Bütçenize Uygun Düğün Mekanı Seçimi Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Çok değil daha birkaç gün önce hafta sonu için gideceğiniz kahvaltının planlarını yapıyordunuz. İşler ne çabuk değişti de hayatınızın en özel günü için hazırlıklara başladınız. Düğün alışverişi, mekan seçimi, gelinlik ve damatlıkla dolu bir listeyi tamamlamak için ne kadar telaşlandığınızı biliyoruz. Biz tam da bu yüzden buradayız. Yolun başında işinizi kolaylaştırmak ve düğün gününü unutulmaz kılmak için yardımınıza koşuyoruz. Bu kez düğün mekanı seçimi arifesinde olan kararsız çiftler için bütçeye uygun düğün mekanı seçimi hakkında tüyolar hazırladık. Buradan buyurun.

butce-kapak

Kalem Kalem Bütçe Planlaması

Düğün hazırlıkları sürecinde çiftleri kısıtlayan en önemli etmendir bütçe… “Yemekli bir organizasyon mu olsun yoksa kokteyl havasında bir düğün mü?” sorularının cevabını bütçe belirler aslında. Fakat küçük detayları göz önünde bulundurup sıkı bir planlama yaparak hayalinizdeki düğünü gerçekleştirebilirsiniz aslında. İşe davetli sayısını belirlemekle başlayın. Bu hem düğün mekanı seçiminize hem de bütçenizi belirlemekte size büyük kolaylık sağlayacak. Ardından düğün yemek organizasyonu ya da kokteyl için ayırabileceğiniz bütçeyi hesaplayın. Organizasyon giderlerini de bütçenizden düştükten sonra düğün mekanı kirası için ne kadar harcayabileceğiniz ortaya çıkmış demektir.

butce-1

Düğün Tarihi Belirlerken Bunlara Dikkat!

Düğün mekanı için kısıtlı bir bütçeye sahip olabilirsiniz. Ancak hayallerinizden vazgeçmek zorunda değilsiniz! Örneğin batıl inançlarınız yoksa iki bayram arasında da düğün yapabilirsiniz. Üstelik bu tarihlerde %50 indirimli bir mekan bulmanız oldukça kolay. Ya da hafta içi düğünleri de bir avantaj sağlayabilir. Cuma akşamları cumartesi düğünlerinden daha uygundur mesela.

butce-2

Hem Düğün Temanıza Hem de Hayalinizdeki Düğüne Uygun Bir Mekan Seçimi

Davetli sayısı, bütçe ve tarih belirlendikten sonra işin büyük bir bölümü bitmiş demektir. Sıra geldi nasıl bir düğün hayal ettiğinize! Yaz ayları için kır düğünlerine bayıldığımız bir gerçek ama herkesin kır mekanlarının peşinde olduğunu düşünürsek bütçeniz biraz sarsılabilir. Peki, plaj partilerine ne dersiniz? Onlar da en az kır düğünleri kadar iddialı. Üstelik pek çok otelin plajı akşam düğünleri için çok daha ekonomik. Ya da kış mevsiminde yapılan düğünler için her çiftin gönlünde bir otel balo salonu yattığını biliyoruz. O zaman yemekli bir törenden vazgeçmeye hazır olun. Kokteyl prolang’ı da düğünler için oldukça şık bir alternatif çünkü. Bu sayede hem bütçenize uygun bir düğün mekanı seçmiş hem de konuklarınız memnun etmiş olursunuz üstelik.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!