Ben Hiç Dans Etmedim, Düğün Dansı Yapamam!

Düğünden önce ayarlanması gereken pek çok işiniz olduğu bir gerçek.Evlilik törenlerinde, salona giriş anı ve ardından yapılan düğün dansı, törenin unutulmaz anlarındandır. Öncelikli olarak hem sizi yansıtan hem de eşinizle beraber seçtiğiniz bir giriş şarkısına karar vermeniz gerekli. Bu işi sona bırakmazsanız, salona girişinizden itibaren kendinizden daha emin olursunuz. İster profesyonel düğün organizatörünüz olsun, isterseniz tüm organizasyonu kendiniz yapıyor olun – hiç fark etmez – dans şarkısını mutlaka kendiniz seçin.

Dans Kursu Alabilirsiniz

Düğünden önce ayarlanması gereken pek çok işiniz olduğu bir gerçek. Öncelik sırasına göre bu işlerin listesini yaptığınızda, düğün dansı konusunda sıkıntı yaşamamak için, mümkünse profesyonel destek almanızda fayda var. Hatta bu sayede, yeteneğinize en uygun dans çeşidini seçebilir ve beş-on dakikalık o özel anınızda istediğiniz performansı yakalayabilirsiniz.

Dans Yeteneğim Yok Diye Düşünmeyin

Dans etmek için pistte çıktığınızda bütün gözler üzerinizde olacağınız bildiğiniz için “Acaba hata yapar mıyım?” diye düşünmeniz çok doğal. Eğer profesyonel destek almayacaksanız, düğünden önce seçtiğiniz şarkı eşliğinde birkaç deneme yapın. Örneğin, Tango eşliğinde dans etmeye karar verdiniz ve internetten araştırma yaptınız. Basit birkaç figürü deneyin. Kendinizi çok zorlamanıza gerek yok. Piste, sizi izleyenlerin dans eğitmeni olmadığını bilerek çıkıyorsunuz.

Kurallara Bağlı Kalmak Zorunda Değilsiniz

Düğün dansı sırasında, hangi dans çeşidini seçmiş olursanız olun, dansın içerdiği figürleri yüzde yüz yapmanız gerekmiyor. Üstelik işin en güzel kısmı da bütün organizasyonun size ait olması. Dansa kendi yorumunuzu katarak istediğiniz şekilde sınırlar koyabilirsiniz. Örneğin, salona giren yolda yürüyerek piste geldiğinizde ya da kır düğünü organize etti iseniz patikadan pistin ortasına ulaştığınızda, kavalyeniz davetlilere selam verip daha sonra sizi alkışlatarak dansa başlarsanız, davetlilerin direkt olarak dansa odaklanmasını engeller ve zaman kazanırsınız.

Dans Ederken rahat olun, gözlerinizi eşinizin gözlerinden ayırmayın – ki bu sayede daha kolay hareket edersiniz- ve o an gezegenin yıldızları olduğunuzu unutmayın. Davetliler için değil, kendiniz için ordasınız ve dans ettiğiniz her dakikanın keyfini yıllar sonra kendinizi tekrar izlediğinizde hatırlayacaksınız. Sizin için ilklerin yaşanacağı bir törendesiniz ve deyim yerinde ise, esas kız ile esas oğlan sizsiziniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!