Boho Damat Olmanın Yolları

Boho düğün konseptini size düşündüren yaşam tarzınız, özgür ve özgün ruhunuz, sonuç; boho damat olmanın kaçınılmazlığı! Yazımızı oluştururken, boho düğün konsepti için gelinlere yardımcı olabilecek birçok unsura değinmişken, neden damatları bu konuda yalnız bırakıyoruz ki dedik ve ortaya boho damat olmanın yolları çıktı. 70’lerden ilham alan,  yeri geldiğinde uçuk kaçık hallere bürünen, sıradanlığı sevmeyen ve değişik şeyleri deneyimlemekten hoşlanan birinin de düğünü daha farklı olamaz zaten!

kapak1

Giyim tarzınızı çok değiştirmeden, içinde kendinizi oldukça rahat hissedebileceğiniz ve tüm gün düğününüzün keyfinizi sorunsuz geçirmek için sizlere harika seçkiler sunduk. Yazımızda yaka çiçeğinden ayakkabı tercihine, damatlıktan aksesuara, kişisel tercihlerden müstakbel eşinize takacağınız yüzüğe kadar birçok şeye ulaşmanız mümkün. İçerikten ve görsellerden ilham alabilir ya da sadece fikir olarak kendi tercihlerinizi oluşturabilirsiniz. İşte size boho damat olmanın yolları.

Yaka Çiçeği – Boho Damat Olmanın Yolları

Damatlığınızda mendil kullanmayacaksanız eğer yaka çiçeğini tercih edebilirsiniz. Boho ruhunu yansıtmak için materyalleriniz doğadan ilham alan geri dönüştürülebilir şeyler olmalıdır. Kağıttan yapılmış çiçeç formlundaki bir yaka çiçeği konsept ile oldukça uyumlu olabilir. Yine kır çiçeklerinden oluşan ufak bir demet çiçek ise gelin çiçeğinden ilham alınarak kompoze edilebilir. Yaka çiçeği deyin ce akıllara gelen çiçek bizim yazımızda form ve materyal değiştirebilir; birkaç kuş tüyünü yanyana dizerek de kendi yaka çiçeğinizi oluşturabilirsiniz.

Ayakkabılar – Boho Damat Olmanın Yolları

Özgür bir ruh, sıradanlığı rededen bir algıdan bahsetmişken size rugan ya da saten ayakkabılardan bahsetmek korkunç olacaktır. Sizin tercihiniz yaz ise çıplak ayak, kış ise botlar ve sonbahar ise oxford tarzında damatlığınıza uygun bir çift ayakkabı olabilir. Ayakkabılarda tercihiniz deri, kanvas ya da keten olsun. Bahar ayları için kanvas ya da keten espadrillerde boho tarzı için uygun olur.  Yaz aylarında olacak bir kır düğünü için ise çıplak ayaklar harika bir tercihtir.

Damatlık – Boho Damat Olmanın Yolları

Doğadan ilham alan ve organik olana özen gösteren boho yaşam tarzı, rahat olmayı ve biraz da klişelerin, kuralların dışında olmayı gerektirir. Siz bu yaşam tarzını benimsemişken, frakların, smokinlerin içinde kendinizi rahat hissetmeniz imkansızlaşır. Evet, bu takımları tercih edebilirsiniz ama kendi özgün yorumlamalarınızla. Mesela, takım elbise giyecekseniz ceket yerine yelek, kravat yerine papyon ya da gömleğinizi sadece açık yaka olarak kullanabilirsiniz. Ayakkabılarınız rugan ya da saten değil, deri ya da kanvas. Cebinizde köstekli saatiniz, aksesuar olarak bileklikleriniz ya da üstüste kullandığınız kolyeleriniz. İşte siz busunuz ve düğün gününüzde de bu tarzınızdan vazgeçecek değilsiniz!

Aksesuar – Boho Damat Olmanın Yolları

Boho damat olmanın yollarında tamamlayıcılar çok önemli yer tutar. Biraz da tarzınızın alametifarikaları aksesuarlarınızdır. Boho damat olmak için köstekli saatiniz mutlaka olmalıdır. Yeleğinizin cebine iliştirdiğiniz köstekli saatiniz ile tam bir boho erkeği olabilirsiniz. Tercihiniz köstekli saatten yana değilse eğer, vintage bir kol saati kullanabilirsiniz. Unutmayın ki, boho ve vintage ayrılmaz bir ikili! Renkli ip ya da deri bileklikleri kolunuzdan eksik etmeyin ve onları üstüste karışık olarak kullanmayı tercih edin.

Kişisel Tercih – Boho Damat Olmanın Yolları

Kişisel tercihler belki de aksesuar tercih etmeyecek olanlar için olabilir. Eğer yaka çiçeği kullanmayacaksanız vintage yaka mendillerini kullanabilirsiniz. Kemik bir gözlük ise gözlük kullananlar için düğün gününde iyi bir tercih olabilir. Mini boylardaki içki şişeleri ve onların özel dikim deri kabzaları ise harika bir tercihe dönüşebilir. Belki de sağdıçlarınızla birlikte bir köşeye çekildiğiniz de takılabileceğiniz ufak bir içki sizi raratlatmak için harika bir kişisel tercihe dönüşür.

Geline Yüzük – Boho Damat Olmanın Yolları

Boho damat olmanın yollarında “geline yüzük  bölümünün burada ne işi varmış ki” demeyin. Boho erkeğiyseniz,  tabii ki de klasik tek taş yüzüğün ötesinde alternatif yüzüklere yönelmeniz gerekmektedir. Mesela, özel olarak işlenmiş ve form verilmiş bir yüzük harika bir seçim olacaktır. Kristal taşların ve altının birleşimi ise göz alıcı bir evlilik yüzüğü olabilir. Bu yüzüklere nereden ulaşabilirim diye düşünmeyin; vintage  ve antikacıları gezin, internetten yüzük tasarımcılarına bir göz atın. Aradığınız o farklı ve büyüleyeci boho yüzüğe ulaşmanız hiç de zor olmayacak.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!