Bir Düğün Adeti Olarak Kına ve Kına Gecesi Mekanları

Düğün hazırlıkları ve kına geceleri, yorucu olduğu kadar tatlı heyecanlardır aynı zamanda. Her detayı düşünmek ve misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak arzusudur. Ama evliliğin ilk adımı kına gecesi olmadan olmaz, değil mi hanımlar?

Bu yazı, evlilik hazırlıkları yapan ve öncesinde, “Kız kıza takılalım da havamızı bulalım” diyen kadınlar için. Her şey iyi, güzel, hoş. Düğün mekanını ayarladınız. Sizin gelinliğiniz ve damat beyin de damatlığı hazır, askıda bekliyor. Davetiyeler çoktan tanıdık tanımadık tüm akrabalara ulaştırıldı. Adettendir ya, bir kına gecesi de farz oldu. Ancak kına gecesi organizasyonu da en az düğün kadar emek isteyen ve yorucu bir süreç. Siz yorulmayın diye kına gecesi mekanları konusunda biz araştırma yaptık ve işte yazdık…

İstanbul, masalsı bir şehir. Eğer kına geceniz büyüleyici ve aynı zamanda eğlenceli de olsun diyorsanız, Tarihi Cağaloğlu Hamamı tam size göre. Eski Türk geleneğinin bir parçası olan hamamlar, eskiye özlem duyanların ve tarihe hayran olanların eğlencelerinde yeniden popülerliğine kavuştu. Her hamamda olur mu bilinmez, ama Tarihi Cağaloğlu Hamamı’nda kına gecesi ve diğer özel günleriniz için organizasyonlar düzenleniyor. Darbukalar ve tefler çalarken, hem oynayarak kendinizden geçiyor hem de kese, masaj, köpüklü masaj servisi gibi hizmetlerle düğün öncesi kendinizi ödüllendiriyorsunuz. Cağaloğlu Hamamı’ndan gelen şen kahkahaları duyar gibiyiz.

Bir diğer seçeneğiniz ise Sarıyer’de bulunan Bosfor Domani. Her tür eğlenceye ev sahipliği yapan mekan, 400 kişilik ferah ortamı ve Boğaz manzarasıyla hizmet sunuyor ve canlı müzik, animasyon gösterileri ve fasıl grupları ile kına gecenizi hareketlendiriyor.

“Havuz başı olsun, bizim olsun”culardansanız, Lavanta Restaurant ışıl ışıl havuz manzarası ve trafikten uzak, sakin konumuyla aklınızı çelebilir. Yemek menülerinin istediğinize uygun olarak belirlendiği ve süslemelerin de yine size göre tercih edildiği mekan, kısaca siz mutlu olun diye her şeye tamam diyor.

İstanbul Vilayetler Evi için bizce en can alıcı nokta Boğaz kenarındaki konumu ve masalsı binaları. Aynı zamanda bu tür organizasyonlara yer verdiği için deneyimli bir çalışma kadrosuyla çalışıyorlar. İstanbul Vilayetler Evi’nin elit görüntüsüyle de düşman çatlatabilirsiniz.

Denizin verdiği huzuru hiçbir şeyde bulamıyorsanız, Lüfer Tekneler Gurubu 1979 yılından beri organizasyonları yapmaya devam ediyor. 20 kişiden bin 500 kişiye kadar olan guruplara hizmet verebilecek teknelere sahip olan Lüfer Tekneler Gurubu ile iletişime geçerek istediğiniz büyüklükte tekneyi ayarlayabilirsiniz. Zevkinize ve isteğinize bağlı olarak tekneyi süsleme, giydirme ve müziklere kadar karar verebilme özgürlüğü sunan firma, Boğaz’ın ortasında size unutulmaz bir eğlence yaşatacak.

Bunlar bizim önerilerimiz. Ancak düğün veya kına organizasyonu konusunda hem İstanbul’da hem de diğer şehirlerimizde sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacak alternatifler bulunuyor. Sizin de istediğiniz mekanı bulacağınıza eminiz…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!