Çiftlik Düğünü Teması Önerileri

Her geçen gün düğün temalarına yenileri ekleniyor. Bu yılın yıldız teması ise çiftlik düğünleri olacağa benziyor. Çiftlerin çiftlik düğün temasına bu kadar ilgi göstermesine şaşırmamak lazım. Öyle keyifli ve öyle eğlenceli ki hem düğün çifti hem de davetliler çiftlikte yapılan düğünlere bayılıyor. Çiftlik düğün trendi, yurt dışından başlayarak ülkemizde de yaygın bir trend haline geldi. Son zamanlarda yoğun ilgi gösterildiği kesin. Pekii çiftlik düğünü teması nasıl oluşturulur ve mekan olarak nereler tercih edilir biliyor musunuz? Kusursuz bir çiftlik düğünü teması oluşturabilmeniz için neler gerekiyor diye araştırdık ve çiftlik düğün teması ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bu yazıda topladık! İşte merak ettiğiniz her şeyin cevabı…

1- Çiftlik Düğün Teması İçin Mekan 

Çiftlik düğünü için mekan bulmakta zorlanacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Son zamanlarda çiftlik düğünleri sıklıkla tercih edildiği için Beykoz, Silivri ve Şile’deki birçok çiftlik sahibi arazisini kiralamaya başladı. Tabii bunun için iyi bir organizasyon şirketiyle anlaşmanız gerekiyor. Onlar sizin için sıradan bir çiftlik evini düğün mekanı haline getiriyor, size ise düğünün keyfini çıkarmak kalıyor. İşte çiftlik düğünü için ilginizi çekebilecek birkaç öneri:

2- Çiftlik Düğünü İçin Gelinlik ve Damatlık Seçimi 

Çiftlik düğünü teması için gelinlik ve damatlık seçimi titizlik gerektiren bir iş, bu konuda ilk önerimiz rahat modelleri tercih etmeniz. Düğün bir arazide yapılacağından gelinlik için kabarık olmayan sade modelleri tercih etmenizde fayda var. Çiftlik düğünü teması için damatlığın da klasik bir smokinleri değil de ekose gömlekli ve tüvit yelekli modelleri tercih etmenizi öneriyoruz.

3- Çiftlik Düğünü İçin Gelin Aksesuarı 

Çiftlik düğünü teması için gelinlere aksesuar olarak tabii ki incileri öneriyoruz. Uzun inci bir kolye hem sade olan gelinliğinize hava katacak hem de konsepti tamamlayacaktır. Kolyenizi de yine minik bir inci küpeyle tamamlayabilirsiniz. Çiftlik düğünü teması için gelin çiçeği önerimiz ise yabani çiçekler. Yeşilin ve kahvenin ağırlıklı olduğu yabani çiçeklerden yapılmış bir aranjman çiftlik düğünü temasında bütünü tamamlayan bir dekor olacaktır.

4- Fotoğraf İçin Fikirler

Çiftlik düğünü temasını tercih ettiyseniz fotoğraf dekoru konusunda çok şanslısınız demektir. Düğün için seçtiğiniz mekan zaten eğlenceli pozlar yakalamanız için doğal bir dekor. Örneğin çiftlik düğün temasının olmazsa olmazı atlarla fotoğraf çekilebilir ya da çitlerin yanında romantik bir anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

5- Çiftlik Düğünlerinde Dekorasyon Nasıl Olmalı?

Çiftlik düğünü teması dekorasyonu konusunda bir profesyonelle çalışabilirsiniz. Ama bu, dekorasyon konusunda organizasyon şirketinize fikir vermenize engel değil. Çiftlik düğünü temasının dekorasyonunda at nalı olmazsa olmaz. Örneğin peçete halkalarınız ya da düğün davetiyeleriniz at nalı detaylı olabilir, çiftliğin girişine ise tahtadan yapılmış bir tabelada düğün mekanını gösteren oklar yaptırabilirsiniz. Çiftlik düğünü temasında beyaz sandalyeleri kullanabileceği gibi saman balyalarının üstü tüllerle süslenerek oturma alanı oluşturulabilir. Çitleri ise ayçiçekleri ile donatabilir çiftlik düğünü teması dekorasyonunuzla göz kamaştırabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!