Damat Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Giydiğiniz damatlığı gösterecek en önemli aksesuar olan ayakkabının seçimini doğru yapamazsanız düğün günü sizin için bir kabusa dönüşebilir. Bu yüzden damat ayakkabısı seçiminde bilmeniz gerekenleri bu yazıda topladık. Birbirinden şık damat ayakkabısı modellerini seçerken neleri atlamamanız gerekiyor ve rahat bir damat olmak için damat ayakkabısı nasıl olmalı merak ediyorsanız işte sorularınızın cevapları…

İlk Kural: Rahat Ayakkabılar – Damat Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Şık bir damat olmanın yolu damatlığınızı tamamlayabilecek bir ayakkabıdan geçer. Fakat damatlığınız için doğru ayakkabıyı seçerken düğün gününüzü onlarla geçireceğinizi unutmayın. Bu yüzden damat ayakkabınız kesinlikle kösele olmalı. İçinde rahat edebileceğiniz bir damat ayakkabısına ulaşmak için ise karar vermeden önce ikisini birden deneyerek birkaç tur atabilirsiniz.

hakiki-deri-puskul-modelli-erkek-kundura-35216-20-k

Şıklığınızdan Ödün Vermeyin – Damat Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

İlk dansınızı ederken ayağınızda nasıl bir damat ayakkabısı olmalı? Kesinlikle şık ve gösterişli! Düğün boyu damat aksesuarları arasındaki en çok ilgiyi belki de damat ayakkabıları görür. Bu yüzden ayakkabınızın damatlığınızla uyum içerisinde olması size zarafet katacaktır. Özelikle damatlık sade fakat karizmatik çizgiler taşıyorsa damat ayakkabısı kesinlikle rugan olmalı. Üstelik rugan damat ayakkabıları 2014 koleksiyonlarının en çok ilgi gören modellerinden.

Renk Seçimi – Damat Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Damat ayakkabısını seçerken göstermeniz gereken bir diğer özen de renklerin uyumu. Siyah bir damatlığın ayakkabıları kesinlikle siyah olmalı. Fakat açık maviler ve <a href=”link“>beyaz damatlık modelleri </a> için krem rengi bir damat ayakkabısı seçmek oldukça mühim.

oxford-bordo-erkek-ayakkabi

Mekan Faktörünü Unutmayın – Damat Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

‘Damat ayakkabısı nasıl olmalı?’ sorusunun en önemli cevabı düğün töreninin yapılacağı mekanda saklı. Kapalı mekanlarda yapılacak düğünler için birçok damat ayakkabısı modeli uygun olacaktır. Fakat açık mekanlarda yapılan kır düğünleri için damatlık seçiminde gösterdiğiniz özeni ayakkabılarınıza da göstermeniz gerekiyor. Özellikle kır düğünü için sıradan çizgilerin dışına çıkarak keten bir damatlık tercih ettiyseniz damat ayakkabınız da damatlığınız gibi keten ya da ince deriden tasarlanmış bir model olmalı.

Sportif Damatlara Özel – Damat Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Klasik çizgilerden uzak, rahat bir stili benimsiyor ama düğün gününün özenini, hem damatlığınıza hem de ayakkabılarınıza yansıtmak istiyorsanız telaş yapmanıza gerek yok. Engin bir damat ayakkabısı denizinde sizin tarzınızı yansıtacak bir damat ayakkabısı modeli de mutlaka olmalı! Her damat adayı gibi sizin kişiliğinize uygun bir damat ayakkabısı da elbette var. Örneğin son zamanların ayakkabı trendi oxford modellerinin bin bir tonu arasında düğün gününe uygun bir damat ayakkabısı bulabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!