Damada Hediye Seçenekleri

Hediye seçmek her zaman zordur. Doğum günleri, yıl dönümleri, özel günler ve hediye seçmenizi gerektirecek diğer özel zamanlar strese sebep olur. Fakat bu durum düğün için damada alınacak hediye seçiminde geçerli değildir. Çünkü damada alınacak hediye belli başlı ve keskin kriterlere sahiptir. Bu yüzden tür olarak az ama alternatif olarak çok seçenekleri olan hediyeler arasından karar vermeniz gerekir. Damada alınacak hediyenin değerli, kullanılabilir ya da hatıra olarak saklanılabilir olması gerekir. Damada alınacak hediyeler listemize göz atalım:

1- Saat – Damada Hediye Seçenekleri

Klasiktir ama garantili sonuç verir. Geline değerli takılar hediye ediliyorken damadın hakkı da değerli bir saattir. Şık bir saat olmasına dikkat etmek gerekir. Damadın genel olarak spor bir tarzı olsa bile düğünde hediye olarak verilecek  saatin metal ya da deri kordona sahip, şık bir saat olması tercih edilir. Eskiden altın saat hediye etme gibi gelenekler vardı. Bunlar milyonlarca yıl gerimizde kaldı. Altın, gümüş, parlak ya da herhangi bir ışıltısı olan parçalardan uzak durun.

2- Kol Düğmeleri – Damada Hediye Seçenekleri

Damada alınacak değerli hediyelerin başında gelir kol düğmeleri. Burada metal seçimi konusunda özgürsünüz. Altın, gümüş hatta pırlantalı bir model bile tercih edebilirsiniz. Kol düğmesinin üzerine harf, kelime ya da sizin için anlamı olan bir işaret kondurabilirsiniz. Olabildiğince özelleştirmeniz en tercih edilendir tabii ama piyasada o kadar çok farklı seçenek var ki herhangi bir takı tasarımcısının yaptığı kol düğmelerini bile tercih edebilirsiniz damada hediye etmek için.

3- Kemer ve Cüzdan – Damada Hediye Seçenekleri

Hakiki deri her zaman iyi bir hediye olmuştur. Damada kemer ve cüzdandan oluşan bir set hediye edebilirsiniz. Hatta bu sete ayakkabı da dahil edebilirsiniz. Bunlar tamamen özel tasarım parçalar olabilir. Damada hediye edilecek kemer – cüzdan setinin kaliteli ve şık olmasına dikkat etmek gerekir.

4- Kravat İğnesi – Damada Hediye Seçenekleri

Gerçekçi olmak gerekirse kravat iğnesi günümüzde çok fazla fonksiyonel bir hediye değildir. Artık kimse kravatına iğne takmıyor. Kravat modası da yıllar içerisinde değişime uğradı zaten. Kravat iğnesi yine de değerli ve özel bir hediye olabilir. Ancak bunun kullanılamayacak oluşunu göz önünde bulundurmakta fayda var. Damada hediye edilecek kravat iğnesi güzel bir hatıra olarak saklanacaktır.

Damada hediye etmek üzere farklı hediyeler de alınabilir. Damadın özel zevkleri göz önünde bulundurularak özel parçalar seçilebilir. Aldığınız hediyenin özel güne yakışacak şekilde eğerli olmasına dikkat etmenizi öneririz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!