Damadın Düğün Günü Yapması Gerekenler

Gelin olmak hem heyecanlı hem zor iş. Peki, ya damat olmak? Kadınlar her zaman bütün stresin sadece kendi omuzlarında olduğunu düşünseler de aslında damatlar gelinlere oranla düğün günü daha telaşlı oluyor. Hem bekarlık günlerine artık veda ediyorlar hem de gelinin ailesi her şeyin hatasız olması için çabalıyorlar.Damat olmak, sandığınız kadar kolay değil. Düğün günü gelip çattığında ise işin içinden çıkmak damatlar için daha da zor görünür. Telaşlı bir damatsanız öncelikle stresinizi usulca bir köşeye bırakın. Ve yazımızı okumaya başlayın, düğün günü hazırlıklarının ve yapmanız gerekenlerin aslında ne kadar basit olduğunu göreceksiniz. Hiçbir şeyi atlamayın diye, adım adım damadın düğün günü yapması gerekenler listesi işte karşınızda…

   

Damat Tıraşı Diyerek Geçiştirmeyin

Damat tıraşı olmak ciddi bir iştir. Yıllarca olduğunuz tıraşlara benzemez. Öncelikle bunun için kuaförünüzden sabahın erken saatleri için birkaç gün önceden randevu alın ve sabah kalkar kalkmaz ilk iş, tekrar arayıp randevunuzu teyit edin.

 

Gelin De Kuaföre Gidecek Sakın Unutmayın!

Kahvaltı bile yapmadan gelini aramayı sakın unutmayın. Biliyorsunuz bugün her zamankinden daha hassaslar. Gelinin kuaföre gideceğini biliyorsunuz, bunun için küçük bir organizasyon mutlaka yapın. İnanın o geç kalırsa bu bütün gününüzü kabusa çevirebilir. Gelin hazır olduğunda onu alıp eve ya da hazırlanacağı yere götürmek de sizin göreviniz.

 

Gelin Arabası Süslemeleri

Gelin arabası süslemeleri için mutlaka bir şirketle anlaşmışsınızdır. Fakat biliyorsunuz ki bu iş de damadın yapması gerekenler listesinde. Arabayı almaya gitmeden önce mutlaka arayıp her şeyin yolunda gidip gitmediğini öğrenin.

 Ve Müzikler

Düğün günü damadın yapması gerekenler arasında giriş müziğini ve düğün müziklerini organizasyon şirketine hatırlatmak da var. Biliyorsunuz bu çok özel bir gün, müzikleri de aynı derecede önemli. Hazır bu hatırlatmayı yapmışken bir eksiğin olup olmadığını mutlaka teyit edin.

Yediklerinize Dikkat!

Düğün günü damadın yapması gereken şeylerden biri de kahvaltıdan sonra yedikleri her şeye dikkat etmeleri. Küçük mide rahatsızlıkları sandığınızdan büyük problemlere yol açabilir. Günü rahat bir şekilde sonlandıracağınız şeyler tüketmeyi unutmayın.

Gelin İçin Aldığınız Hediye Yanınızda Olsun

Düğün sonu aynı yere gideceğiniz muhakkak. Fakat geç kalmış bir hediye kadınlar için birçok şey demek olabilir. O nedenle gelin için aldığınız hediyeyi unutmamak için bir an bile yanınızdan ayırmayın.

Yaramazlara Özel Zarflar

Trafikte ya da caddelerde yolunuzu küçük yaramazlar kesecektir. Para zarflarını hazırlamanın da damadın yapması gereken işler listesinde olduğunu unutmayın.Tüm stresiniz arasında onları mutlu edecek para zarfları hazırlamayı sakın atlamayın.

Davetlilere Özen Gösterin

Düğün başladı diye her şey tamam sanmayın. Gerçek telaş yeni başlıyor, davetlilerinize en az gelin kadar özen göstermeyi sakın unutmayın. Gelinin daha önce karşılaşmadığınız bir akrabası düğün sonrası sitemlerde bulunarak eşinizi utandırabilir. Bu yüzden düğüne gelen herkesle sohbet etmeye çalışın. Aslında gecenin sonunun sizi muhteşem bir hayata götüreceğini biliyorsanız tüm bunlara değdiğini de fark edeceksiniz ve gününüz sandığınızdan daha kolay geçecek, her şeyden önce bunu gün boyu aklınızdan çıkarmayın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!