Boho Düğün Konsepti İçin Öneriler

Boho düğün konsepti için önerilerde bulunduğumuz yazımızda oldukça işinize yarar bilgilere ulaşacaksınız. 70’li yılların özgün ve özgür ruhuna hayranlık besleyen biriyseniz eğer düğün için konsept düşünmenize gerek yok çünkü boho düğün konsepti tam da size göre! Boho ruhu için müzik dinlemeyi seven, doğaya hayranlık duyan, toprak tonlarından vazgeçemeyen ve etnik desenleri beğenen biri olmanız gerekmekte. Eğer bu kişi benim diyorsanız, yazımızı da dikkatlice okumanızda fayda var.

Boho düğün konsepti için 60’lı ve 70’li dönemlerden ilham alabilirsiniz. Gelinliğinizden davetiyelerinize, gelin buketinizden masa süslemelerine kadar boho ruhunu yansıtmanız mümkün. Vintage obje ve kıyafetler boho ile bütünleşen en önemli ayrıntıdır. Birbirini besleyen bu ikiliyi sakın ola unutmayın ve vintage objeleri düğün süslemelerinizde kullanın. Birçok farklı önerilerde bulunacağımız yazımızı merak ettiyseniz eğer, buyrun.

Gelinlik – Boho Düğün Konsepti İçin Öneriler

Evlilik hazırlığında ilk sırada yer alan gelinlik seçimi için bol bol mağaza gezmenize gerek yok. Eski dergileri karıştırarak ya da 60’lı ve 70’li yılların tarzından eslinlenerek boho tarzında bir gelinlik diktirebilirsiniz. Boho tarzında gelinlik bulmak için uğrayacağınız adreslerden biri de vintage dükkanlar olabilir. Gelinliğiniz için dantel, çiçek desenli ya da etnik desenli olanları tercih ederek dönemin ruhunu yansıtabilirsiniz. Gelinliğinizin etek kısmı kat kat da olabilir, uçuşan kumaştan da. Bu hem rahat hem özgür hem de boho ruhunu yansıtır. Maxi boy gelinlikler boho için en ideal olanıdır.

Saç Aksesuarı – Boho Düğün Konsepti İçin Öneriler

Boho düğün konseptinde saç aksesuarı olmazsa olmazlardandır. Boho ruhunun tamamlayıcısı olduğundan, bu konuya titizlenebilirsiniz. Floral desenli taçlardan etnik desenli kumaşlara kadar birçok tercih sizin için mevcut. Organik materyaller ile saçlarınıza hareket katabilirsiniz. Gümüş ince zincirler de yine saçlara çok yakışan bir diğer materyal. Saç aksesuarlarında çiçek çocuklardan da bileceğiniz saç bantları, boho tarzını da en iyi yansıtan formlardan biri. Saten, kadife ya da gümüş parça ve kumaşlar kullanarak harika bir saç aksesuarının da sahibi olabilirsiniz.

Gelin Buketi – Boho Düğün Konsepti İçin Öneriler

Gelin buketiniz boho tarzına yakışır doğallıkta olmalıdır. Çabasız ve uyumlu bir kompozisyon ile hazırlanmış gelin buketinizi mevsim renklerine göre seçebilirsiniz. Gelin buketinize karar verirken doğal ve organik materyalleri düşünerek ve kompoze ederek karar verin. Buketiniz çok büyük olmasın; sanki yürüşte toplamışcasına elinizde doğal dursun. Kır çiçekleri, mevsim çiçekleri ya da kurutulmuş çiçekler ile kompoze edilmiş bir gelin buketi, boho düğün konseptinin tamamlayıcı unsurlarından biri olabilir.

gelinbuketi

Saç Stilleri – Boho Düğün Konsepti İçin Öneriler

Sıra boho düğün konsepti için önerilerde en keyifli ve en zevkli bölüme geldi. Saçlara gösterilen ekstra özen, saç stillerine karar verilirken zorlanmalar, belki de kişiyi en çok sıkıntıya sokan anlardan biridir. Düğün konseptiniz boho tarzında olacak ise ve siz de boho kızıysanız, her boho kızı gibi saçlarınız uzun olmalıdır. Uzun olan saçlarınızı maşa yardımı ile hafif dalgalandırarak saç akseuarı ile renk katabilirsiniz. Rahat ve salaş görünen saçınızı ise yarım toplayarak saten bir kurdela bağlayarak da dağınık ama şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Uzun saçlarınıza şekil vereceğiniz bir diğer model ise örgülü modeller. Hafif maşa uygulayarak dalgalı ve açık bırakacağınız saçınızı bir taraftan örerek ilginç bir hareket de kazandırmış olursunuz.

Süslemeler – Boho Düğün Konsepti İçin Öneriler

Boho düğün konsepti önerilerinde süslemeleri sadece masa süslemeleri ya da bahçe süslemeleri olarak ayırmak istemedik. Süslemelerinizde size organizatör yardımcı olacağından, bütünlüğü koruyarak genel ve çeşitli fikirler vermek istedik. Boho stiline çok yaşıan danteller, vazoları süsleyen mevsim çiçekleri, ağaçlardan sarkan saten kumaşlar, dallarda yerini alan mumlar, yerlere serpiştirilmiş kır çiçekleri ve tabii ki şamdanlar boho ruhuna yakışan unsurların başında gelir. Düğün mekanınıza göre seçeceğiniz objeler ya da genel süslemeler için görsellerimizden ilham alabilirsiniz.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!