Bahar Düğünleri İçin Tesettür Gelinlik Modelleri

Ilık bir bahar akşamında mum ışıkları ve danteller tüllerle süzülen gelin olma hayali kuruyorsanız doğru yerdesiniz. Tesettürlü hanımlar sizin için seçtiğimiz gelinlik modellerine mutlaka göz atın!

Bahar aylarında açık alanda yapılan düğünleri, sizin ve  dostlarınızın samimi bir şekilde eğlenmesi için harika bir fikirdir. Tüller, pastel rengi ile süslenmiş masalar ile unutamayacağınız bir güzellik sergilemenize olanak sağlar.  Düğün konseptine uygun  bir model seçemediyseniz hiç üzülmeyin.  Tercihiniz nasıl olursa olsun,  sizin de hayallerinizi süsleyen gelinliği bulamamanız için bir neden yok.

Gelinliğinize Birçok Detay Ekleyerek Muhteşem Görünebilirsiniz

Bahar düğünlerinin vazgeçilmezleri, uçuş uçuş tüller, Fransız danteli ve güpür işlemeler olarak karşımıza çıkıyor. Salon ve gece düğünlerine oranla daha sade ve romantik esintiler taşıyan bahar düğünleri gelinlik modelleri açısından soft ve beyaz rengin kullanımıyla da dikkat çekiyor. Bazı tasarımcılar inci işlemeli gelinlik modelleri üzerinde fazlasıyla, tül detaylar ve son zamanlarda oldukça trend olan belde büyük fiyonk detayları, bahar düğünleri için oldukça uygun seçimler. Eğer plajda bir düğün yapacaksanız konseptiniz genellikle mavi tonlarında olmalı. Havuz başı düğünlerinde de mavi kullanılabilir. Bahçe düğünlerinde ise yeşil ve uçuk pembe gibi pastel renkler tercih  edebilirsiniz. Ayrıca son günlerde altın sırma işlemeli ferace tarzı gelinlikler de çok moda. Bazı modellerde olduğu gibi ağırlığı duvağa çekebilirsiniz. Kemeri büyük tercih edebileceğiniz, gibi oval veya düz bir şekilde de kullanabilirsiniz. Bu modellerde dikkat etmeniz gereken oldukça sade bir gelinlik seçmeniz gerektiği. Siz de farklı ve sıra dışı olmaktan hoşlanan bir gelin adayıysanız, bu model tam size göre. Sadeliği seven hanımlar ise altın işleme yerine, gümüş renk kullanabilirler. Bahar düğünlerinde en çok tercih edilen ise papatya konsepti. Gelinlik ve aksesuarlar da rahatlıkla kullanılabilirsiniz.

Bisiklet Yaka Gelinliklerle Gelin Başı Muhteşem Duruyor

Genellikle başı açık hanımların kullandığı balıkçı yaka gelinlik modelleri yerine tesettürlü hanımlar bisiklet yaka ürünleri tercih edip, boyun kısmınızı harika bir gelin başı ile kapatmanız bahar düğünü konseptine daha uygun olacak. Bisiklet yaka uzun kollu gelinliklerde, simetrik olarak gelin başının yapılması yuvarlak olduğu için daha kolay. Bisiklet yaka gelinlik modelleri, ayrıca  bir diğer avantajı da takı kullanabilmeniz. Sade bir model seçerseniz, takılarınızı daha gösterişli hale getirerek parıltılı ve dikkat çekici bir gelin olabilirsiniz. Bisiklet yakalı gelinliklerde yaka kısmında kullanılan detayları, kol uçlarında kullanılarak farklı bir görünüm kazanabilirsiniz. Balıkçı yaka gelinlik modelleri için de ideal bir tercih. Özellikle gelin başı yaptırırken çok rahat edersiniz.

Bahar Düğünleri İçin Prenses Kesim Gelinlikler

Bir diğer model de prenses kesim gelinlikler. Birçok gelin adayının hayalini süsleyen prenses kesim gelinlik modelleri tül, güpür veya dantel olabileceği gibi, sadeliği tercih edenler için sade ve parlak kumaştan da olabilir. Bahar düğünleri için prenses gelinlik modeli, armut veya kum saati bir vücuda sahip tesettürlü hanımlar için ideal bir model. Belinizi ince göstermesiyle, peri kızı görünümünü elde etmeniz için muhteşem fikirlerden biri. Etekleri tüllerden oluşan ve tüm ağırlığın bel ve göğüs bölgesine verilen bu modelleri minyon tipli hanımlar da rahatlıkla kullanabilir. Özellikle bu modeli tercih ederseniz mutlaka yüksek topuk tercih etmelisiniz. Altı ve topukları kalın platform ayakkabılardan yana seçim yaparsanız, hem rahatlık hem de endamınızı gözler önüne serecek bir görünümle süzülebilirsiniz.

Karpuz Kol Gelinlikler Moda

Tesettür gelinlik modelleri  arasında 2017  yılında öne çıkan tasarımlardan bir diğeri de birçok kişinin tercihi olan, etekleri düz kumaştan tasarlanan gelinlikler oldu. Omuzları kabarık, kolları düğme detaylarından oluşan bu gelinlikler, sizin için uygun en güzel gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Karpuz kollar, özellikle gelin başı seçimi de doğru yapılırsa sizi daha ince gösterir. Kol uçlarının sade ve düz olmasıyla da gelinliğinize ayrı bir hava katar. Kollarda eğer taş ve işleme tercih ettiyseniz gelinliğinizin diğer bölümlerinde sadeliği tercih etmelisiniz. Karpuz kol modellerde sade ve tek renk kumaşlar, özellikle saten harika durur. Prenses etekli gelinlik modellerinde, dantelli modellerde de karpuz kol kullanılabilir. Aksesuar olarak büyük fiyonk ekleyebilirsiniz. Ya da iyi bir ayakkabı seçimiyle arkası uzun ve kuyruklu bir model seçebilirsiniz.

Sade Dantel ve Güpür Düz Gelinlikler

Tesettür gelinlik için bir başka öneri ise, düz kesim ve uçuşan eteklere sahip, dantel işlemeli gelinlik modelleridir. Bu modeller, hem daha romantik hem daha zariftir. Dönem gelinliklerinden hoşlanan gelin adayları için de tesettür modeller mevcut. Özellikle 50’li yılların kesimlerinin öne çıktığı ve birçok tasarımcının da koleksiyonlarında yer alan bahara uygun tesettürlü gelinlik modelleri arasında oldukça cazip seçenekler mevcut. Baştan ayağa dantel ve güpür işlemelerden oluşan bu modeller, asaleti de temsil eder nitelikte. Etekleri kabarık olmayan, drapelerin kullanıldığı, dantellerin göz alıcı bir estetik oluşturduğu bu zarif modellerde fiyonk veya kemer de ekleyerek tercihleriniz arasında yer alması gereken cinsten. Belden aşağıya dümdüz inen bu eski tarz gelinlik modelleri vücudunuzdaki hataları net bir şekilde ortaya koyar. O nedenle tam korseyle kullanıldığında daha iyi sonuç verir. Dantel veya güpür tercih ettiyseniz mağazanızdan ayakkabınıza dantel aksesuar ekleyerek görsel bir zenginlik katabilirsiniz. Gelinliği aldığınız mağazalar sizlere genellikle gelinlik, damatlık, çiçek ve ayakkabıyı kombine olarak sunar. Ayakkabıyı alırken aynı tarz veya dantel detayı, gelin çiçeğinde kullanılacak tül seçimini de yapabilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize kalmış.

Balık Modeller Her Zaman Moda

Son olarak, sizin için seçtiklerimiz arasında yer alan model, üst kısmı taş işlemelerden, etekleri tamamen tül detaylardan oluşan balık gelinlik modelleri, daha gösterişli olan bu gelinlikleri tercih ederek daha şatafatlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Siz de ince bir vücuda sahip bir gelin adayıysanız, balık modeli tercih edebilirsiniz. Ancak fazlalıkları olan hanımlarımız ise bu modeli seçmekten kaçınmalı ve fiziğini daha az ortaya çıkaran modelleri seçerse kendisini daha iyi hissedecektir. Balık model gelinlik düşünüyorsanız, yarım balık modelleri de seçebilirsiniz. Yarım balık modeller, büyük göğüslü hanımlar için daha ideal. Taç veya mücevherlerden oluşan bir gelin başıyla tüm balık modellerini kombinleyerek güzelliğinize zarafet katabilirsiniz. Özellikle atletik yapılı hanımlar, bu modeli hiç endişe etmeden rahatlıkla kullanabilir. Balık tarzı modellerde ayakkabı seçimi ise stiletto tarzı estetikliği ön planda olan ayakkabılarla daha şık durur. Bahar konseptine uygun dantel gelinlik modelleri  zarif bir seçenek olabilir.  Ancak, akşam yapacağınız bahar düğünlerinde havaların serin olması nedeniyle üşüyebilirsiniz.  Bu riski almamak için mutlaka gelinlik modelinize göre şal edinerek düğünün keyfini çıkarabilirsiniz. El örgüsü, yün, dantel veya peluş şal seçiminde rengin gelinlikle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Kırık beyaz bir gelinlikten yana tercih ettiyseniz aynı tonlarda şal kullanmanız bütünlük sağlar. Çeyiz veya gelinlik mağazalarında gelinliğinize uygun rahatlıkla şal bulabilirsiniz.

Evet hanımlar, seçtiğimiz trend gelinlik modelleri sizlerin ilgisini çekti mi? Farklı önerilerde bulunmak isterseniz gelinlikler hakkında fikirlerinizi bizlere iletmek için lütfen yorum yapın. Siz de önerilerinizi bizlerle paylaşarak yardımcı olabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!