Çeyiz Alışverişi Nerelerden Yapılır?

Evlilik teklifine ‘evet’ denilen andan itibaren başlar çeyiz alışverişinin telaşı. Çeyiz eksiklerini bir liste haline getirdiğinizde aslında ne kadar çok şey gerekiyormuş diye şaşırırsınız. Yeni bir hayata başlamak çok güzel fakat her şeyin kusursuz olması için özverili bir çalışma gerekiyor. Çeyiz alışverişi ise bu çalışmanın en başında geliyor. Öncelikle kendinize yeni eviniz için nelerin gerekli olduğuna dair bir liste oluşturun. Mutfak eşyalarının alınacağı yerle ev tekstil malzemelerini bulabileceğiniz yerler aynı olmayabilir. O nedenle listenizi de gruplayın. Doğru mekanlarla çeyiz alışverişini birkaç günde tamamlayabilirsiniz. Yeter ki titizliğinize biraz plan katın. Peki bu kabarık liste için nerelere gitmek gerek? En kaliteli çeyiz malzemeleri nerede bulunur? Ne nereden alınır? İşte tüm bunların cevabını sizin için bir araya getirdik.

 Eminönü Mercan Yokuşu ve Hasırcılar Çarşısı

Mutfak malzemelerinin seçimi çok keyifli fakat kaliteli olması çok önemli. Mutfak malzemelerini bir arada bulabileceğiniz, en geniş yelpazenin bulunduğu yer tabii ki Eminönü. Yıllarca düğünü olacak tüm çiftler Eminönü sokaklarını altüst etmiştir. Çeyiz alışverişi için Eminönü’yü tercih ettiyseniz bir şeye dikkat etmeniz gerekiyor, o da kaliteli mutfak eşyaları nerede bulunur. Kaliteli malzemeleri de Mercan Yokuşu ve Hasırcılar Çarşısı’ndaki ünlü markalarda, her yerden çok daha ekonomik olarak bulabilirsiniz.

 Antika Tutkunları İçin En Güzel Rota Çukurcuma

Evin eksikleri neredeyse tamam gibi. Ama küçük detaylar çeyiz alışverişinin olmazsa olmazı demek. Peki çeyiz için antikalar nerelerden alınır biliyor musunuz? Sıkı bir antika severseniz Cihangir’in hemen arka tarafındaki Çukurcuma’yı çeyiz alışverişiniz için mutlaka ziyaret etmelisiniz. Birbirinden şık avizeler, yaşanmışlıklarla süslü sehpalar, varaklı aynalar ve dahası… Ev dekorasyonunuz için aradığınız her şey Çukurcuma’da. Çeyiz alışverişiniz en nadide parçaları antikalar için bir gününüzü Çukurcuma’ya ayırmalısınız, bizden söylemesi.

 Kapalı Çarşı’yı Unutmayın

‘Çeyiz alışverişi nerelerden yapılır?’ denildiğinde akla gelen ilk mekanlardan biri de Kapalı Çarşı. Özellikle ev tekstili ve züccaciye konusunda ün yapmış çarşı içindeki hanlarda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Sabah erken saatlerde çarşıyı ziyaret etmeniz halinde aynı gün içerisinde tüm çeyiz alışverişini halletmiş olacaksınız.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!