Burçlara Göre Gelinlik Modelleri

Gelinlik modeli seçerken önünüze o kadar çok seçenek çıkar ki bunların arasından istediğiniz modele ulaşmanız biraz zamanınızı alabilir. Gerçekten ne istediğinizi anlayabilmek için eleme yaparak ilerlemek en doğrusudur. Ne istediğinize tam karar veremiyorsunuzdur ama ne istemediğinizi biliyorsunuzdur. Çünkü yaptığınız her tercihte olduğu gibi gelinlik modeli tercihinizde de çizginizle, tarzınızla, duruşunuzla, hatta karakterinizle uyuşmayan bir çok etken vardır. Daha sonra sizin ruhunuzu yansıtan gelinlik modelini bulmak daha kolay olacaktır. İnsanlar bir çok konuda olduğu gibi giyim konusunda da burçlarının özelliklerini tarzlarına yansıtırlar. Bir yengeç romantikliği, bir koç gösterişi, bir balık hayalperestliği ya da  aslan cüretkarlığı her zaman kendini gösterir; Burçlara göre gelinlik modelleri seçmenin rehberi işte burada…

1- Koç Burcu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Koç burcu kadınının en büyük özelliği iddialı olmayı sevmesidir. Dikkat çekmek ister. Bu yüzden koç burcu gelinler de gelinliklerinde tercihlerini göz alıcı modellerden yana kullanacaklardır. Kabarık etekler, danteller ve abartılı olmamak şartıyla dekolteler, koç burcu gelinler için anahtar kelimelerdir.

2- Boğa Burcu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Boğa burcu kadınları dişiliğini ön plana çıkarmayı sever. Bunu da en sade ve gösterişsiz şekilde yapmayı ister. Zarafet ve ince detaylar, boğa burcu gelinleri tavlayacak olan özelliklerdir. Biraz ışıltı da bu kusursuz bütünlüğü tamamlayacaktır.

3- İkizler Burcu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Karar verme konusunda her zaman zorluk yaşayan ikizler burcu, gelinlik seçimi yapma konusunda da bir hayli zorlanacaktır. Bu yüzden çok uzun zaman önceden araştırma yapmaya başlamakta fayda var. İkizler burcu çift karakterlidir ve ne yapacağını kestirmek de pek mümkün değildir. Onu sade bir gelinlikle görmek de mümkündür, gösterişli bir gelinlikle de… Bildiğimiz tek şey mutlaka ama mutlaka gelinliklerinde dikkat çekici bir özellik olacağıdır.

ikizler-2

4- Yengeç Burcu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Yengeç burcu genellikle romantiktir ve düğün gününde de romantik olmayı tercih edecektir. Danteller, çiçekler, belki biraz nostaljik bir doku, gizemli bir duvak yengeç burcu gelinin arayacağı özellikler olacaktır.

5- Aslan Burcu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Aslan burcu kadını gösterişi sever. Etekleri kabarık ya da upuzun kuyruğu olan bir deniz kızı modeli aslan burcu gelinler için ideal olabilir. Güç, iktidar ve iddiayı seven aslan kadını gelinliğini seçerken de bu özelliklerini ön plana çıkaracak modellere yönelecektir. aslan

6- Başak Burcu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Başak burcu tam bir detay insanıdır. Titizdir ve bu yüzden başka birine iş bırakmadan her şeyini kendi halleder. Düğün organizasyonu konusunda da öyle… Gelinliğini seçerken de yine detaylardan faydalanır. Zarif bir gelinliği en sevdiği renkten bir kuşakla bambaşka bir görünüme büründürebilir. Romantik kol detayları da başak burcu gelinlerin tercih edeceği özellikler arasındadır.

7- Terazi Burcu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Kabarık etekler, taş işlemeler, uzun kuyruklar terazi burcu kadının gelinliğinde arayacağı detayların başında gelir. Korse sırt detayları ve danteller de terazi burcu gelininin gelinliğinde bulunacak özelliklerdir.

terazi-2

8- Akrep Burcu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Akrep burcu düzenin ve disiplinin burcudur. Tek parça, A şeklinde genişleyen etekleri olan modeller, akrep burcu  gelinler için idealdir. Kalp şeklindeki göğüs kesimi ve yine buradaki işlemeler belirleyici özelliklerdir. akrep

9- Yay Burcu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Kabarık gelinlikler yay burcu gelinler için pek uygun değil. Onlar daha sade ve zarif modelleri tercih edeceklerdir. Dümdüz uzanan ya da deniz kızı modelleri yay burcunun sade, asil ve derin ruhunu yansıtacaktır.

yay-2

10- Oğlak Burcu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Oğlak burcu gelinler üst kısmı işlemeli, kabarık etekli ve gösterişli modelleri tercih edecektir. Modern çizgilere sahip, ipek ya da saten kumaştan gelinlikler oğlak burcu gelinlerin içinde rahat edeceği gelinlik modelleridir.

11- Kova Burcu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Kova burcu tek düzeliği sevmez. Fırfırlar, tüller, tüyler, taş ve kol detayları kova burcu gelinler için olmazsa olmazlardır. Etek kabarık olsun ya da olmasın önemli olan gelinliğin orijinal ve cesaret isteyen bir gelinlik olmasıdır kova burcu gelinler için.

kova-2

12- Balık Burcu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Balık burcu gelinleri bir peri masalının prensesi olmak isterler düğünlerinde. Bu yüzden gelinlikleri de prenseslere yakışır cinsten olmalıdır.  Kabarık etekler, fırfırlar, ışıltılar, tüller balık burcu gelinin gelinliğinde bulunacak detaylardır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!