Bekarlığa Veda Ederken Bunlara Dikkat Edin!

Evlilik arifesinde hayatınız boyunca sizi gülümsetecek anları dolu dolu yaşamak isteyebilirsiniz. Bu anları biriktirmenin en bilinen ve en eğlenceli yollarından biri ise hiç kuşkusuz ki bekarlığa veda partileri. Filmlerden aşina olduğumuz o meşhur bekarlığa veda partisi sahnelerini siz de yaşamak istiyorsanız öncesinde vereceğimiz tavsiyelere göz atmanızı öneririz. Eğlenceli ve unutulmaz bir bekarlığa veda partisinden önce unutmamanız gereken maddeleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Bekarlığa veda partileri, son dönemlerde hem gelin hem de damat olmak üzere çiftler tarafından daha fazla tercih edilir hale geldi. Hollywood etkisiyle, özellikle damat adaylarının ilgisini çeken bu parti konseptinden vazgeçmenize gerek yok ama bekarlığa veda ederken bazı noktalara özellikle dikkat etmek şart. Filmlerde gördüğünüz o heyecan verici, eğlencenin doruklarda yaşandığı bekarlığa veda partilerine özenmemek elde değil ama unutmamanız gereken bir şey var ki o da filmlerde her halükarda mutlu sonla biten partileri  kontrolünün gerçek hayatta mutlaka sizin elinizde olması gerektiği.

Farklı Bir Şehir ya da Semt Seçin

Farklı bir şehre gitmek her zaman kolay değildir, Amerika’da genellikle gidilen farklı şehir Las Vegas olur ancak bizim ülkemizde bu durumun karşılığı çoğu zaman Kıbrıs. O nedenle tercih sizin ama düğün öncesi bütçenizi de çok sarsmamaya özen göstermelisiniz. Bu önerimiz özellikle beyler için: ailenizin, müstakbel eşinizin ve ailesinin sizi görme ihtimalinin olmadığı bir yerde bekarlığa veda partisi yapmalısınız. Gecenin ilerleyen saatlerinde erkekler kadınlara göre daha eğlenceli (!) olabildikleri için bu öneri çok işinize yarayacaktır.

Popüler mekanlar ya da arkadaşlarınızla sık sık takıldığınız ortamlarda bekarlığa veda partisi yapma fikri daha sıcak gelebilir ama unutmayın ki gecenin ilerleyen saatlerinde aynı ortamda rastlayacağınız kişiler, gördüklerini vakit kaybetmeden müstakbel eşinize yetiştirebilir. Rüya gibi bir hikaye daha başlamadan bitsin, eğlenceli bir bekarlığa veda partisine gölge düşsün istemiyorsanız, bütçenizi zorlamayacak lokasyonlara şimdiden göz atmaya başlayın deriz.

Asla Hatırlamayacak Kadar Çok Dağıtmayın

Hatırlamayacağınız şeyler bir gün karşınıza mutlaka çıkar. Karşınıza çıkan anılar çok fazla kem küm etmenize, kendinizi açıklamaya çalışırken işin içinden çıkamaz hale düşmenize neden olabilir. Bekarlığa veda partisine gelen striptizci cüceden hamile kalan kadın örneği oldukça uç bir örnek elbette ama siz yine de garip fotoğraflarınızın ve sohbetlerinizin bir gün ortaya çıkma ihtimalini göz önünde bulundurun.

Gecenin ilerleyen saatlerinde ve eğlencenin dozu arttığında, kendinizi olanları ertesi sabah uyandığınızda hatırlamayacak bir vaziyette bulabilirsiniz. Bu duruma düşmemek ve ilerleyen zamanlarda canınızı sıkabilecek riskler almamak için mutlaka nerede durmanız gerektiğini bilin ve asla o anları hatırlamayacak kadar çok dağıtmayın.

Bekarlığa Veda Partisine Kayıt Cihazı Sokmayın

Bu en önemli tavsiyelerimizden biri. Bırakın o gün sadece hafızalarda kalsın. Yerin kulağı var, deklanşörü şeytan doldurur. Ayrıca kıskançlık krizlerinden paçayı kurtarmanın en kolay yolunun “Hangi parti?” sorusunda saklı olduğunu unutmayın. Eğer bir kayıt cihazınız varsa, müstakbel eşiniz sizi asla dinlemediğinizi düşündüğü şarkıları bağıra çağıra söylerken görebilir. Unutmayın, yalan söylemenizi değil, kanıt bırakmamanızı tavsiye ediyoruz.

Her insanın hafızası hayatının bir bölümünde yapmış olduğu ve asla hatırlamak istemeyeceği anılarla dolu olabilir. Bekarlığa veda partiniz de belki hayatınız boyunca en çok eğlendiğiniz gün olabilir ama tecrübelerden yola çıkarak belirtmek istiyoruz ki bu partilerde genellikle hatırlamak istenmeyen anılar hatırlanması gerekenlerden çok daha fazla olabiliyor. Bu durumu önlemek için yapmanız gerekenlerden en önemlisi ise partiye kayıt cihazı sokma yasağı getirmek.

Sevmediğiniz Kişileri Sırf Ayıp Olmasın Diye Partinize Davet Etmeyin

Bu öneriye kulak vermenizi özellikle tavsiye ederiz. Etrafta bir çok insan birbirinin açığını yakalamak, hatalarını yüzüne vurmak ve hatta bunlarla mutlu olmak için adeta hazırda bekliyor. Kimi zaman bu insan çeşidi arkadaş diye tanımladığımız sınıftan bile çıkabiliyor. İşte tam da bu insanları sırf ayıp olmasın, kibarlık olsun diye bekarlığa veda partinize çağırmak gibi bir hataya düşmeyin, bizden söylemesi.

Eğlencenin sınırlarını zorlayacağınız, büyük ihtimalle dağıtacağınız bu önemli partide sizi çekemeyen insanlar olsun istemezsiniz diye düşünüyoruz. Sizin sürekli açığınızı arayan, komik bir duruma düşmenizi dört gözle bekleyen insanlar emin olun bu gece de boş durmayacaktır. Siz siz olun yalnızca birlikte vakit geçirmekten keyif aldığınız, beraberken en çok eğlendiğiniz kişileri partinize davet edin.

Müstakbel Eşiniz İle Sorun Yaşamayacağınızdan Emin Olun

Hayati öneme sahip tavsiyelerden bir diğeri ise hiç kuşkusuz bu madde. Oldukça hassas bir dönem olan evlilik öncesi bir kaç günlük süreçte yapacağınız her hangi bir hata, uzun vadede canınızı sıkacak sonuçlara sebep olabilir. Bu sebeple planladığınız bekarlığa veda partisinin her ayrıntısı olmasa da, genel hatlarından sevdiğiniz kişiyi mutlaka haberdar edin.Çünkü unutmayın ki dürüstlük her zaman prim yapar ve belki de sevgiliniz sırf dürüst davrandığınız için sizin bekarlığa veda partinizde gönlünüzce eğlenmenize aldırış etmeyebilir.

Hayatınızı birleştireceğiniz, uzun yıllar aynı evi ve hatta aynı hayatı paylaşacağınız bu kişiden gizliniz saklınız olsun istemezsiniz diye düşünüyoruz. İşte tam da bu sebepten ve partinizin kusursuz geçmesini istediğimizden dolayı o gece yaşanabilecek duygusal pürüzleri de ortadan kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Müstakbel eşiniz partinin konseptinden haberdar olur ve nerede ne zaman eğleneceğinizi bilirse bundan sonraki hayatınız sizin için çok daha kolay olur demedi demeyin.

Beklenmeyen Sürprizlere Karşı Mutlaka Hazırlıklı Olun

Bekarlığa veda partileri dendiğinde akla çılgın eğlence ve aksiyon sahneleri gelmesinin bir sebebi var kuşkusuz. Çoğunlukla filmlerde görmeye alışık olduğumuz bekarlığa veda partisi sürprizleri ise yaratıcı arkadaş grubunuz sayesinde sizin de başınıza gelebilir. Bayanların bekarlığa veda partileri için erkek dansçılar ya da beylerin partileri için dansöz sürprizlerine hazırlıklı olmanız gerekebilir.

İşi biraz daha ileriye götürecek olan yaratıcı arkadaşlarınız size heyecan oranı yüksek farklı sürprizler de hazırlıyor olabilir. Kendileri ile partiden önce bu konu hakkında konuşmak sizi kötü sürprizlerden kurtarma konusunda işe yarayabilir.

Eğer bu durum müstakbel eşiniz ile aranızda ciddi problemlere sebep olabilecek nitelikteyse öncesinde kendisini bu gibi durumlara hazırlamanızı öneririz. Eğer eşiniz olacak kişi bu tarz sürprizleri dert etmeyecek biriyse ve sizin yalnızca gönlünüzce eğlenmenizi temenni edecekse, bize de şimdiden eğlenceler dilemek düşer.

Yazımızda elbette felaket tellallığı yaptığımız bölümler oldu, ancak yine de unutmayın, küçük kaçamaklarınızın ortalara dökülmesini, müstakbel damadın ya da gelinin ve en yakın arkadaşlarının garip eğlence anlayışının ortaya çıkmasını siz de istemezsiniz. Ancak, eğer anlayışlı bir çiftseniz ve karşılıklı olarak bekarlığa veda partisi konusunda birbirinize hoşgörülü davranırsanız, o gece hem içinizde ukde olarak kalmayacak, hem de zararsız bir arkadaş eğlencesinden öteye geçmeyecektir.

Bekarlığa veda partileriniz ünlü Hollywood filmlerindeki kadar olmasa bile, uzun yıllar sonra keyifle hatırlayabilceğiniz eğlenceli ve bir o kadar da heyecanlı anılar olarak zihninizde kalır. Bugünü keyifli bir şekilde atlatmak, müstakbel eşiniz ile problem yaşamadan düğün gününüzü beklemek için tavsiyelerimize kulak vermenizi öneririz. Kendi partiniz için fikirleriniz veya önerileriniz varsa yorum olarak bırakarak okuyucularımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!