Bir Gelinin En Güzel Süsü Gelin Çiçeği

Gelinliğinizin ardından seçme sırası gelin çiçeğine geliyor. Kolay gibi görünen bu seçimin bir çok detayla uyumlu olması gerekiyor. Öncelik gelinliğinizle, sonra mevsimle, ardından da düğün temanız gelin çiçeği seçiminizde son derece önemli detaylar. Unutmayın, gelin çiçeğiniz, taşıyacağınız en önemli aksesuar. Her gelin güzel bir çiçekle büyüleyici olmak ister.

2013 yılında genel olarak farklı ve renkli gelin çiçekleri karşımıza çıktı. Oldukça farklı bir hava katan bu renkler, sıra dışı duruşu ve gelinliklere uyumuyla büyülüyor. Unutmayın duyguları anlatmanın en zarif yolu çiçeklerdir.

Beyaz Gelin Çiçeği Modelleri

Renk uyumu içerisinde olmak isterseniz mutlaka beyaz gelin çiçeklerinden tercih etmelisiniz. Beyaz masumiyetin rengidir. Saf ve temiz duygulara işarettir. Beyaz incilerle süslenmiş, gül tomurcukları oldukça güzel bir tercih olabilir.

Sarı Gelin Çiçeği Modelleri

Her gelin özeldir ve fark yaratmak ister. Sevinç ve neşenin rengi sarı, gelin çiçeklerine oldukça yakışıyor. 2014 yılının modasında, gelin çiçekleri ayçiçekleriyle süslenecek. Bu farkı yaratmak isterseniz, 2014 size bunu sağlayacaktır.

Kırmızı Gelin Çiçeği Modelleri 

Tartışmasız aşkın ve tutkunun rengi kırmızıdır. En önemli gününüz olan düğününüzde temanın aşk olmasını istiyorsanız, kırmızı gelin çiçek modellerine göz atmanız gerekiyor. 2014’te yine çok fazla karşımıza çıkacak olan kırmızı gelin çiçeği modelleri, beyaz gelinliğinizle çarpıcı görünmenizi sağlayacak. Güzel tasarlanmış bir buket, elinizde kalbinizi tutuyormuş hissi yaratabilir.

Pembe Gelin Çiçeği Modelleri 

Pembe her zaman şefkat ve saflığın rengidir ve beyazla uyumu oldukça dikkat çekicidir. Heyecandan içinizde kelebeklerin dolaşacağı düğününüzde, pembe bir buketle zarifliğinizi kat kat çoğaltabilirsiniz.

Rengârenk Gelin Çiçeği Modelleri 

Fark yaratmak için yapmanız gereken tek şey, rengârenk bir gelin çiçeği taşımak. Aşkınızı, zarifliğinizi, sevinç ve neşenizi bir araya getirerek, düğününüzün temasından da yola çıkarak renkli bir buket seçebilirsiniz. 2013’te oldukça sık kullanılan renkli gelin çiçekleri, 2014’te de gözden düşmüyor.

Çiçeklerin renkleri kadar çeşitleri de önem taşıyor. İşte bazı çiçeklerin anlatmaya çalıştıkları;

Lilyum Gelin Çiçeği 

Lilyum güvenin sembolüdür. Kipsolarla süslenmiş lilyumlara, yeşil yapraklar eşlik ediyor. Büyük, ince veya kısa küçük yapraklar seçebilir, lilyumları harika bir görüntüye bürüyebilirsiniz.

Lilyum Gelin Buketi

 Gül Gelin Buketi

Gül yüzyıllardır aşkı anlatır. Geçtiğimiz yıllarda, iri güllerden oluşan gelin buketleri oldukça modaydı. Fakat 2013 ve 2014’te artık tam açmamış gül buketleri dikkat çekiyor. Ayrıca gelin buketi için, dokuz adet gül seçmenizi tavsiye ederiz. Çünkü dokuz gülün anlamı sonsuza kadar beraberlik… Ayrıca gülleri farklı renklerden seçerek, incilerle süsleyebilirsiniz.

Orkide Gelin Buketi

Orkide şüphesiz en alımlı çiçeklerden biridir. Durağan bir güzellikleri vardır. Eğer büyüleyici olmaya kararlıysanız, orkideden başka seçim yapmamanız gerekiyor. Orkideler, her zaman gelinlikle harika bir ikili olabilir. Birbirinden ilginç tasarımlarla karşınıza çıkan orkideleri, inci süslemeleriyle tercih edebilirsiniz.

Orkide Gelin Buketi

Lale Gelin Buketi 

Zambakgiller familyasından olan laleler, aşk ve ölümsüzlük sembolüdür. Bağlılık yemini edeceğiniz bir güne güzel bir anlam katabilirler. Güller gibi, lalelerin de tam açmamış halleri moda. Güzel bir kurdele ile bağlanan laleler, her çiçek gibi sizi etkileyici bir gelin yapacaktır.

Lale Gelin Buketi

Menekşe Gelin Buketi 

Renklerin öne çıktığı bu yıl, mavi menekşeler ömür boyu sadık ve bağlı kalmayı anlatan çiçeklerdir. Beyaz ve mavinin asil uyumu, tercih yaparken işinizi kolaylaştıracaktır. Menekşenin yaprakları kalp şeklini andırmaktadır. Bu onu diğer çiçeklerden ayıran bir özelliktir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!