“Eyvah!” Dememek İçin Bekarlığa Veda Ederken Yapmamanız Gerekenler

Herkesin hayalidir bekarlığa veda partisi yapmak. Bu istekle birlikte akıllara gelen sorular ise; “bekarlığa veda partisi nasıl yapılır?” ya da “bekarlığa veda partisinde neler yapılır?” oluyor. İşte tam da bu noktada yazımızın içindeki bilgiler bu konuda imdada yetişiyor. Göz atmaya ne dersiniz?

Düğünden önce sevdiklerinizle vur patlasın çal oynasın türünden bir gece geçireceğiniz bekarlığa veda partisi için yapmanız gerekenler kadar bekarlığa veda partisi eğlenceleri sonrası “eyvah!” dememek için yapmamanız gerekenler de var. Bir sürü koşturmaca ve yorgunluğun ardından eğlenmek tabii ki hakkınız ama yine de bazı detaylara dikkat etmekte fayda var.

Düğün gecesinden önce hüzünlenmek istemeyen gelin ve damatlar son yıllarda geleneksel kutlama yöntemlerini tercih etmektense doyasıya kurtlarını dökebilecekleri bekarlığa veda partilerini ve eğlencelerini daha fazla tercih ediyorlar. Bu özel partinin sevdikleriniz için eğlenceli ve sizin de tam planladığınız gibi olabilmesi ve gecenin istediğiniz gibi sonlanabilmesi için yapmamanız hatta belki de özenle kaçınmanız gereken bazı hususlar da olacak elbette ama endişe etmeyin hemen, bekarlığa veda partisi önerileri ile çok kolay şekilde hazırlıkları tamamlayabilir ve kusursuz bir parti ile o anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Hadi bunları bir de birlikte gözden geçirelim.

Sıradan Olmak Yasak! Konseptinizi Oluşturun ve Aksesuarları Belirleyin

Akıllara kazınacak bir gece olmayacaksa ya da seneler boyunca kahkahalarla hatırlanacak eğlenceli anılara sahip olmayacaksa bu özel parti gecesi, o kadar hazırlığın ne anlamı var ki? Bunun için de seçilecek olan bir konseptle sevdiklerinizin karşısına çıkmak hatta bu konsepte onları da dahil etmek işin olmazsa olmazı. Unutmayın bu parti sizin partiniz ve konsepti siz belirleyeceksiniz.

İsterseniz pijama partisi isterseniz de daha çılgın bekarlığa veda partisi fikirleri ile istediğinizi yapabileceğiniz bir ev ortamı oluşturun, ister çılgınlar gibi eğleneceğiniz bir gece kulübü programı yapın, ister bir bahçe partisi. Kıyafetler, içkiler, maskeler, pastalar, duvaklar, taçlar ve sürprizlerle dopdolu sizi yansıtan bir bekarlığa veda partisi için konsept bulmanız ilk şart. Bunu yaparken detaylara girerek misafirlerinizi çok fazla ayrıntıya boğmanız da gerekmiyor. Topuklu ayakkabı, iç çamaşırı şeklinde pastalar,kurabiyeler, eğlenceli ya da muzır maskeler ve arkadaşlarınızın hoşlanacağı küçük hediyelerle bu hazırlıkları tamamlayabilir ve eğlencenin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz. Tabii ki o özel geceyi ölümsüzleştirmek için çekilen fotoğraflarda kullanmak amaçlı günün anlam ve önemini ifade eden eğlenceli bekarlığa veda partisi çerçeve fikri de gayet iyi olabilir. Hani şu son dönemlerde hemen her partide üç beş kişinin birlikte arkasında durarak çektirdiği fotoğrafların kahramanı.

İşi şansa bırakmayın! Son ana kadar hazırlıklar kontrol edilmeli, eğer ki tek başınıza yetişemeyeceğinizi düşünüyorsanız en yakın arkadaşlar bu günler için var. Onların etinden budundan mutlaka faydalanın böyle zamanlarda ama ana kontrol kumandası sizsiniz bu unutulmamalı.

Bin bir uğraşla yaptığınız planların bozulmasını istemiyorsanız kontrol sizde olmalı. Kaç davetliniz olacak, yemekler ve ikramlar herkes için yeterli mi, ikramlar herkese hitap edecek çeşitlilikte mi, geceyi dolduracak ve kurtları döktürecek eğlenceli müziklerden oluşan bir liste hazırlandı mı bunları son ana kadar gözden geçiriyor olmalısınız ki, bekarlığa veda partinizde işler planlandığı gibi gitsin, misafirleriniz “Ee, şimdi ne olacak” diye birbirlerine bakmasın. Tüm bunlar tasarlandığında atılacak ilk adımlardan en iyisi bir yapılacaklar listesi oluşturmak olabilir, böylece her hazırlık için süreç tamamlandığında üstü çizilecek ve kontrolü daha kolay olacaktır. Hem arkadaşlarınızdan da yardım istemiştiniz değil mi? O zaman onların yaptığı işlerin kontrolünü de bu şekilde kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ekstra strese girmeye de hiç gerek kalmadan her şey tam da istediğiniz gibi olacak merak etmeyin.

Liste yapmakla ya da tüm bu detaylarla uğraşmak istemiyor musunuz? Bunun da çözümü var; o zaman sizin için düşünebilecek hatta size güzel önerilerde bulunabilecek bir organizasyon şirketiyle anlaşın, böylece hazırlıklar konusunda rahat bir nefes alabilir ve bekarlığa veda partinizin son haliyle karşılaşmak için büyük bir heyecanla beklemeye başlayabilirsiniz. İşte bu kadar basit!

Fotoğraf Çekmeyi Ama Kurallar Koymayı Da Unutmayın!

Arkadaşlarınızla birlikte gecenin büyülü atmosferinin sihrine kendinizi kaptırmış eğleniyorken bu anlar kesinlikle fotoğraflarla ölümsüzleştirilmeli! Daha sonra bu eğlenceli dakikalara geri dönme şansınız olmayacak ve geriye ne kaldı diye kara kara düşünürsünüz. Bol bol fotoğraf çekin, çektirin. Sonrasında düğün fotoğraflarınız kadar bunlara da bakmaktan hoşlanacak, “Hey gidi günler! Ne eğlenmiştik” diyeceksiniz. Fakat fotoğraf çekmek ve çektirmekle ilgili kural koymayı da unutmayın çünkü gecenin sonuna doğru içilen içkilerle edilen dansların fotoğrafları evlilik sonrası başınızı ağrıtmasını istemezsiniz, oldukça masum danslar olabilir ama bazen bir bar üstünde dans ederken ki fotoğraf şimdinin nişanlısı yarının kocası olacak sevdiğiniz kişi tarafından hoş karşılanmayabilir.

İçkinin Dozuna Dikkat Edin!

İçki konusunda kendinize güvenmiyorsanız ya da davetli listesinde olanlarla ilgili soru işaretleriniz varsa illa gece olmak zorunda değil bekarlığa veda partisi veya alkol tüketimi ile ilgili sınırlı bir menü oluşturarak siz önleminizi alabilirsiniz. Önemli olan arkadaşlarınızla birlikte her zaman tebessümle hatırlayacağınız anılarla dolu eğlenceli zaman geçirmektir bunu unutmayın. Ne yapılabilir diye soruların yükseldiği hissediliyor.Hamam sefası da unutulmayacak bir anı olabilir. Göbek taşında atılan göbekler,çalgıcı kadınlar eşliğinde söylenen şarkılar ve hamamın ortasına kurulmuş bir açık büfedeki meyveler. Daha ne olsun,bu da bir fikir olarak köşede durabilir.

Dansçılar Geceye Renk Katabilir Ama Yakın Temasta Bulunmayın!

Bazı organizasyonlarda dansçılar partiye oldukça renk katarlar, çokta güzel dans ederler. Fakat kucak dansı yaptırmamanız gerektiğini unutmayın! Ne de olsa ertesi gün evleneceksiniz değil mi? Dansçılara uzaktan eşlik edebilir, onlarla birlikte dans edebilirsiniz ama özellikle fazla temas gerektiren danslardan kaçınmalısınız. Tamam biraz yakınlaşmanın kimseye zararı olmaz ama bu en yakın arkadaşlar arasında sır olarak kalmalı.

Kayıt Cihazı Getirilmesine İzin Vermeyin!

Her ne kadar partiler eğlenceli konseptlere sahip olsalar ve ana fikir eğlenmek olsa da bazen istenmeyen görüntüler de ortaya çıkabiliyor, özellikle de alkol alındıktan sonra. Bu yüzden sizin için özel olan ve bin bir zahmetle hazırladığınız bu gecenin kimseye tedirginlik yaratmaması adına kayıt cihazlarının getirilmesine izin vermeyin. Böylece herkes çok daha rahat eğlenebilecektir.

Partiye Arabayla Gitmeyin ve Arkadaşlarınıza Da Bunu Söyleyin!

İster evde ister eğlence kulübünde olsun parti,her ne olursa olsun araba kullanarak gelinmemeli mekana. Çünkü sınırlı da olsa alkol tüketimi olacak ve hiç kimse ertesi gün çok güzel bir olaya şahit olacakken aksi bir tatsızlıkla karşılaşmak istemeyecektir. Gerekirse katı kurallar arasına dahil edilebilir ya da böyle bir kurala gerek kalmaması için eğer ki bütçeye dahil edilebiliyorsa özel şoförlü bir limuzin kiralayabilirsiniz. Gece kulübüne gidileceği zaman bütün arkadaşlar evlerinden alınabilir ve daha limuzindeyken eğlenceye başlayabilir, gecenin sonunda da yine aynı şoförlü limuzin herkesi evlerine bırakabilir. Hayatınızın en özel gecelerinden bir tanesi için yapılmaya değer bir plan olmaz mı?

Tüm bunların dışında unutulmaması gereken son bir detay daha; düğün günü için yaptırılacak cilt ve vücut bakımları, fotoğraf çekimleri partinin yapılacağı güne ya da düğün günü sabahına bırakılmamalıdır. Ne de olsa o sabah yeterince koşturmaca olacak ve önceki gece belki biraz geç bitecek ama biraz. Dinlenmiş bir beden ile iyi bir görüntüye sahip olmak için de çok erken kalkmak istemeyeceksiniz. Fazla dert edilecek bir konu değil ama yine de hatırlamakta fayda var. Çünkü düğün günü öncesi hayatınızda unutamayacağınız bir bekarlığa veda partisine imza attınız öyle değil mi?

Peki sizin için bekarlığa veda partisinin olmazsa olmazı olacak unsur hangisi?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!