Kendi Masallarının Prensesleri İçin Çiçekli Gelinlik Modelleri

Farklı, özgün ve ilkbahara yakışan uçuş uçuş çiçekli gelinlik modelleri, bahar gelinlerinin bu yıl da çokça tercih edilmeye devam ediyor. İster bir kır düğününde, ister bir kumsal düğününde olabilir; çiçekli gelinlikler bahar çiçekleriyle güzel, masum ve masalsı gelinler yaratıyor.

Masalsı, Özgün ve Masum: Çiçekli Gelinlikler!

Bahar aylarında evleniyorsanız mevsimin vazgeçilmezi çiçekli gelinlik modellerine mutlaka göz atmanız gerekiyor. Birçok şekilde kullanabileceğiniz veya tercih edebileceğiniz çiçekli gelinlik modelleri fark yaratmanızı da sağlayacaktır. Bu konuda özgün tasarımlar yapan bir çok modacı ve moda evleri bulunuyor. Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız,  hayallerinizdeki o masal prensesi gelinliğini bulmanız için çok çeşitli alternatifler bulunuyor. Uzman modacılardan yardım alabileceğiniz gibi biraz yetenek ve biraz hayal gücü ile tamamen kendi tasarımınızı da yaratabilirsiniz. Bu şekilde, hem unutulmaz bir biçimde hayalinizi gerçekleştirmenin hazzını yaşarken hem de hayallerinizdeki gelin olmanın mutluluğunu bir ömür hatırlayabilirsiniz.

Çiçekli gelinlik modelleri içinde oldukça romantik bir gelin olabilirsiniz. Çiçekleri kullanabileceğiniz birçok alan var. Örneğin gelinliğiniz bir sırt dekoltesine sahip ise dekoltenizin başladığı yeri organze bir çiçek ile süsleyebilirsiniz. Çok şık görüntü oluşturacak bir başka model ise boyundan askılı gelinliğinizin, askılarının birleştiği yerinin çiçekle süslenmiş hali olacaktır. Kolları tül ya da dantel bir gelinlik seçmiş olsanız bile çiçek detaylarını bel ya da eteklerde kullanmak gelinliğinize egzotik bir hava katabilir.

Gelinlikler kişiye özeldir. Erkekler için her ne kadar bir günlük bir elbise olsalar da gelinlikler bayanlar için çocukluktan ölüme kadar en unutulmaz anıların, belki de en değerli sembolü demektir. Bu sebeple seçeceğiniz gelinlik, hayallerinizdeki siz demektir. Biraz çılgın, biraz çocuksu, kendine özgü ve farklı bir gelin olmak için çiçeklerin ortak ve sakin dilinden faydalanabilirsiniz.

Sıra Dışı Bir Gelin Olabilirsiniz

Çiçek şeklinde dantellerle işlenmiş gelinlik askıları, güzelliğinize güzellik katabilir ve aynı zamanda zarif görünmenizi sağlayabilir. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu gelinliğinizin uyumunu bozmamanızdır. Kabarık bir etekle beraber, askılarda veya dekoltenizin başladığı yerde, fazla büyük çiçekler hoş görüntü sağlamayacaktır. Yapabileceğiniz en güzel tercih, etek kısmını seçtiğiniz çiçeklerle renklendirmek olacaktır. Fazla çılgın bir model arıyorsanız, bedeninizi kaplayan kısmı da çiçeklerle doldurabilirsiniz. Abartılı bir model gibi dursa da içinizdeki çılgınlığı durdurmanıza gerek yok. Çünkü, 2017’de bir çok markanın kataloglarında baştan aşağı çiçek süslemeleriyle dolu gelinlikler göze çarpıyor.

Tek omuzlu gelinlik modellerinde ise çiçekler omzunuzu kapatmak için seçiliyor. Bunun için büyük bir çiçek veya küçük birkaç çiçek kullanabilirsiniz. Renkleri çok fazla karıştırmamanızı öneriyoruz. Genel olarak, beyaz seçilen gelinliğe birçok renk katmak gelinliğin anlamını gölgeleyebilir. Seçtiğiniz renklerin beyazla göz kamaştıran bir uyum sağlamasına özen gösterin. Eğer, kırmızı bir çiçek istiyorsanız bunun çok büyük olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Sarı bir çiçek ise omuzlarınızı kapatmak için iyi bir tercih olabilir. İnce bir kuşak gibi dikilmiş, siyah çiçeklerle süslü gelinlikler de alternatifleriniz arasında bulunabilir. Fikir biraz zorlayıcı dursa da göz atmakta fayda var. Çünkü siyah ve beyazın muhteşem uyumu görmezden gelinemez. Zarif ve kibar bir görüntüyle beraber siyah renkli çiçekler romantik ve iddialı bir gelin olmanızı sağlayacaktır. Çiçekli gelinlik tercih ederken, göstermiş olduğunuz cesur ve tatlı çılgınlık, farklı renkleri bir araya getirdiğinizde muhteşem bir sonuç verebilir. Ancak renklerin uyumlu olması, saç renginize, ten renginize uygun renklerin, gelinlik üzerinde kullanılmış olması da tabii ki alacağınız sonucun başarısı bakımından önemli bir durum oluşturmaktadır.

Straplez gelinlik modellerinde, çiçek detaylarını kullanmak için gelinliğin üst beden kısmında küçük çiçekler kullanabilirsiniz ya da sadece straplez gelinliğin göğüs bölgesinde büyük çiçeklerden faydalanabilirsiniz. Eğer bu biçimde çiçekleri gelinlikte  kullanmanın abartılı olacağını düşünüyorsanız, sadece bel kısmında çiçekler kullanabilirsiniz. Straplez gelinliğinizin etek kısmı tüllerle kaplı ve kabarık bir gelinlik olabilir. O halde, kabarık tüllerin üzerinde irili ufaklı çiçeklerle süslemeler yapabilirsiniz. Böylece kendi masalınızın gerçek prensesi olabilirsiniz.

Balık model gelinlik giyecekseniz, vücudunuz saran bütün kısımlarda küçük çiçeklerden faydalanabilirsiniz. Bu hem çok zarif, hem de çok büyülü bir görsellik oluşturacaktır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, böyle bir modeli tercih ederken son derece düzgün vücut hatlarına sahip olmanız gerektiğidir. Zira, vücudu saran balık model gelinlikler, istenmeyen tüm fazlalıkları kolayca ortaya çıkarabilir.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçmek Önemli

Uzun bir duvak kullanmak, aynı zamanda da çiçekli bir bahar gelini olmak istiyorsanız, duvağınızı çiçeklerle süslemeniz de iyi bir fikir olabilir. Duvağınıza serpiştirilmiş küçük papatyaları bel hizanıza dikilecek tek ve büyük bir çiçek ile tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda, sizi bir çiçek gibi gösterecek olan kabarık ve iri gül yapraklarından oluşan bir gelinlik seçme şansınız da bulunuyor. Elbette böyle bir gelinlik tercih etmeden önce vücut yapınızın da hangi gelinliğe uygun olup olmadığından emin olmanız gerekiyor. Zira mükemmel bir gelinlik uygun olmayan bir vücut yapısı için tercih edildiğinde beklenilen sonucu vermeyeceği gibi o güne kadar sadece bugüne dair kurulan hayalleri de suya düşürebilir. Bu konuda, uzman görüşlerden bilgi edinmek ve doğru tercihler konusunda yapılan araştırmalardan faydalanmakta önemli ölçüde yarar bulunmaktadır. İri çiçekli gelinlikler, genellikle ince yapılı ve narin gelinlerde oldukça zarif bir görüntü ortaya çıkarır. Ama eğer biraz kilolu bir gelin olacaksanız çok iri çiçeklerle bezenmiş gelinlikleri tercih etmemenizi öneririz. Küçük çiçekler, dantel çiçekler, papatyalar da sizin arzu ettiğiniz hoş ve zarif görüntüyü sağlamanız için yardımcı olacaktır.

Çiçekli gelinlik, eğer bir kır düğününde kullanılacaksa, gelin saçında da gelinlikteki çiçekleri kullanmak gelinliği tamamlayıcı olabilir. Çiçekli gelin tacı, mükemmel görünmeniz için çok önemli bir detay olabilir. Seçeceğiniz gelin çiçeği, gelinliğinizdeki ve saçlarınızdaki çiçeklerle uyumlu olmalıdır.

2017’de sık sık karşımıza çıkacak olan çiçekli gelinlik modellerini göz ardı etmeyin. Bu sene bir çok gelin bizlere baharı anımsatacaklar. Büyülü ve masaldan çıkma bir görüntüye de çiçekli gelinliklerle sahip olacaklar. Madem çiçekli gelinliklerden bahsediyoruz, o halde 2017’de de çok moda olacak olan üç boyutlu çiçekli gelinlik  modellerine biraz göz gezdirelim. Üç boyutlu çiçekli gelinlik demek dokulu kumaşlardan yapılmış gelinlikler anlamına geliyor. Gelinliğin göğüs ve etek kısımlarında, lazer kesimli çiçekler, inciler ve taşlar kullanılıyor. Böylelikle gelinliğin görüntüsü üç boyutlu hale getiriliyor. Oldukça iddialı modellerin ortaya çıktığı bu yeni moda gelinlikler, tüm çılgın ve farklı görüntüsünün altında ince bir zarafet ve kaliteyi de beraberinde bulunduruyor. Üç boyutlu çiçekler ve diğer aksesuarlar, tamamen beyaz renkli gelinlik kumaşlarında kullanılabildiği gibi kırık beyazlar ve ekru gelinliklerde de oldukça şık duruyor. Üç boyutlu çiçekli gelinlik konsepti, farklı tasarımları ve modelleri deneyimlemek isteyen gelinler için çok alternatifli tercihler oluşturabilir.

Bu yazımızı okuduktan sonra kendi hayallerinizdeki o muhteşem gelinlikle ilgili mutlaka yeni fikirleriniz de oluşmuştur. Bizim tarafımızdan verilen öneriler dışında, çiçekli gelinliklerin daha farklı nasıl kullanılabileceğine dair orijinal fikirleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Unutmayın…! Bu sizin kendi masalınız… Prensesi de sizsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!