Damat Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir erkeğin, en önemli gecesi olan düğün gecesinde şıklığı ile herkesi etkilemesinin yanında kendini rahat hissetmesi gerekir. Hem şık hem de rahat bir gece geçirmek de sadece ideal Damat Ayakkabısı seçimiyle gerçekleşebilir.

2016-damat-ayakkabisi-modelleri-5

Bir damat için düğün gecesinin en önemli ayrıntısının açık ara damat ayakkabısı olduğunu söyleyebiliriz. Neden mi? Çünkü gecenin başından itibaren ayakta tüm misafirlerle öpüşecek hatta dans pistinden hiç inmeyecek damat için ayaklarının konforu her şeyden önemli. Rahatlığın yanında tarzla da uyumlu olması gereken damat ayakkabısı seçiminiz için düğün gecenizi kurtaracak birkaç önerimiz var. Ayakkabınızı seçmeden önce bir göz gezdirmeniz, en önemli geceniz için hayat kurtarıcı olabilir.

dmt1

Rahatlık

Sizin için rahatlık en önemli özellik ise kesinlikle konforunuzu sağlayacak bir düğün ayakkabısı tercih etmelisiniz. Özellikle hava alan ve terletmeyen ayakkabıların en ideal düğün ayakkabıları olduğunu söyleyebiliriz. Kendinizi hayatınızın aşkı ile misafirlerin karşısına çıkarken düşünün! Heyecanınıza rahatsız bir ayakkabı duygusunun da eklenmesini istemezsiniz değil mi? Üstelik düğünde en çok eğlenen kişi olmanız gerekirken. Ayrıca düğün sonunda enerjiye ihtiyacınız olduğunu da unutmayın!

E012-01

Yüksek Taban

Gelinle yan yanayken boy sorunu yaşayabilecek kişiler, topuk kısmına daha çok dikkat etmeli. Özellikle yüksek tabanlı ayakkabı tercihleri de boyu gelinden kısa olan damatlar için hayat kurtarıcı bir detay olacak. Rugan ayakkabıların bu ayrıntı düşünüldüğünde daha yararlı olacağını söyleyebiliriz. Çünkü genellikle yüksek tabanlı olarak üretilirler. Ama istediğiniz tarzda yüksek bir ayakkabı bulamıyorsanız, güvenilir bir tasarımcıya özel olarak hazırlatmanızı öneririz. Düğün gecenizi riske atmak istemezsiniz değil mi?

Bağcık

Takım elbise ya da smokin altına giyilecek damat ayakkabılarının bağcıksız olması önerilir. Böylece daha şık ve kibar bir görünüm sergilenir. Bağcıklı olanların ise ince ve siyah renkli olması, güzel görünmenizi sağlayacak bir başka ufak detay! Ne kadar az bağcık, o kadar şık bir görünüm demektir.

damatlik-icin-ayakkabi-modelleri-nedir

Tarz

Klasik tarz bir damatlığa sahip olan kişilerin tercih etmesi gereken ayakkabı yine rugan ayakkabılar olacak. Fakat klasik tarzdan uzak, sportif bir damatlığa sahipseniz eğer, süet ayakkabı tercih etmeniz şıklığınızı tamamlamanızı sağlayacak. Çünkü spor tarzla da şık olmak mümkündür. Kır düğününe çıkmaya hazırlanan damatlar ise keten ayakkabı tercih etmeli!

Bir erkeğin en önemli gecesi olan düğün gecesinde şıklığı ile herkesi etkilemesi beklenir. Her erkek de düğün gecesinde hayran bakışları üzerine almayı emin olun birçok kez düşünmüştür. Tabii ki sakın gelini gölgeleyecek kadar şık olmayın!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!