Balayı Tatili İçin Mekan Önerileri

Balayı tatili için nereye gitmeniz gerektiğine henüz karar vermediyseniz yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Düğün işleri zordur. O kadar yoğun bir koşuşturmanın içinden çıkarsınız ki her şey bittiğinde kendinizi maraton koşmuş gibi hissedersiniz. İşte tam bu noktada imdadınıza balayı tatili yetişir.Yaşanan tüm stresli dakikaların yorgunluğunu üzerinden atıp evliliğin ilk günlerini huzurlu bir şekilde geçirerek tazelenmeye yarayan balayı tatili evlilik dünyasına yeni adım atan çiftler için son derece önemlidir.

Ülkemiz bu açıdan oldukça geniş imkanlara sahiptir. Balayı tatili için Karadeniz’in iç açıcı doğal yeşilliği tercih edilebileceği gibi Ege’nin güzellikleri de oldukça rağbet görür. Ancak sıcak iklimi nedeniyle yaz ve kış aylarında en çok tercih edilen bölge Akdeniz olarak öne çıkar.

dalyan_tatil_yeri_Resimleri_25559

Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da tercih edilebilecek oldukça fazla balayı tatili mekanı bulunmaktadır. Her bütçeye uygun alternatifler ile yurt dışı balayı mekanları da oldukça yoğun rağbet görmektedir.

Balayı tatili için mekan seçimi yapılırken ulaşım, kalınacak yer, alışveriş imkanları, lokantalar, gezilecek yerler gibi kriterlerin göz önünde tutulması gerekir. Bunu yanı sıra yurt içi ve yurt dışı tatil turları da iyi bir alternatif olabilir.

Yeni evlenen çiftler tarafından en çok tercih edilen balayı mekanlarını sizin için bir araya getirdik.

Yurt içinde güney ve ege kıyılarında balayı tatili yapmak isteyenler için mekan önerileri :

Eşsiz güzellikleri ile yeni evli çiftleri kendine çeken Ege ve Akdeniz kıyılarında pek çok lüks konaklama tesisi bulabilmeniz mümkün. Özellikle Antalya bölgesinde 5 yıldızlı otellerin yan yana dizildiği göz önüne alınırsa, coğrafi güzellikler ile beraber size uygun hizmeti alabileceğiniz alternatiflerin çokluğu bakımından da tercihlerde ilk sıralarda yer almaları kaçınılmaz olacaktır.

balayi-2

Balayı için en çok rağbet edilen tatil beldeleri şunlardır.

Alanya (Antalya), Ayvalık (Balıkesir), Belek (Antalya), Datça (Muğla), Didim (Aydın), Bodrum (Muğla), Çeşme (İzmir), Dalaman (Muğla), Kaş (Antalya), Kuşadası (Aydın), Lara (Antalya), Marmaris (Muğla), Özdere (İzmir), Side (Antalya), Dalyan (Muğla)

Yurt içinde Karadeniz kıyılarında balayı tatili yapmak isteyenler için mekan önerileri :

Abant, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Sümeka Manastırı, gölleri ve saymakla bitmeyecek pek çok doğal güzelliği eşinizle birlikte keşfetmek ve tam anlamıyla dinlenip yenilenmek istiyorsanız balayı tatili için Karadeniz’in eşsiz yaylalarından bir tanesinde konaklayabilir ya da daha çok yer görmek adına Karadeniz turlarına katılabilirsiniz.

Yurt dışında balayı tatili yapmak isteyenler için mekan önerileri :

Durumu balayı tatilini yurt dışına geçirmeye müsait olanların tercih ettiği mekanlar arasında coğrafi güzellikleri ile tropik adalar ilk sıralarda yer alıyor. Ülkemizden de hatırı sayılır derecede balayı seçiminde bulunulan mekanlar; Şeyseller, Bahamalar, Bali, Maldivler, Koh Samui, Bora Bora, Phuket, Santorini, Hawaii, Venedik, Paris olarak öne çıkmaktadır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!