Balayı Rehberi

Sizin için balayı rehberi hazırlıyoruz. Ömür boyu birlikteliğe “Evet” dedikten sonra  beraber çıkacağınız o ilk tatili planlamak, en az düğününüzü planlamak kadar ciddi bir iş. Tam olarak nasıl bir tatil istiyorsunuz; sakin, hareketli, deniz – kum – güneş, doğayla baş başa, bembeyaz karlarla örtülü bir dağ evinde, eğlenceli, huzurlu, macera dolu… Hangi mevsimde evleniyorsunuz, daha doğrusu balayınızı hangi mevsimde, hangi iklimde geçirmek istiyorsunuz? Bütün bu sorulara cevap verdikten sonra size sunduğumuz balayı turları önerileri arasından seçim yapmanız çok daha kolay olacak.

1- Yunan Adaları

İster bir gemi turuyla birkaç Yunan Adası’nı birlikte görün ister en çok ilginizi çeken birisinde keyfinizce vakit geçirebileceğiniz uzun bir balayı tatili planlayın. Yunan Adaları, balayı çiftleri için son yılların ideal tatil destinasyonu. Renkli ve eğlenceli Mikonos, bembeyaz evleri ve masmavi deniziyle Santorini, hem doğası hem de tarihiyle  Ege’nin en güzel adaları olan Rodos ve Girit… Özellikle Girit üzerinde diğerlerinden daha fazla düşünebilirsiniz.

2- Datça

Balayı tatilinizi yurt içinde geçirmek istiyorsanız, size önerebileceğimiz yerlerin başında şair Can Yücel’in de hayatının uzun yıllarını geçirdiği, yeryüzündeki cennet Datça’yı öneririz. Şair “Mekanım Datça olsun!” derken abartmıyor. Burası el değmemiş doğasıyla, masmavi deniziyle sizi huzura davet ediyor. Birçok insanın Datça’yı gördükten sonra buraya yerleşmeye karar vermesi boşuna değil. Size balayı tatiliniz için özellikle Datça Aşina Otel’i önerebiliriz.

3- Bora Bora

İşte gerçek bir balayı tatili! Turkuaz renkli denizin ortasında, parlak kumsallarıyla ışıldayan, palmiyelerin gölgesindeki masal adası Bora Bora… Bir yandan Hindistan cevizi suyunuzu yudumlarken bir yandan da akşam Hollywood yıldızlarıyla yiyeceğiniz akşam yemeğinde ne giyeceğinizi düşünebilirsiniz.

4- Portofino – Amalfi Kıyıları

Hani şarkıda “ I found my love in Portofino/Aşkımı Portofino’da buldum.” diyor ya, işte siz de eşinize  Portofino’da yeniden aşık olacaksınız. Burası dünyanın geri kalanına sırtını dönmüş, mahzun ve yalnız bir güzel. Lezzet burada, sanat burada, doğa burada ve her şeyden önemlisi aşk burada.

5- Kaş

Kaş’a gitmek için Toros Dağları’nı aşmak gerekiyor. Güzel olana ulaşmak öyle kolay değil çünkü. Peki ya vardıktan sonrası? İşte o zaman karşınıza çıkan güzelliklerin tüm bu zahmete değdiğini göreceksiniz. Dantel gibi işlenmiş koylarıyla ve turkuaz renkli deniziyle Kaş, bu toprakların gözbebeği. Eğer merakınız varsa Kaş’ta dalış da yapabilirsiniz.

6- St. Moritz

Siz bir kış gelini/damadısınızdır ve balayı turunuzu bir kayak tatili ile geçirmek istiyorsunuzdur. Neden olmasın? Öyleyse İsviçre sizin için biçilmiş kaftan. St. Moritz’de kiralayacağınız chalet’lerde inanılmaz romantik bir balayı tatili geçirebilirsiniz. Şömine, sıcak içecekler ve muhteşem bir dağ manzarası… İşte hayat budur!

7- Venedik

Roma ve Paris için “aşk şehri” derler ama aslında Venedik bu sıfatı daha çok hak eder. Kanallar ve gondollar şehri Venedik, yapısı itibariyle sizi ilk adımdan itibaren romantik bir atmosferin içine çeker. Venedik turunuzu, Roma ve Floransa’yı da görerek değerlendirebilirsiniz ama balayı çiftleri için tek seferde birden çok şehir gezmeyi tavsiye etmiyoruz. Yoksa balayınız bavul açıp kapamakla geçebilir.

9- Küba

Buena Vista Social Club’ın ruhu peşinizi bırakmıyorsa ve sizin aşkınızın fon müziği Dos Gardenias ise yapacak bir şey yok, sizin balayı rotanız Küba! Küba dış dünyayla etkileşime kapalı. Bu yüzden şimdiye kadar gördüğünüz başka hiçbir yere benzemiyor. Klasik arabalar, rengarenk caddeler, sokak müzisyenleri ve iyi kalpli insanlar… Küba’da merak ettiğinizden çok daha fazlası var.

10- Beyrut

Güneşin tutuştuğu şehir Beyrut… Orta Doğu’nun Paris’i, hüznü ve neşeyi bir arada barındıran güzel şehir. Balayınızı dünyanın en çok merak edilen şehirlerinden biri olan Beyrut’u keşfe çıkarak geçirebilirsiniz. En çok da tüm dünyaca bilinen meşhur gece hayatı ilginizi çekecektir.

Balayı turları için seçenek çok fazla. Size rota önerileri dışında bir önerimiz daha var. Eğer balayı tatilini size sevdikleriniz hediye etsin istiyorsanız www.balayimjetset.com adresine girebilir ve sevdiklerinizden size düğünde takı takmak yerine, seçtiğiniz balayı turu için katkıda bulunmalarını isteyebilirsiniz. Bir anlamda sosyal medyada takı töreni düzenleyerek hayalinizdeki balayına ulaşabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!