Bollywood Temalı Bir Kına Gecesine Hazır Mısınız?

bollywood-kapak

Çiçeği burnunda gelin adaylarının düğün hazırlıkları sırasında en çok heyecan duydukları şeylerden biri de kesinlikle kına gecesi telaşları oluyor. Pek çoğu tercihini geleneksel bir kına gecesinden yana kullanırken çılgın partilerin peşine düşenlerin sayısı da hiç az değil. Peki, sizi hem bizim kültürümüze çok yakın hem de biraz daha eğlenceli bir kına gecesi temasıyla tanıştırsak nasıl olur? Gelenekleriyle bizden de bir parça taşıyan Hintlerin kına gecelerinden bahsediyoruz. En az Bollywood filmleri kadar hareketli ve geleneklerimize uygun bir Osmanlı kınası kadar ihtişamlı! Bu kez öyle bir yazı hazırladık ki bekarlığa veda gecesi tadında harika bir kına gecesiyle yeni bir akıma imza atacağınız nitelikte.

bolywood-1

Hint Kızı – Bollywood Temalı Kına Gecesi

Bollywood filmlerinde gördüğümüz o yöresel kıyafetlere hangimiz bayılmıyoruz ki! Taşlı işlemeler, omuza atılan şallar ve oryantal detaylar… Öyle hoş bir havaları var ki taşların yarattığı ağırlığa rağmen son zamanlarda pek çok kına gecesinde görmeye başladık bile o kıyafetleri. Bollywood temalı bir kına gecesinde ise çekici bir Hint kızı imajı çizmek istiyorsanız yöresel kıyafetler giymekten kaçamazsınız. İşlemeli büstiyer ve balık etekli modellerin Bollywood temalı kına gecelerine çok yakıştığı kesin ancak bir adım daha atıp ihtişamlı bir elbiseyle büyülemek istiyorsanız minik taşlarla işlenmiş Hint kıyafetlerine de göz atabilirsiniz.

bollywood-2

Hint Kınası – Bollywood Temalı Kına Gecesi

Bollywood filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz bir diğer detay da her daim dans eden kadınların birbirinden harika figürleri olan kınaları. Bollywood temalı bir kına gecesi seçtiyseniz konseptin bir parçası olarak Hint kınalı dövmeleri yakmak için küçük bir ekip organize etmeniz gerekiyor. Yakılan kınalarla hem gelin olarak renkli bir kına gecesinden çıktığınız belli olsun hem de arkadaşlarınız için uzun süre unutamayacakları kına gecenizin bir armağanı olsun.

bollywood-3

Şans Getiren Filler – Bollywood Temalı Kına Gecesi

Hintler renkli sinema filmlerinin yanı sıra gerçek hayattaki inançları ve gelenekleriyle de bambaşka bir dünya yaşıyor gibiler. Gittikleri her yere renklerini ve eğlencelerini götüren Hintlerden ilham alıyorsanız Bollywood temalı kına gecenizde kurulan sofralarda olabildiğince renklerle oynamanız gerekiyor. Pembeler, morlar, maviler ve sarılarla kurulan masaların baş misafiri de şans getiren filler olsun mesela. Hatta konuklarınıza kına gecesi hatırası olarak bu minik filleri hediye de edebilirsiniz. Renkli şık kadehler ve Hint esintileri taşıyan peçetelerde de hazırlattınız mı bu iş tamamdır. Ortaya çıkan masaların tam da Bollywood filmlerine yakışır güzellikte olacağına eminiz.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!