Birbirinden İhtişamlı Bindallı Fiyatları ve Modelleri

Muhteşem bir düğünle evleniyorsunuz elbette. Ama ondan önce kına gecesi ya da bekarlığa veda partinizde konseptinize uygun bindallı fiyatları ve modelleri hakkında bir fikir edindiniz mi? Geç kalmış değilsiniz.

Kına gecesi geldi çattı sizi de bir panik sardı doğal olarak. Hangi bindallıyı alabilirim? Acaba bütçem yeter mi? Hangisi ne kadardır? Diyorsanız bu yazı tüm endişelerinizi yok edecek. Kına gecesinin sizin için en az düğün kadar önemli olduğunun farkındayız. Düğün öncesi heyecanın doruğa çıktığı son tören olan kına gecesinde giyilen birbirinden renkli ve gösterişli geleneksel bindallı modellerini bu yazımızda bulacaksınız.

Kız çocuklarının hatırladıkları ilk oyun evcillik, ilk oyuncakları bebekleridir. Böyle olunca çok küçük yaştan itibaren düğün merasimi ile ilgili hayaller kurulmaya başlanır. Düğüne giden uzun törenler zincirinde, sondan önceki durak olan kına gecesi ayrı bir önem taşımaktadır. Gelinin yakın akrabaları, arkadaşları; özellikle ‘Yüksek Yüksek Tepeler’ türküsü eşliğinde gelini ağlatmaya çalışırlar. Evlenmeden önce anne babanıza, kardeşlerinize sarılıp bir nevi veda edersiniz. Kıyafetinizle birlikte ruh halinizi de hem ağlamaya, hem oynamaya hazırlamalısınız. Hüznün ve mutluluğun bir arada yaşandığı bu gecede, gelinin yuvadan uçuşu kutlanırken her şeyin kusursuz olması istenir. Bu noktada tabii ki gelinin güzelliğine güzellik katacak kıyafet ve aksesuarlar daha bir önem kazanır.

Klasik Kadife Bindallı Modellerinin Modası Geçmez

Bindallı tek parçadan oluşan bir giysi. Ancak şalvarlı modelleri üç parçadan oluşur. Bindallı, içlik ve şalvarla tamamlanır. Bindallı’nın özelliği kol, boyun ve göğüs kısımlarının işlemeli olmasıdır. El sanatlarımızdan biri olan tel kırma tekniği ve makine işlemeli bindallı fiyatları farklılık gösterir. Elde tel kırma işlemeli bindallı fiyatları kaftanlı oldukça pahalı olmakla birlikte  boncuk işlemeli klasik bindallı fiyatları ise daha uygun fiyatlardan satılmaktadır.

Geleneklerimize göre özellikle Anadolu’da genç kızlarımızın çeyiz sandıklarının en özel köşesinde bir bindallı bulunur. Bir süre önce eski popülaritesine yeniden kavuşmuştur. Aslında Tokat yöresine ait  geleneksel bir kıyafet olan bindallı, zamanla yaygınlaşmış tüm kına gecelerinde giyilir hale gelerek farklı modelleri olabiliyor. Kadife, üç etekli, kaftanlı ve Hint Bindallı fiyatları üzerindeki işlemelere göre paha biçilemez rakamlara ulaşabilmektedir. Bindallının kına gecesinde giyilmesi geleneği ise Osmanlı dönemine dayanıyor. Bindallı o zamanlar ekonomik durumu iyi olan ailelerin gelinlerine kına gecesi ve düğünlerde giydirdiği işlemeli elbiselerdi. Genelde yeşil ve kırmızı olmak üzere kadife kumaşın üzerine altın veya gümüş işlemelerden oluşan Bindallı, günümüzde farklı renklerde hazırlanmaktadır. Tamamlayıcı aksesuarları da olan bindallılar gelinin beline takılan gümüş kemer, taç kırmızı tül, pullu fes ile kırmızı tül ile birlikte aksesuar bindallı fiyatları bazen tavan yapıyor.

Kaftanlı Bindallı Modelleri Ayrı Bir Ağırlık Katar

Kaftanlı bindallı modelleri genellikle Osmanlı tarzı kına gecesi veya bekarlığa veda partilerinde sizin sırmalar, teller ve ağır parlak kumaşlar içerisinde muhteşem görünmenizi sağlar. Bu konsept son dönemlerde oldukça popülerdir. Osmanlı’nın tüm ihtişamı mekan içerisinde olduğu kadar gelin ve damat adaylarının kıyafetlerinin yanı sıra misafirlerin kıyafetlerine de yansır. Tesettürlü hanımlar Osmanlı tarzı kaftanlı bindallı modellerini daha çok tercih etse de tüm hanımlarımız için cazip seçenekler bulunmaktadır. Diğer adıyla Hürrem bindallı fiyatları oldukça yüksek.

Özellikle son dönemlerde kına gecelerinde yine çok moda olunca, sizler için en uygun ve en ucuz bindallı fiyatları hakkında önerilerimize göz atarak fikir edinebilirsiniz. Tamamen el emeğiyle hazırlanan gözde bindallı fiyatları; kullanılan kumaşın kalitesine, modeline işlemede kullanılan simlerin oranına ve diğer detaylara göre farklılık gösteriyor. Bindallı son dönemlerde makine işi işlemeli kumaşlardan da dikiliyor. Makine işi işlemelerin fiyatları el işlemesine göre çok daha uygun. Bu etkenler göz önüne alındığında bazı hanımlar için kiralık bindallı fiyatları daha cazip. Genellikle çeyizcilerde gelinlik mağazalarında her keseye uygun Bindallı ve diğer aksesuarlarını bir arada bulabilmeniz mümkün. Aynı zamanda bindallı kiralama seçenekleriniz de bulunuyor. Kiralık bindallı fiyatları, kalitesine göre farklılık gösteriyor.

Kabarık Bindallı Modelleri Sizi Sultanlar Gibi Azametli Gösterir

Etekleri kabarık bindallı genelde prenses tarzı olarak bilinen modellerden biri. Daha çok gece kıyafetlerini andıran bu bindallı çeşitlerinin işlemesinde boncuk inci gibi taşlar, dantel ve tül kumaşlar kullanılıyor. İki renk olduğu gibi tek renk olanları da vardır. Bindallıda genelde koyu renkler tercih edilir. Örneğin mor, kırmızı tonları ve yeşil tonları en çok kullanılan renklerdir. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan’ın ve diğerlerinin giydiği elbiseler olan Osmanlı bindallı fiyatları dudak uçuklatıyor. Taç, duvak ve aksesuarlarla daha da gösterişli hale gelen bu modeller kumaş kalitesine göre değişiklik gösteriyor. “Hem ağlarım hem giderim” diyen gelin adaylarının kına gecesinde giydiği geleneksel giysi olan bindallıyı giyen gelin, kına yakılırken eline altın koyulmadan avucunu açmaz. Son dönemlerde kına geceleri, çok önceden planlanan organizasyonlarla bir tür bekarlığa veda partisine dönüşmüş olsa da gelinler süslü geleneksel kıyafeti ile baba evindeki son gecelerini bu şekilde geçirirler. Bu gecede bindallı giymek, yüzyıllardır devam eden bir gelenek. Kültürümüzde kına yakılan gelin artık eşine adanır. Örneğin; kurbanlık kuzulara, askere giden erkeklere de kına yakılır. Bu gelenekte genç kız artık evleneceği eve verilmiş ve hiçbir zaman geri gelmeyeceği anlamı taşır. Can sıkıcı geleneklerin günümüzde bir eğlenceye dönüşmesi ise modern dünyanın nimetlerinden biri. Kına gecesinin bir diğer anlamı da o dönemlerde aslında düğün öncesinde gelinin hazırlanması geleneği. Sizin bütçeniz yetersiz ise bu özel geceyi ortalama bindallı fiyatları olan mağazalardan satın alarak geçirebilirsiniz.

Üç Etekli Bindallı Modellerinin Diğerlerine Göre Kullanımı Daha Rahat

ib_api_p_1245864

Şalvarlı bindallı fiyatları işlemeleri ve kumaşıyla birlikte oldukça ağır ve pahalı giysiler. Özellikle kadife kumaşlardan yapılan bindallılar çok daha ağır.  Üç etekli bindallı  kaftanın eteklerinin iki parça önde ve arka kısmı olmak üzere üç parçadan oluşmasıdır. Türkmen kadınlarının geleneksel kıyafetlerinden etkilenilerek hazırlanan üç etek bindallı modellerinde, eteklerin kenarları bele kadar işlemelidir ve genelde saten açık renkli şalvarla kombinlenir.  Karanfil dizisi de kıyafetle birlikte kullanılan yaygın bir aksesuardır. Kaftanlı bindallı fiyatları ise kumaş kalitesine göre değişiyor.

Hint Bindallı Modelleri İle Farklı Bir Tarz Deneyebilirsiniz

Hintliler, sinema ve dizilerde gösterdikleri başarılarıyla kültürlerini dünyaya yaymaya başladı. Renkli kumaşlardan yapılan Hint bindallı fiyatları kıyafet gerçek Hint kumaşından yapıldığında yüklü bir bütçe gerektiriyor. Kıyafetleri de Hint konseptiyle düzenlenen kına gecelerinde kullanılmaktadır. Siz de kına gecenizi böyle farklı bir konseptte düzenleyecekseniz bu modeller sizin dikkatinizi çekecek. Hint bindallı fiyatları, çeşitlerine göre farklılık gösteriyor. Bu özel gününüzde size ve modelleriyle birlikte bir araya getirdik. Umarız bu önerilerimiz sizlerin endişesini giderir ve bir fikir edinmenizi kolaylaştırır.  Bu özel gününüzde size en çok tercih edilen 2017 bindallı fiyatları hakkında fikir vermeye çalıştık. Umarız bu önerilerimiz sizlerin endişesini giderir. Önerilerimizi beğendiniz mi? Yazımız bu konuda fikir edinmenize yardımcı olduysa siz de yorum ekleyerek bizlere fikir verebilirsiniz. Fikirleriniz bizim için çok değerli lütfen paylaşın.

ib_api_p_1745052

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!