Çiftlerin Alyans Yüzüğü Birbirleriyle Uyumlu Mu Olmalı?

Günümüzde genellikle söz ve nişan törenleri birlikte yapılıyor ve bu törenler için seçilen alyanslar daha sonra da kullanılmaya devam ediyor. Bu yüzden de çiftlerin her aşamasına ayrı ayrı özen gösterdikleri ve en ufak detayları dahi düşünüp tasarladıkları evlilik sürecinin en önemli seçimlerinden biri alyans yüzüğü.

 

Söz ve nişandan sonra sağ parmağa takılan alyans yüzüğü evlenince sol parmağa geçer ve ömür boyu orada kalması temenni edilir. Dolayısıyla aslında alyans yüzükler gündelik hayatımızda parmağımızda taşıdığımız bir aksesuar gibidir ve içimize sinmesi, zevkimize uyması ve bizi yansıtması çok önemlidir. Kadınlar için yüzük genellikle günlük hayatlarında da kullandıkları bir aksesuar olduğu için alyans yüzüğe alışma süreci daha çabuk olabilirken birçok erkeğin kullandığı ilk yüzüğün alyans yüzük olması alışma sürecini yavaşlatır.Ancak erkeklerin de alyans yüzüğe iki – üç haftada alıştığı hatta daha sonra parmağında olmadığında eksiklik hissettiği görülür. O yüzden kendinize zaman tanıyın, eşinizle aranızdaki bağı temsil eden alyans yüzüklerine kolaylıkla alışacak ve zevkle parmağınızda taşıyacaksınız.

Peki, çiftler yüzüklerine karar verirken birbiriyle uyumlu modelleri mi tercih etmeli yoksa farklı farklı da takabilirler mi?

Tabi ki de burada önemli olan çiftlerin kararı. Fakat bizim de katıldığımız ve genel olarak da kabul edilen görüş, çiftlerin yüzüklerinin birbirleriyle uyumlu olması. Sonuçta alyans yüzüğü çiftlerin birbirlerine olan bağlarını temsil eder ve bunu dışa karşı da göstermelerine yardımcı olur. Bu sebeple tıpkı çiftlerin birbirlerini tamamlayıp bir bütün olmaları gibi alyansları da bir bütün olmalıdır. Ancak alyans yüzüğün seçim aşamasında erkekler daha çok düz ve sade modelleri tercih ederken bayanların işlemeli, taşlı vs. modelleri tercih etmesi sebebiyle çiftler arasında farklı modelleri beğenme gibi durumlar yaşanabilir. Bu durum çok normaldir. Ancak endişelenmenize gerek yok; çünkü bu durumun farkında olan üreticiler çözümü buldu.

alyans-eros-pirlanta-24

Artık üreticiler aynı modeli bayan ve erkek için üretirken; erkek için olan yüzüğü düz tasarlayıp, bayan için olan yüzüğe ise yüzüklerin birbirleriyle olan uyumunu bozmayacak oranda taş veya işleme eklemekteler. Bu şekilde çiftlerin her ikisinin de gönlü olmakta ve aynı zamanda birbirleriyle uyumlu alyans yüzüğü kullanabilmeleri kolaylaştırılmaktadır. Ayrıca bayanların taş ve işleme istememe durumlarında eşleriyle birebir aynı alyansı almaları da mümkündür.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!