Bakımlı Damat Olmanın İpuçları

Gelinler kadar damatlar da bakım konusunda yönlendirmeye ihtiyaç duyuyor. Bakimli damat olmanin ipuclari onlara yol gösteriyor.

 

Bakımlı damat olmanın ipuçları, düğün öncesi damatlara yardımcı oluyor. Prenses gibi görünmek için büyük emek veren müstakbel eşlerinin yanına yakışmak için düğün öncesi kişisel bakımlarına özen gösteren damatların bakım sırları düğün yardımcısı tarafından erkeklerle paylaşılıyor. Bakımlı bir damat olmak için ellerinden geleni yapmaya çalışan damat adayları, pratik önerilerle bakım ritüelini tamamlıyor. Temiz, şık ve bakımlı bir damat olmak için yapmanız gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Damat Cilt Bakımı

Damat cilt bakımı, kişisel bakımın birinci basamadığını oluşturuyor. Buhar banyoları, nem maskeleri, akne tedavisi, kırışıklık karşıtı masajlar, siyah nokta için peelingler ve cilt temizlenmesi için gerekli olan cilt bakımı, özellikle düğün öncesinin olmazsa olmazları arasında sayılıyor. Düğünde canlı, temiz ve bakımlı bir cilde sahip olmak için yapılan bakımların yanı sıra vücut sağlığı için sauna, solaryum gibi etkili yöntemler de denenebiliyor. Tıraştan tahriş olabilen cildi yumuşatmak için nem çalışmaları ayrıca önemi hak ediyor. Erkeklerin cilt bakımı düğün günü yapılan damat tıraşı ile tamamlanıyor. Cilt bakım merkezleri, güzellik salonları gibi kişisel bakım kliniklerinde yapılan derin bakımın ardından berberlerin uzmanlığında gerçekleştirilen damat tıraşı damatların son bakın hamlesini yerine getiriyor. Mimik kırışıklıklarından, yüz asimetrisinden şikayetçi olan bakımlı damatlar düğün öncesi hafif dolgu ve botoks işlemlerine de başvurabiliyor. Adeta sihirli bir dokunuş vadeden işlemler estetisyenler tarafından gerçekleştiriliyor ve 2 gün içinde belirgin bir iz bırakmadan kızarıklığı, ödemi azalıyor. 15-20 gün içinde oturan dolgu işlemi, uzman estetisyenlerin elinde doğal ve daha genç bir görünüm vadediyor.

Epilasyon

Kadınlar kadar erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli yollar deniyor. Yüzdeki istenmeyen tüyler sir ağda vasıtasıyla alınırken, vücuttakiler için epilasyon denenebiliyor. Damat bakımı kaş alımı ile tamamlanıyor. Dağınık kaşların toparlanması ve şekillendirilmesi konusunda berberler destek olurken, seyrek kaşlar için güzellik merkezleri destek oluyor. Sakalların şekillendirilmesi için de sir ağda kullanılabiliyor. Epilasyonda teknolojik araçlarla kalıcı çözümler alınabilirken günlük çözümler için ağda tercih ediliyor. Erkeklerin en sorunlu olduğu sırt kılları için yapılan çalışmalar günümüzde oldukça rağbet görüyor. Sırtta ve omuzlarda sıklıkla görülen tüyler için epilasyon tercih edilirken, düğün öncesi bakıma epilasyon da eklenebiliyor. Damat bakım işlemleri epilasyon başlığında kısa sürede gerçekleştirilebiliyor.

Saç Ekimi ve Saç Bakımı

Gelinler kadar damatlar da düğünde ve öncesinde saç bakımına dikkat ediyor. Düğün tarihi önceden belliyse kimi damatlar saç ekimi bile yaptırabiliyor. İyileşme süresi aylar alan saç ekimi sonrası daha güçlü ve gür saçlara kavuşan damat adayları, saçı gür gösteren kozmetik tozları da tercih edebiliyor. Düğün günü sürülen bu tozlar, yağmurda akabileceğinden risk oluşturuyor. Saç renginde satın alınan ve tuzluk gibi kutusundan kolaylıkla serpilen kozmetik ürünler erkeklerin kellik problemini kamufle edebiliyor. Kimi erkekler ise saç beyazlığından şikayet ederek saçlarını boyatıyor. Yalnız düğün öncesi yapılan boyama işleminin, etkinik gününden birkaç gün önce olması tavsiye ediliyor. Saç diplerinde kalan boya izleri fotoğraflarda kötü bir görüntüye neden olabileceğinden saçın önceden boyanmış olması tercih ediliyor. Saç boyarken doğal rengin yakınında bir renk tercih edilmesi erkekler için öneriliyor. Hatta daha doğal görünebilmesi adına saçın aralarında tek tek beyazlar atılabiliyor. Özellikle orta yaşlardaki erkeklerin tercihi olan beyazlı boyama tekniği her beraberde uygulanabiliyor. İlk defa saçını boyatacak damat adaylarının bir ay kadar önce bir renk denemesi öneriliyor.

El – Ayak Bakımı

Damat bakım ürünleri arasında artık kozmetikler de sayılabiliyor. Yalnız yüz için değil el için de özel bakım ürünleri erkekler tarafından rağbet görüyor. Erkeklerin el ve ayakları manikür ve pedikür ile tanışırken, düğün öncesi bu bakım ritüeli şart koşuluyor. Tırnakların diplerindeki etlerin yok edilmesine dayanan işlemlerin ele yapılanına manikür, ayak için gerçekleştirilene ise pedikür adı veriliyor. Önce şampuanlı ılık suda bekletilerek yumuşatılan el, sonrasında katikül yapı ile iyice nemlendiriliyor. Tırnak eti makası veya çatalı kullanılarak kesilebilen tırnak etleri, bazı durumlarda geriye itilerek görünmez de kılınabiliyor. Kimi erkeklerin günlük bakımı haline gelen manikür ve pedikür damatlar için olmazsa olmazlar arasında sayılıyor. Bakımlı erkeklerin seçimi olan el ve ayak bakımı, nasır tedavisi, ayak detoksu ve el masajı gibi ekstralar da içerebiliyor. Yumuşacık ve bakımlı ellerle damatlar bakımlı erkeklere dönüşüyor.

Vücut Bakımı

Düğünde fit görünmek gelinler kadar damatlar için de önem taşıyor. Düğün tarihi önceden belli olan damat adayları etkinlikten aylar önce diyet listelerini hazırlıyor. Diyetisyen yardımı alınması önerilen diyet programlarından çıkmadan besin düzenini değiştiren erkekler zaman içinde kilo vererek daha zayıf görünebiliyor. Ancak ideal fit görünüm için yalnızca kilo vermek yetmiyor. Erkekler diyetin yanında spor da yaparak sarkmaları önlüyor, vücudu toparlıyor. Süre kısıtlı olduğundan bir spor hocası yardımı ile program oluşturan damatlar, fitness, pilates, kick boks gibi farklı dallarda spor yapmayı tercih ediyor. Damatlık provasında vücudun ölçülerinin birkaç santim de olsa değişeceğinin hatırlanması ise son dakika kötü sürprizlere yakalanmamak için tavsiye ediliyor. Ayrıca damatların spor etkilerini artırmak için diyetisyen kontrolünde çeşitli mineral ve vitamin destekleri aldığı da biliniyor.

Vücut bakımı işlemlerinin içinde incelmeye, çatlak tedavisine ve sıkılaşmaya yardımcı olacak daha kapsamlı tedaviler de sunuluyor. Güzellik merkezlerinde yer alan yosun bakımı, radyo titreşimli incelme, dermarolling, kimyasal peeling, kavitasyon ve ozon terapisi kişisel bakımda çığır açan erkeklerin tercihi oluyor. Bakımlı erkek olmanın ipuçları arasında vücut tüyoları da böylelikle yer almış oluyor.

Ağız Bakımı

Düğün fotoğraflarında mükemmel gülüşe sahip olmak isteyen damatlar soluğu diş hekimlerinde alıyor. 15 gün süren kürlerle, veya birkaç seans alınan ışık tedavileri ile gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemleri bakımlı damatların tercihi oluyor. Süreçte yıllık diş bakımının ve kontrolünün de gerçekleştirilmesi öneriliyor. Tam bir bakımın ardından mükemmel gülüşlerle poz vermek gelin ve damatlara kalıyor…

Gündelik Alışkanlıklar

Erkeklerin gündelik bakım alışkanlıklarını da değiştirmesi gerekiyor. Yoğun düğün hazırlıklarının yapıldığı bu dönemde deodorant kullanımı ve parfüm seçimi önem arz ediyor. Yoksa yoğunluk içinde ter kokusunun kötü hissettirmesi kaçınılmaz olabiliyor. Sigara kullanımı süreçte stres etkeniyle beraber artabiliyor, bu sebeple sigara kokusu da bakımsız bir imaj çizebiliyor. Erkeklerin sigara kokusuna karşı sık sık üst değiştirmesi ve duş alması önem arz ediyor. Yoksa bu konu da ayrı bir stres odağı yaratabiliyor.

Makyaj

Erkek makyaj yapar mı demeyin, düğün fotoğraflarının çekiminde ve etkinlik esnasında artık damatlar da hafif bir makyaj tercih ediyor. Kadınlar gibi kontürlerin, farların olmadığı makyajda yalnızca göz altı morlukları önce primer sonra kapatıcı ile kapatılıyor. Primer makyajın göz kapağında çizgi halinde birikmemesine yardımcı oluyor. Varsa ciltteki lekelere nemlendiricinin ardından kapatıcı ile bölgesel uygulama yapılıyor. Ardından kapatıcının akmaması ve dağılmaması için şeffaf pudra sürülerek yüz makyajı tamamlanıyor. En üste iyice garantiye almak adına makyaj sabitleyici spreyler de sıkılabiliyor. Cilt için bir fondötene gerek olmadığında erkeklerin standart nemlendirici kullanımında bulunması tavsiye ediliyor. Günlük bakım rutini haline gelmesi gereken nemlendirme sayesinde kırışıklıklar ve yaşlanma etkileri geciktirilebiliyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!