Büyük Beden Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün telaşının başında muhakkak gelinlik seçimi yatıyor. Doğru tercih ile en güzel gelinliği bulacağınızdan kuşkunuz olmasın…

buyuk-beden-gelinlik

Düğün tarihi yaklaştıkça heyecanın artmasının yanında halledilmesi gereken işler de artıyor. Bu durum gelinler için ne kadar stres oluştursa da aynı zamanda dünyanın en keyifli uğraşlarından. Hayalinizdeki düğünü gerçekleştirmek hiç de zor değil. Önemli olan doğru ve planlı çalışmak. Kimlerden yardım alacağınıza da doğru karar vermelisiniz.

Düşünülmesi ve planlanması gereken birçok unsur olsa da içlerinde en önemlisi tabi ki gelinlik. Gelinliğinizi almadan önce bu konuda hazırlanan dergi ve siteleri özenle incelemenizi ve kısa zaman önce evlenen arkadaşlarınızdan fikir almanızı öneriyoruz. Ne de olsa tecrübelerden faydalanmak sizi bir adım öne geçirecek. Arkadaşınızın yaptığı hataları yapmadan mutlu sona ulaşabilirsiniz.

Eğer dergi ya da sitede gördüğünüz bir gelinliği diktirmeye karar verdiyseniz mutlaka o modelin bir benzerini deneyin ve üzerinizde nasıl durduğunu kontrol edin. Unutmayın modelde duran gelinlik ile üzerinizde duran gelinlik tahmin ettiğinizden daha farklı durabilir. Bu yüzden gelinliğinizi denemeden almayın.

Büyük beden gelinlik tercih etmesi gereken hanımlar, genelde bu durumun sıkıntı yaratabileceğini düşünür. Ancak endişe edilecek bir durum yok. En doğru tercih ile mükemmel bir gelinliğe kavuşabilirsiniz.

Eğer büyük beden göğüslere sahipseniz straplez bir model yerine askıları olan ve V yaka gelinlik modellerini tercih etmelisiniz. Böylelikle hem derli toplu duran bir gelinliğe sahip olur hem de düğününüzde endişe etmeden rahatça hareket edebilir, dans edebilirsiniz. V yaka bir gelinlikle aynı zamanda daha ince ve uzun bir üst bedene sahip olduğunuz izlenimini verebilirsiniz. Gelinliğinizin üzerinize oturmasına dikkat etmeli ve toparlayıcı çamaşırlar giymelisiniz.

Eğer basen bölgenizde kilo probleminiz varsa bel yukarısından başlayan çan etek modellerini tercih etmelisiniz. Kuyruklu bir gelinlik istiyorsanız kuyruğu çok fazla olmayan modelleri tercih etmelisiniz.

Kol bölgenizdeki fazlalıklardan şikayetçiyseniz straplez model gelinliklerden uzak durmalısınız. Dantel kol modeline sahip bir gelinlik ile daha şık ve daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Son dönemde oldukça moda olan ve sık sık gelinliklerde kullanılan danteller gelinliklere oldukça yakışıyor ve zarif bir hava katıyor.

Yine sırt bölgesinde meydana gelebilecek kötü görüntüleri engellemek için dantel ayrıntılar kullanabilirsiniz. Böylelikle gelinliğiniz şık ve zarif bir görünüme kavuşurken siz de fazla kilolarınızı gizleyebilirsiniz.

Genel olarak kabarık ve kat kat modellerden kaçınmak sizi olduğunuzdan daha kilolu görünmenizi engeller. Düz boru kesim şifon etekler, tafta veya organze kumaşlarla yapılmış A kesim etekler daha zayıf ve ince görünmenize yardımcı olacaktır.

Görüldüğü üzere, fazla kilolarından şikayet eden kadınların da birkaç küçük sırla büyük beden gelinlik ile oldukça şık ve güzel görünmeleri mümkün. Önemli olan vücudunuzu tanımak ve ona göre bir gelinlik modeli tercihinde bulunmak…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!