Damat Aksesuarları İpuçları

Düğün günü gelinler için özel de damatlar için değil mi? Gelinler tepeden tırnağa her bir detay için itinayla hazırlanırken damatlar neler yapıyor, bu özel güne nasıl hazırlanıyor? Damat Aksesuarları nelerdir?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki artık günümüzde en az damatlar da gelinler kadar bu özel gün için heyecan duyuyor ve her şey için büyük bir özen gösteriyor. İş, yalnızca bir mağazaya girip damatlık seçmekle kalmıyor. Çoğu zaman özel bir terziye ya da tasarımcıya smokin diktiriliyor. Smokin işini hallettikten sonra sıra diğer detaylara geliyor.

Kol Düğmeleri: Kol düğmeleri her gömlekle kullanılmaz. Eğer mutlaka kol düğmesi kullanmak istiyorsanız gömleğinizin manşetlerinin çift kapaklı  ve köşeli olması gerekir. Kol düğmenizin, smokininizin şıklığına yakışacak şekilde altın ya da gümüş gibi değerli metallerden olmasına özen gösterin. Damat aksesuarları içerisinde kol düğmeleri önemli yer tutar ve şıklığınızı tamamlar.

Papyon: Fular ve kravat da tercih edilen seçenekler arasındadır ama eğer smokin giyilecekse papyon her zaman önceliklidir. Geleneksel olarak papyon, smokinle aynı kumaştan dikilir. Yalnız eğer gelin, gelinliğinde farklı bir renk ve kumaştan detay barındırıyorsa papyon için siz de bu detaydan faydalanabilirsiniz. Belki de tamamen farklı bir şey yapmak istersiniz.

Boynunuza hiçbir şey takmak istemeyebilirsiniz. O halde yakanıza zarif bir çiçek takmanızı önerebiliriz. Gelin çiçeğiyle uyumlu bir damat aksesuarınız olması ise size ekstradan puan kazandırır.

Kuşak, Kemer: Eğer damatlığınız bir smokinse şu altın kuralı kesinlikle unutmamalısınız: Smokinle kemer takılmaz. Smokininizi tamamlayan detay, tamamen vücudu saran, pilileri içeri dönük bir kuşak olmalıdır.

Yelek: Yelek bir zamanlar damatlığın önemli bir parçasıydı. Sonra pek de tercih edilmemeye başlandı. Şimdilerde daha modern tasarımlarla tekrar karşımıza çıktı. Yeleğin sırt kısmının tek parça ve düz olmasına dikkat edin. Gecenin ilerleyen saatlerinde ceketinizi çıkardığınızda yeleğinizin şıklığınızı bozmaması gerekir. Yelek boyu pantolonunuzun biraz üzerinde olmalıdır.

Ayakkabı – Çorap: Ayakkabılar damat aksesuarları arasında belki de en önemlisidi. Smokinin katı kuralları vardır. Tabi ki ayakkabı konusunda da kurallar bellidir. İnce bağcıklı, kösele ,rugan ayakkabı smokinin ayrılmaz bir parçasıdır. Ayakkabılarınız yeni olacağı için altının kayma ihtimali var. Düğünden önce en azından evde giymenizi ve altının kayganlığını gidermenizi tavsiye ederiz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!