damatlığınızı ve diğer aksesuarlarınızı seçtiniz. Şimdi geriye damatlığınızı üzerinize tam olarak oturtacak kemeriniz ve düğün mekanınızın tozunu attıracak ayakkabı seçiminiz kaldı. Bu seçimleri yaparken ilk etapta şunu bilmeniz gerekiyor. Kemerinizin ve ayakkabınızın rengi aynı olmalı. Bu kural kesinlikle bir klişe olarak görülmemelidir. Eğer çok çılgın ve sıra dışı bir damat değilseniz ve düğününüzü saykodelik bir parti olarak düzenlemek istemiyorsanız bu detay oldukça önemlidir. Sizi jilet gibi bir damat olarak gösterecek bir detay olan ayakkabı ve kemer renginin uyumu, düğün gününüzde size zarafet katacaktır. Ayrıca kemerinizin de kalın değil ince bir tercih olması gerektiğini de unutmayın.

Kumaş Seçimi Detayı Oldukça Önemlidir

Düğününüz bahar ayına denk geldiğini ve hava sıcaklıkları az da olsa artmaya başladığını düşünürsek, damatlık kumaşlarını seçerken iki kez düşünmelisiniz. Elbette ki yaz mevsiminde yapılacak bir düğün kadar terlemeyeceksiniz ama yine de düğününüzde yerinizde durmadan eğleneceğiniz için damatlığınız sizi biraz terletebilir. Bol bol dans edeceğinizi düşünürsek, terlememek için kumaş seçiminiz de çok önemli bir nokta oluyor. Bunun önüne geçmek için ince ve yazlık kumaşları tercih etmelisiniz. Damatlığınız ne kadar ferah olursa, içinde kendinizi o kadar iyi hisseder ve düğününüzün tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Yazımızdaki tüm detaylara dikkat ederseniz harika bir damat olacağınızdan eminiz. Yalnız siz yine de gelinden daha gösterişli olmamaya özen gösterin.

Siz de bahar düğünleri için en uygun olabilecek damatlık modellerini yorum olarak bizimle paylaşabilir, okuyucularımıza ilham kaynağı olabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!