Damat Bohçası En Çabuk Nasıl Hazırlanır?

Damat bohçası hazırlamak kolay bir iş gibi görünse de, aslında plansız hareket edildiğinde oldukça zaman alan bir iştir.

Bu nedenle damat bohçası hazırlığına başlamadan önce konuyla ilgili önerilerimizi incelemeniz, size fazlası ile zaman kazandıracaktır.

İşe damat bohçası içerisinde tam olarak nelerin yer alacağına karar vererek ve kendinize bir alışveriş listesi hazırlayarak başlayabilirsiniz. Bu noktada karşı tarafın gelenek ve göreneklerini de göz önünde bulundurmanızda fayda var. Çünkü bu şekilde yaparak hem alınacak hediyeleri hem de hedefinizi kolayca belirlemiş olursunuz.

nisanbohcasi23

En az alışveriş listesi kadar önem taşıyan ikinci adım ise bütçe planlamasıdır. Aklınızdaki damat bohçası için aşağı yukarı ne kadarlık bir harcama yapacağınızı planlamanız, alışveriş sırasında küçük sürprizlerle karşılaşma olasılığınızı en aza indirecektir. Hatta listenizde yer alanların tamamını aynı yerden satın alma olanağınız varsa, bu sayede toplu alışveriş yapacağınız mağazadan bir indirim fırsatı yakalama şansı da elde edebilirsiniz. Bu şekilde hareket etmek ayrıca sizi mağaza mağaza dolaşmaktan da kurtaracaktır. Bu nedenle mutlaka çeyiz eşyaları satan mağazaları önceden belirlemenizi ve fiyat araştırması yapmanızı öneririz. Ayrıca bu tarz çeyiz mağazalarında damat bohçasını hiç uğraşmadan, doğrudan satın alma olanağı da elde edebilirsiniz.

 

Alacağınız hediyelerin markalarını belirlemek de işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Neyi, nerede, hangi fiyata bulabileceğinizi önceden bilirseniz, nokta atışı bir alışverişle hedefinize çok daha kolay ulaşabilirsiniz. Hatta bu aşamada araştırma yaparken çevrenizde bu hazırlıkları sizden önce deneyimlemiş tanıdıklarınız varsa tavsiyelerine kulak vermeniz, kısa yoldan en doğru sonuca varmanızı sağlayacaktır.

Eğer kalan zaman oldukça kısıtlı ve alışverişinizi mümkün olan en kısa sürede tamamlamanız gerekiyorsa, damat bohçasının içinde yer alacak eşyaları, ince detaylara takılmadan temel bir seviyede de tutabilirsiniz. Bu şekilde zevkli ve bilinçli seçimlerle hazırlanmış, klasik bir damat bohçası elde etmeniz için iç çamaşırı takımı, pijama takımı, çorap, terlik, cüzdan, kemer, banyo havlu takımı ya da bornoz, gömlek, kravat, parfüm gibi temel eşyaları almanız çözüm olacaktır.

Alışveriş listenizi tamamlamanızdan sonra sıra, bohçanın hazırlanması ve sunumuna geldiğinde artık bu zorlu işi alnınızın akıyla halletmişsiniz demektir. Alışveriş seçimleriniz ve bütçeniz ne doğrultuda olursa olsun, emek ve sevgiyle hazırlanmış bir damat bohçası, eminiz ki müstakbel eşiniz için çok fazla anlam ifade edecektir.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!