Damat Bohçası İçerisindeki Bakım Setinde Neler Olmalı?

Yazımızı okuyarak damat bohçası içerisindeki bakım setinden bulunması gereken her şeyi öğrenebilir, alışverişinizi buna göre yapabilirsiniz.

blogger-image-1558832448

Hayatınızı birleştirmek istediğiniz o özel insanı buldunuz mu? Çok şanslısınız. Evlenme kararı alındıysa, sıra “küçük” ayrıntıları halletmeye gelmiştir. Davetli listesinin çıkarılması, mekanların ayarlanması, müziklerin seçilmesi, fotoğraf çekimleri, damat bohçası ve gelin bohçasının hazırlanması… Gözünüz korkmasın, sevginin gücü her şeyin çabucak hallolmasına yardımcı olacaktır.

Hazırlık aşamasında daha çok gelin ile ilgili yapılacaklar konuşulur ancak damatlar için de ince elenip sık dokunulması gereken aşamalar vardır. Bunlardan bir tanesi de damat bohçası hazırlanmasıdır.

Bu yazıda damat bohçası içindeki bakım setinde olması gerekenlere değineceğiz. Ancak öncelikle bohçanın genel içeriğini de hatırlatmakta fayda görüyoruz: Damatlık ve damat ayakkabısı, gömlek, kravat, kemer, cüzdan, çorap, çamaşır takımı, terlik, seccade, takke, tesbih, havlu ve bakım seti.

Gelelim bakım seti içerisinde olması gerekenlere:

Banyo Seti

Damadımızın kişisel temizliğini yaparken gönül rahatlığıyla kullanabileceği ürünler elbette ki mutlaka bohçada bulunmalıdır. Bu ürünleri şöyle özetleyebiliriz: Diş macunu, diş fırçası, lif, tırnak bakım seti. Dilerseniz özel bir şampuan ve duş jelini de bu sete ekleyebilirsiniz. Diş macunu ve diş fırçası seçiminde eğer damat adayı hassas dişlere sahip ise ona özel seçimler yapmaya özen gösteriniz. Sabun seçiminizde klasik sabunları tercih etmenizi öneririz. Zira hoş kokulu olduğu için özel aromalı sabunlardan aldığınızda eğer damadın bilmediğiniz alerjik bir durumu var ise istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir. Son olarak banyo setinin ve damat bohçasının hoş kokması adına bir keseye lavantayı sabunun yanına koyabilirsiniz.

Tıraş Takımı

Bu takım içerisinde tıraş makinesi, tıraş losyonu ve tıraş jeli bulunmalıdır. Seçim yaparken damadın cilt tipini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Örneğin damat hassas bir cilde sahip ise tıraş losyonunu ve tıraş jelini ona uygun şekilde seçmeniz gerekir. Tıraş makinesi seçiminde de her ne kadar çok fazla renk seçeneği olmasa da klasik siyah bir takım almaktansa damadın renk zevkine uygun bir ürün seçerseniz, ona özel olduğunu hissettirirsiniz. Neticede yıllarca kullanacağı bir makineden bahsediyoruz. Küçük bir ipucu da vermek isteriz, makineyi alırken garantisi olup olmadığına ve süresine de dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Cilt Bakımı Seti

Damadımız kişisel temizliğini gerçekleştirdi, tıraşını oldu, losyonun sürdü… Tam bir bakım için artık tek ihtiyacı olan bir nemlendirici krem, deodorant ve parfüm. Bunları da bohçasındaki cilt bakım seti içerisinde bulabilecek. Metroseksüel bir damat adayımız var ise nemlendiricinin yanına peeling, maske vb cilt bakım ürünleri de damat bohçası içinde eklenebilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!