Bahçe Düğünleri için Süsleme Önerileri

İlkbaharın gelmesiyle beraber kendimizi bahçelere atmaya bayılıyoruz. Tatlı tatlı esen bir rüzgarın içinde, sıcak bir çay eşliğinde muhabbet etmeye ise doyamıyoruz. Peki, bu sımsıcak atmosferin artık düğünlere de taşındığını söylesek tepkiniz nasıl olur? Üstelik bir de düğün mekanı araştırmalarına başlamışken sizi muhteşem bir bahçede, düğün yapmaya davet etsek? Evet, yanlış duymadınız yaz düğünlerinin yeni trendi bahçe düğünlerinden bahsediyoruz. Annelerimizin zamanında yapılan o eğlenceli ve renkli düğünlerden… Bu düğünler son yıllarda yeniden gözde olmaya başlamışken hem bahçe düğünlerini hem de bahçeleri renklendirecek süslemeleri mercek altına aldık ve geçmişin ruhunu yansıtacak bahçe düğünleri için harika süsleme fikirlerini sizinle paylaşmak için hazırladık.

b_has_bahcede_5

Rengarenk Sofralar…    

Bahçe düğünleri için süslemelerin en eğlenceli kısmı kesinlikle rengarenk sofralar kurmak. Renkli şamdanlar, ışıltılı bardaklar, motifli peçeteler, kurdeleler ve yaratıcılığın sınırlarını zorlayan çiçekli objeler… Düğününüz için aile arasında küçük bir tören düzenleyecekseniz birbirine karışan renkli süslemeleri, bahçenizde gönlünüzce kullanabilirsiniz. Daha büyük grupları ağırlayacağınız bir bahçe düğünü için ise yine masa süslemelerinde bahçe havasını yansıtan detayları tercih etmelisiniz. Mesela yeşilin ve beyazın uyumu bu konuda size yardımcı olabilir.

dugun_yapalim_66148baf

Davetliler Üzerindeki İlk İzleniminiz Müthiş Olsun!  

Bahçe düğünleri süslemeleri kendini daha düğün mekanının kapısında göstermeye başlıyor. Örneğin ilk izlenimi yaratacak olan giriş kapısını, çiçekler ve tüllerle bezenmiş hoş bir süslemeyle renklendirirseniz konuklarınızı daha kapıdan girer girmez düğün konseptiniz ile ilgili meraklandırabilirsiniz. Yalnız şimdiden uyarmalıyız, bu kapı yüzünden fotoğraf çekimi başlamadan küçük bir sırayla karşılaşabilirsiniz.

qubbe_bahce_slider-2

Sandalyeler Bu Düğünün Başrolünde!

Organizasyon şirketleri son yıllarda gelin ve damat sandalyeleri konusunda düğün konseptine uygun süslemeler hazırlayarak yaratıcılıklarını konuşturuyor. Sandalye deyip geçmeyin, onlar aynı zamanda en güzel fotoğraflarınız için hoş bir dekor. Bu yüzden bahçe düğünleri süslemelerinizde onlara da yer açın. Mesela canlı çiçekler ve ışıltılı taşlarla onları bahçenin en güzel dekoru haline getirebilirsiniz.

home-wedding

Bırakın Düğün Işıkları Konuşsun

Işıklandırma dekorları, bahçe düğünleri süslemelerinde en önemli detaylardan biri. Çünkü açık hava düğünleri için mekanın büyüklüğüne göre ışıklandırma seçeneklerini gözden geçirmek önemli bir ayrıntı. Küçük bir bahçe düğününü mumlu şamdan süslemelerle ışıklandırabileceğiniz gibi büyük bir mekan için daha gösterişli fenerlere ihtiyacınız olabilir. Fakat hiç risk almak istemiyorsanız her iki seçenek için de bu işi cam avizelerle çözebilirsiniz. Bir de ışıklandırma dekorlarınız bahçe düğününüzün en ilgi çekici süslemelerinden olsun istiyorsanız fenerlerin içine belirlediğiniz konsept renginde çiçekler eklemeyi unutmayın.

101_1392662064_qubbe-bahce-6

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!