Balayı Planı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

balayi-kapak

Kaç ay kaldı ki kusursuz bir düğün töreniyle hayatınızın en önemli adımını atmaya? Yıllardır beklediğiniz o büyülü an şunun şurasında birkaç ay sonra kapınızı çalacak. Peki, ya sonrası? Mesela düğünün hemen ertesi için harika bir başlangıç yapmaya da hazır mısınız? Evet, birlikte geçecek bir ömrün ilk günlerini geçireceğiniz balayı tatilinden bahsediyoruz!

Karar verdiniz mi o muhteşem günleri nerede geçireceğinize? Balayı planı hazır olanlara sözümüz yok. Ancak düğüne aylar kalmasına rağmen hala balayı tatilini planlamamış pek çok çiftin aramızda dolaştığını biliyoruz. İşte tam da onlar için balayı planını yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenleri sıralıyoruz. Siz de onlardan biriyseniz karar vermeden önce sözlerimize kulak vermenizi öneriyoruz.

balayi-1

Mevsim Koşullarına Uygun Balayı Rotaları

Mevsim ne olursa olsun harika bir balayı tatili yapmanız mümkün. Yeter ki doğru mevsimde doğru balayı rotalarını tercih edin. Sonbahar düğünlerinin sonunda donanımlı bir spa merkezi olan otelleri tercih edebileceğiniz gibi kış ortasında yapacağınız balayı için gündüzleri kayak keyfinden sonra akşam romantik bir şömine başına geçebilirsiniz. Ya da ilkbaharla birlikte Akdeniz sahillerine inip yazın en güzel günleri içinse Ege kıyılarından bir adres seçebilirsiniz. Ancak aklınızda sürekli bir yaz tatili varsa kışın ortasında bile olabildiğince güneye inip bembeyaz kumlara serilebilirsiniz. Yeter ki balayınızı en ekonomik şekilde planlamanın yollarını iyi bilin.

balayi-2

Erken rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın!

Balayı tatili planınızı yapmanın en doğru zamanları erken rezervasyon dönemleridir. Özellikle bu özel günleri yurt içinde geçirmeyi planlıyorsanız %50’lere varan indirimlerle kusursuz bir balayı yapmanız mümkün. Bunun için en uygun dönemler ise kış ayları. Mesela önümüzdeki yaz, balayı yapacaklar için tam da şu sıralar en uygun vakitler! Üstelik ufak tarih aksilikleri için de erken rezervasyon sigortası gibi bir şansınız da var. Son dakikada çıkacak olası sorunlar için oldukça uygun rakamlarla rezervasyonunuzu sigortalatabilir, birkaç gün önceye kadar da tüm ücreti alabileceğiniz şekilde iptal ettirebilirsiniz.

Balayı Tatili İçin Yurt Dışı Tur Seçenekleri

İşte çiftlerin balayı planlarını yaparken en çok zorlandıkları konuya geldi sıra! Balayı için yurt dışına çıkmayı düşleyenlerin en büyük problemi zaman yönetimi oluyor. Pasaport ve vize işlemleri derken pek çok çiftin işe geç başlaması sebebiyle de balayı hayalleri suya düşüyor. Hayatınızın en özel tatilini küçük talihsizlikler sebebiyle iptal etmek istemiyorsanız yurt dışı seyahatleri için işe aylar öncesinden başlamanızda fayda var. Hatta nereye gideceğinize henüz karar veremeseniz bile pasaport işlemlerini en kısa sürede tamamlayın. Ayrıca yine yurt içi oteller gibi yurt dışı turlar için de son yıllarda pek çok turizm firması erken rezervasyon kampanyası hazırladığından hızlı davranmak işinizi kolaylaştırabilir. Ya da turla seyahate çıkmak yerine sevdiğiniz şehirleri baş başa dolaşmak istiyorsanız uçak bileti promosyonları ve otel indirimlerini kaçırmamak adına yine aylar öncesinden yerinizi ayırtmak ekonomik bir balayı tatilini beraberinde getirecektir.

 

 

 

 

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!